Skip to content

Art Corner by Porsche Centrum Poznań– mówisz PORSCHE, myślisz SZTUKA

Tekst: Alicja Kulbicka | Zdjęcia: Porsche Centrum Poznań

Mało który miłośnik motoryzacji nie zgodzi się z twierdzeniem, że samochody Porsche to dzieła sztuki na kołach. Marka nie raz udowadniała, że ze sztuką jest za pan brat, a inicjatywy podejmowane przez salon Porsche Centrum Poznań to idealny mariaż artyzmu i motoryzacji. Po zeszłorocznej inauguracji projektu Porsche Timeless, zorganizowanego we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, przyszedł czas na kolejną odsłonę tej kooperacji. Poznajcie Art Corner by Porsche Centrum Poznań.

Tekst: Alicja Kulbicka | Zdjęcia: Porsche Centrum Poznań

Porsche to dla wielu skończone dzieło sztuki. Zarówno pod kątem inżynieryjnym, jak i designu. Niczym motoryzacyjna, ruchoma rzeźba skupia na sobie uwagę, przyciągając wzrok niebanalnym wyglądem i brzmieniem. Marka korzystając ze swych atutów i oczywistych skojarzeń, od lat angażuje się w artystyczne projekty na całym świecie, udowadniając, że sztuka jest bliska jej technologicznemu sercu. Jej zaangażowanie w promocję młodych artystów nie ominęło też Poznania. Dzięki współpracy z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz domem aukcyjnym DESA Unicum, już od października artystyczna mapa miasta wzbogaci się o nowe miejsce – twórczą przestrzeń pełniącą rolę inkubatora młodej sztuki.

Jak to się zaczęło?

W ubiegłym roku, w ramach projektu Porsche Timeless na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, zorganizowano warsztaty i inspirujące spotkania dla kobiet interesujących się sztuką, modą i designem. To wydarzenie przyciągnęło ciekawe sztuki poznanianki, które pod czujnym okiem ekspertów z UAP mogły spróbować swoich sił w kreowaniu własnych dzieł. Po sukcesie tamtego wydarzenia przyszedł czas na kolejną inicjatywę. Art Corner by Porsche Centrum Poznań to naturalny krok w realizacji misji jaką, marka postawiła przed sobą, związanej z promocją młodych twórców, sztuki i designu oraz edukacji, rozmiłowanych w sztuce poznaniaków.

ART CORNER by Porsche Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Synergia osobistości

Porsche Centrum Poznań do współpracy przy nowym projekcie zaprosiło także dom aukcyjny DESA Unicum. To nieprzypadkowy wybór. Ścieżki współpracy z DESĄ, Porsche Inter Auto, właściciel salonu Porsche Centrum Poznań, wydeptało przy okazji projektu Porsche Inter Art, do którego zaproszono trzech polskich artystów, którzy w zaciszu swoich pracowni stworzyli unikalne dzieła sztuki na wybranych przez siebie elementach nadwozia modeli Porsche. Efekty tej współpracy i powstałe dzieła zaprezentowano podczas wystawy w salonie na warszawskim Okęciu.

ART CORNER by Porsche Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Gdzie, co i kiedy?

Porsche na spotkania ze sztuką wybrało zabytkowe wnętrza kamienicy zlokalizowanej przy Alejach Marcinkowskiego 28 (na jej czwartym piętrze). Część wydarzeń odbywać się będzie także w innych przestrzeniach Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz. Otwarcie nowej przestrzeni zainauguruje występ owianego nimbem tajemniczości i anonimowości zespołu BOKKA. Ci intrygujący muzycy od dziesięciu lat grają muzykę łączącą ambitny pop, rock oraz elektronikę. Występ odbędzie się 5 października o godzinie 19 w Atrium Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się na nie przez stronę internetową projektu.
W kolejnych dniach przewidziano liczne wystawy, dyskusje, spotkania z nieszablonowymi twórcami, koncerty i warsztaty. 10 października o godzinie 18 oficjalnie zostanie otwarta przestrzeń na IV piętrze, wydarzenie uświetni wernisaż prac Emilii Boguckiej „Czułostki”, dzień później zaplanowano dyskusję o fenomenie Magdaleny Abakanowicz, a w czwartek 12 października będzie można wziąć udział w warsztatach projektowania ubioru. Realizację całego projektu zaplanowano od 5. października do 15. grudnia. Szczegółowy plan działań na kolejne miesiące warto śledzić na stronie www oraz na Instagramie.

REKLAMA

 • Auto Club
 • ART CORNER by PORSCHE

REKLAMA

 • Auto Club Poznań
 • Porsche Poznań - Art Corner

Może cię zainteresować:

Art Corner by Porsche Centrum Poznań– mówisz PORSCHE, myślisz SZTUKA

Tekst: Alicja Kulbicka | Zdjęcia: Porsche Centrum Poznań

ART CORNER by PORSCHE

REKLAMA

 • Art Pin
 • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective
 • Global stone Poznań

REKLAMA

 • ArtPin
 • Stary Browar - Gianni Versace Retrospective
 • PropertyForU
 • Global Stone Poznań