Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line|Hanna Szumińska prezes zarządu Komandor Wielkopolska|Toyota Bońkowscy

Lato – najbardziej wyczekiwana pora roku. Długie, ciepłe dni, magiczne, romantyczne wieczory, miasto żyjące życiem jego mieszkańców. I my na ten wyjątkowy czas, przygotowaliśmy iście letnie wydanie Poznańskiego prestiżu. Zapraszamy!

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu otwiera kobieta, która złamała stereotyp „męskiego zawodu”. Wychowana w rzemieślniczej, stolarskiej rodzinie, od najmłodszych lat nauczona szacunku do pracy i prywatnej przedsiębiorczości. Swoją drogę zawodową w latach 90. związała z firmą Komandor. W punkcie, znajdującym się w Tesco przy ulicy Serbskiej, projektowała szafy wnękowe do naszych mieszkań. I kiedy po latach pojawiła się propozycja, aby objąć stery Komandor Wielkopolska SA., zastanawiała się cztery i pół minuty. Chcecie wiedzieć co działo się w trakcie tych chwil? Poznajcie Hannę Szumińską – prezes Komandor Wielkopolska SA.

Hanna Szumińska prezes zarządu Komandor Wielkopolska
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 9

Dominika i Dariusz Bońkowscy i ich Toyota Bońkowscy to marka, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia rozpoczyna się w 2003 roku, kiedy przy ulicy Polskiej 112, powstała pierwsza autoryzowana stacja dealerska – salon i serwis Toyoty w Poznaniu, aby zaledwie siedem lat później otworzyć kolejną potężną inwestycję – nowy salon Toyoty w Komornikach koło Poznania. Jak dzisiaj wspomina Dominika Bońkowska – za sukcesem firmy stoi zaangażowanie jej pracowników, z których wielu pracuje do dzisiaj. Toyota Bońkowski świętuje w tym roku swoje 20. urodziny i to doskonała okazja do tego, aby powspominać początki, ale też porozmawiać o planach. Toyota Bońkowscy – 20 lat innowacyjności.

Toyota Bońkowscy
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 10

Jubileusz 10.lecia świętuje z kolei Kamil Sobala – stylista fryzur, który na swoim koncie ma niemałe sukcesy w branży. Wygrana w konkursie Goldwell Color Zoom otworzyła mu drzwi do stylizacji fryzur największych gwiazd polskiej sceny artystycznej. Program Dance, Dance, Dance czy coroczny gdyński Festiwal Filmów Fabularnych to miejsca, w których artyści, bez jego pomocy nie pojawiają się na scenie. Ale nie zapomina też o swoich stałych poznańskich klientach, których – przyjmując w swojej Pracowni Fryzur przy ulicy Matejki – traktuje jak dobrych znajomych, nierzadko przyjaciół.
Kamil Sobala – nie ma dróg na skróty

Kamil Sobala Pracownia Fryzur Kamil Sobala
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 11

Oddanie krwi to jedno z najbardziej szlachetnych działań, jakie niemal każdy z nas może podjąć. Jest to lek, który nie posiada zamiennika. Niezbędna w wielu stanach zagrożenia
życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym, a jej darowanie jest bezpieczne i nie wiąże się z żadnym ryzykiem, raczej poczuciem dumy. O stanie krwiodawstwa w stolicy Wielkopolski, Zuzannie Kozłowskiej opowiedział Michał Sokołowski z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

AdobeStock 470023679
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 12

Wakacje to także czas spotkań ze znanymi i lubianymi. Jacek Rozenek, popularny aktor i trener biznesu odwiedził Galerię Polskie Meble, aby opowiedzieć o swojej długiej drodze, którą przeszedł. Od intensywnej pracy, egzotycznych podróży, życia bez ograniczeń, po kilka tygodni na OIOM-ie. Od wzmożonej aktywności, przez paraliż i żmudną rehabilitację, po powrót do sprawności. – Dzięki chorobie więcej rzeczy robię teraz z sensem – mówi Jacek Rozenek, który swoją historię opowiedział w książce „Padnij. Powstań. Życie po udarze”. A rozmawiał z nim Michał Gradowski.

343005097 227738106510496 6165020706558533637 n
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 13

Lidia Popiel to kolejna osobność, która niedawno odwiedziła Poznań, gdzie w ramach spotkań z cyklu „Kreatorzy Wizerunku” opowiedziała o swojej miłości do portretowania ludzi i o powrocie do pracy w modelingu. Lidia Popiel – W fotografii, każda rysa sugeruje historię.

DSC 8482
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 14

– Urodziłam się na Ziemi Wielkopolskiej. I tutaj, na tej ziemi, odnajduję za każdym razem swoje pierwsze ujrzane w życiu krajobrazy. Tutaj było – i jeszcze jest, choć
mniejsze – moje pierwsze jezioro, pierwszy las, pierwsza łąka i chmury. A to zalega w pamięci najgłębiej i chronione jest w niej jak wielka, uszczęśliwiająca tajemnica –
powiedziała Wisława Szymborska, gdy otrzymała honorowy doktorat Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. 2 lipca obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin poetki, która urodziła się na terenie dzisiejszego Bnina koło Kórnika, w folwarku Prowent. Z okazji tej okrągłej rocznicy nadszedł czas, żebyśmy poznali jedyną w rodzaju więź poetki z regionem nad Wartą.

Wisława Szymborska
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 15

Czy muzyka może pełnić funkcję terapeutyczną? Natalia Świerczyńska i Maja Kolanoś, inicjatorki i założycielki Spółdzielni Muzycznej udowadniają, że jak najbardziej! Dziewczyny w rozmowie z Magdą Ciesielską opowiadają jak ważne są emocje podczas śpiewania, dlaczego warto oswoić stres, jakich muzyków zaprosiły do współpracy i… jak ważne w śpiewaniu są buty.
Natalia Świerczyńska i Maja Kolanoś – Spółdzielnia Muzyczna nowość na poznańskim rynku.

XEN 5446 scaled 1
Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line 16

To tylko kilka tematów, które przygotowaliśmy dla Was na pozostałą część wakacji.
Dla miłośników pięknych wnętrz, wraz z firmą Belldeco odkrywamy styl Hampton oraz Boho i Etno. O tym, że motorsport może być nie tylko wielką pasją, ale i sposobem na biznes opowiada Przemysław Pluciński, CEO podpoznańskiej drużyny motorsportowej DriveSquad i właściciel Mistrzostw Polski Super S Cup. Anna Śmiechowska podpowiada jak kostium kąpielowy wpleść w codzienne stylizacje, w artykule o technologiach Magda Judejko z MetaMixera przybliża zastosowanie NFT i technologii Blockchain w galeriach sztuki i biznesie a Stary Browar zaprasza na zupełnie wyjątkowe wydarzenie – Gianni Versace Retrospective, wystawę na 20. urodziny Starego Browaru.

Zapraszam do lektury!

Alicja Kulbicka
Redaktor naczelna

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Wakacyjne wydanie Poznańskiego prestiżu już on-line|Hanna Szumińska prezes zarządu Komandor Wielkopolska|Toyota Bońkowscy
REKLAMA
REKLAMA

Czerwcowy Poznański prestiż – z miłości do piękna

Poznański prestiż czerwiec 2024

Do sesji zdjęciowej Agaty Kłos – managerki salonu AMAR Beauty, zaprosiliśmy jednego z najlepszych poznańskich fotografów specjalizującego się  głównie w czarno-białych, autorskich projektach, a także w fotografii mody i aktu – Tomka Tomkowiaka. Dlaczego? Bo wyjątkowe miejsce na urodowej mapie Poznania wymaga wyjątkowej oprawy.

Do AMAR Beauty przyjeżdżają klientki nie tylko z Poznania, ale także z najodleglejszych zakątków naszego województwa. AMAR Beauty – nazwa nawiązująca do hiszpańskiego „amar”, czyli kochać. Kochać siebie, kochać szeroko rozumiane piękno wokół nas. Motto salonu “Z miłości do piękna” oznacza kompleksową, holistyczną  opiekę nad klientami. Jak w dzisiejszym świecie, gdy w social mediach kreujemy swój wizerunek za pomocą filtrów, zadbać o swoje naturalne piękno i zbudować poczucie własnej wartości? Na czym polegają zabiegi z użyciem biostymulatora? Dlaczego tak ważna jest reaplikacja kremu z filtrem na co dzień? Tego dowiecie się z naszej rozmowy okładkowej. 

Agata Kłos - Amar Beauty fot. Tomek Tomkowiak
Agata Kłos fot. Tomek Tomkowiak

W tym roku obchodzimy 20-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej. To doskonała okazją do refleksji nad tym, co to członkostwo przyniosło Wielkopolsce. Zbliżające się wybory do Europarlamentu są momentem, w którym warto przypomnieć sobie, jak fundusze unijne wpłynęły na rozwój naszego regionu. Zapraszamy także do lektury wywiadu z Joanną Scheuring – Wielgus, polityczką, działaczką samorządową i społeczną, która swoją karierę rozpoczynała jako manager kultury. Dziś jest wiceministrą kultury i liderką listy lewicy z województwa wielkopolskiego do Parlamentu Europejskiego. Opowiedziała nam o  wyzwaniach stojących przed Europą, sytuacji kobiet w Polsce, planach na siebie w Brukseli, ale także o modzie i o tym, co jej się podoba w Poznaniu. 

Joanna Scheuring - Wielgus
Joanna Scheuring – Wielgus

Wszyscy szukamy ulgi. Taką tezę w swojej książce „Potęga ulgi. Od ulegania do uwolnienia” stawia Agnieszka Maruda, zawodowa mówczyni motywacyjna i inspiracyjna, mówczyni TEDx , trenerka, mentorka liderów, wykładowczyni. Stale towarzyszące nam napięcie nie jest dla nas dobre i jesteśmy w stanie wiele zrobić, aby choć na chwilę poczuć ulgę. Ulga choć jest uczuciem oczyszczającym, nie zawsze nam służy długofalowo. Jak zatem odczuwać ten stan, aby żyć lżej?

Agnieszka Maruda Potęga ulgi, od ulegania do uwolnienia
Agnieszka Maruda fot. Katarzyna Wołyniak

Z Kasią Sokołowską spotkałyśmy się z Dzień Matki. Dniu, od dwóch lat dla niej szczególnym, odkąd została mamą długo wyczekiwanego Ivo Lwa. Rozmawiamy w niedzielę, bo to jedyny dzień, kiedy w natłoku obowiązków znajduje czas na rozmowę. Od poniedziałku rozpoczyna zdjęcia do kolejnej edycji Top Model, w kolejce czekają jeszcze pokazy mody, a jej nowym „dzieckiem” zajmującym ją bez reszty jest wellnesowy projekt Lava e Sal. Kasia Sokołowska – reżyserka pokazów mody, jurorka w Top Model, młoda mama – szczerze o dojrzałości, wrażliwości artystycznej i zbyt krótkiej dobie.

Kasia Sokołowska Lava e Sal
Kasia Sokołowska fot. Agata Serge

Absolwentka najlepszej Akademii makijażu permanentnego w Polsce i na świecie Long-Time-Liner®. Doceniona za swoje umiejętności i kwalifikacje – otrzymała tytuł Elitarnej Linergistki marki Long-Time-Liner® z zakresu pigmentacji brwi, oczu oraz ust. Prywatnie – ciepła, wesoła i cierpliwa. Paulina Szymańska, z wytrwałością tłumaczy swoim klientkom tajniki makijażu permanentnego, który traktuje jak sztukę. A wszystko po to, aby wydobyć naturalne piękno z każdej z nas, które odwiedzają jej salon.

Paulina Szymańska Long Time Liner
Paulina Szymańska

Czy czeka nas szwedzka rEVolucja? Debiutujący właśnie na rynku model Volvo EX90 udowadnia, że tak. Samochód jest zaprojektowany tak, by rozumiał człowieka i otoczenie, stając się tym samym zapewne najbezpieczniejszym seryjnym samochodem osobowym, jaki do tej pory powstał. Dzięki aktualizacjom oprogramowania i nowym danym będzie umiał się uczyć, dlatego z czasem będzie stawał się jeszcze mądrzejszy i bardziej bezpieczny.

Volvo EX90 Volvo Firma Karlik
Volvo EX90 Excellence

Stary Browar przygotował minimalistyczne stylizacje w wiosennej odsłonie, przekonując, że prostota jest w modzie. Ania Śmiechowska odczarowuje kowbojki, Patrycja Sławkowska z Rai82 przejrzała sklepowe półki w poszukiwaniu najlepszych samoopalaczy, a dr n. med. Lucyna Woźnicka-Leśkiewicz udowadnia, że niektóre substancje czynne pochodzenia roślinnego są nadal niezastąpione w leczeniu schorzeń kardiologicznych. Zapraszamy Was także w świat muzyki. Maciej Kramer, lider zespołu Happy Jazz Band zabierze Was w podróż przy dźwiękach utworów takich wokalistów jak Louis Armstrong czy Frank Sinatra, a Zuzanna Głowacka animatorka kultury, pomysłodawczyni i producentka wykonawcza nagrodzonego Fryderykami 2024 Projektu TAXI opowie o swojej drodze na muzyczny szczyt. 

Te i wiele innych tematów już online

Zapraszam do lektury! 

Alicja Kulbicka

redaktor naczelna

Alicja Kulbicka

Alicja Kulbicka

Redaktor naczelna
REKLAMA
REKLAMA
Poznański prestiż czerwiec 2024
REKLAMA
REKLAMA