„Wielkie Premiery, Słynne Szlagiery” – ludziom pracy organicznej

Wielkie premiery, słynne szlagiery|

„Wielkie premiery, słynne szlagiery” – koncert w ramach obchodów 210. rocznicy urodzin Hipolita Cegielskiego i 25-lecia działalności Towarzystwa im. H. Cegielskiego, które odbywają się pod patronatem honorowym: Michała Zielińskiego, Wojewody Wielkopolskiego; Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego; Jana Grabkowskiego, Starosty Powiatu Poznańskiego; Jacka Jaśkowiaka, Prezydenta Miasta Poznania; abp Wojciecha Polaka, Prymasa Polski; abp. Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego. Wydarzenie odbędzie się 5 października br. o godz. 18 w Sali Lubrańskiego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

„Cieszymy się, że współpracujemy z artystami o polskiej i międzynarodowej renomie, którzy wiedzą jak ważna jest kultura w naszym kraju i że trzeba o nią dbać” – zaznacza dr. Marian Król, Prezydent Towarzystwa.

Gościem specjalnym koncertu będzie Justyna Reczeniedi, sopran liryczny z koloraturą, solistka Polskiej Opery Królewskiej, ostatnia uczennica „Słowika Warszawy” – Bogny Sokorskiej. Towarzyszyć jej będzie pianista Witold Kawalec. Justyna Reczeniedi zaśpiewa prawykonanie całej „Kantaty Romskiej” do muzyki Artura Banaszkiewicza i słów Dominika Górnego. Co ciekawe, fragmenty kantaty zostały wykonane niespełna miesiąc temu w Grecji. Tradycje pracy organicznej w nuty przemienią również Andrij Melnyk (akordeon) oraz Marcin Antkowiak (kontrabas). Zgodnie z tytułem przedsięwzięcia usłyszymy także popularne szlagiery tworzące muzyczne dziedzictwo różnych kultur.

Artur Banaszkiewicz to związany z Poznaniem skrzypek-wirtuoz, kompozytor i aranżer, który jako polski artysta wśród reprezentantów 35 krajów, w 2021 roku, został laureatem głównej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim w Atlancie, USA. Z kolei twórczość Dominika Górnego przetłumaczono na 18 języków i jest obecna w ponad 100 międzynarodowych wydawnictwach. Prawykonanie uzyskało patronat honorowy Światowego Projektu „Poezja dla Kultury Godności”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, do wyczerpania limitu miejsc.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Wielkie premiery, słynne szlagiery|
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA