Znamy datę premiery „Deszczowej piosenki” w Teatrze Muzycznym

Premiera „Deszczowej piosenki” odbędzie się już 16 września 2023 roku. Spektakl reżyseruje Tadeusz Kabicz („Preludia” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, „Thrill me” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), kierownikiem muzycznym jest pianista, kompozytor i aranżer Krzysztof Herdzin (m.in. „Piloci” i „Deszczowa piosenka” w Teatrze Muzycznym Roma), a scenografię i kostiumy tworzy projektantka polsko-japońskiego pochodzenia Natalia Kitamikado, („Baby Doll” w Teatrze Studio w Warszawie, „Szewcy” w Teatrze Nowym w Łodzi). Choreografię przygotowują Michał Cyran i Maciej Glaza (step).

Spektakl „Deszczowa piosenka” oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Jego autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie pokochali go przede wszystkim za kultowe piosenki, takie jak „Good Morning”, czy „Singin’ In The Rain”. Adaptacja teatralna wiernie odtwarza przebieg akcji, łącznie ze słynną sceną tańca w deszczu. 

Od 2 i 3 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się casting na odtwórców głównych ról (Cosmo Brown, Don Lockwood i Kathy Selden). Więcej o „Deszczowej piosence” i jej realizatorach przeczytać można tutaj.

30 marca do sprzedaży trafiły bilety na spektakle „Deszczowej piosenki” grane we wrześniu, październiku i grudniu. Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił także repertuar do końca roku i uruchomił sprzedaż biletów. W październiku (13-21 X) powróci wyczekiwana „Piękna i Bestia”, na którą bilety w tym sezonie wyprzedały się błyskawicznie. Ze względu na ogrom zapytań o „Skrzypka na dachu” tytuł ten ponownie pojawi się na deskach teatru na przełomie października i listopada (27 X – 4 XI). Następnie powróci „Virtuoso” (10 – 12 XI), a po nim „Irena” (18 XI – 25 XI). Od początku grudnia Teatr Muzyczny zaprasza widzów na spektakle „Pięknej i Bestii” i „Deszczowej piosenki”.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA