To już dzisiaj! GIBBS zagra w Poznaniu na wyjątkowym koncercie Czas na Granie z okazji 30-lecia Uniwersytetu WSB Merito!

Już dzisiaj studenci i mieszkańcy Poznania będą mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym. Z okazji 30-lecia Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, 27 września o godz. 17:30 w pięknej scenerii parku Starego Browaru, odbędzie się koncert jednego z najbardziej cenionych artystów na polskiej scenie muzycznej – Gibbsa.

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy zaprosić naszych Studentów, Absolwentów, Pracowników a także społeczność naszego miasta i regionu na wspólne świętowanie pod hasłem Czas na Granie. To dla nas ważne, aby współtworząc lokalną społeczność wspólnie z mieszkańcami regionu uczcić ten jubileusz – mówi Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu.

Gibbs, jedno z najjaśniejszych wokalnych odkryć ostatnich lat, to artysta, który swoją karierę muzyczną rozpoczął jako czołowy producent, odpowiedzialny m.in. za kultowe numery takie jak „Iluzja” czy „Wiking”. Po latach pracy za kulisami, Mateusz Przybylski zdecydował się na karierę wokalną, co okazało się strzałem w dziesiątkę – jego utwory zdobyły serca i głośniki słuchaczy w całym kraju. Wydany diamentowy „DOPEHOUSE MIXTAPE” z singlem „Piękny świat” na czele był tylko początkiem jego spektakularnej kariery.

Efektem tej decyzji jest również album „SAFE”, wydany pod koniec 2023 roku, który był zwieńczeniem dwuletniej przerwy artysty. Album ten to melancholijna podróż przez najzwyklejsze, ludzkie emocje, opakowane w hipnotyzujące brzmienie. To nie tylko kolejny album – to konsekwentne budowanie intymnej relacji z każdym fanem, co można doświadczyć na każdym jego koncercie, gdzie entuzjazm publiczności wypełnia kluby i sale koncertowe.

Koncert w Poznaniu rozpocznie się o godzinie 17:30. Gibbs zaprezentuje swoje największe hity oraz utwory z najnowszych albumów.

 –  Przed występem naszej głównej gwiazdy, Gibbsa, zagra również Ania Leon x KOPERA, a także Zespół Signal Lost, którego wokalistą jest nasz Student i nasza „muzyczna duma” Szymon Michalak – zdradza Małgorzata Kluska-Nowicka.

Duet Ania Leon x Kopera, znany z mrocznych, dark popowych i oryginalnych brzmień, powraca z muzycznymi nowościami inspirowanymi klasykami horroru. Artyści zaprezentowali pierwszą część koncept albumu „Czas się bać!”, podzielonego na trzy akty, z których każdy zawiera trzy utwory. Wydany niedawno AKT I obejmuje single „Lawa” z filmowym klipem w reżyserii Michała Radziejewskiego, anglojęzyczny „Ghost” oraz tytułowy utwór „Czas się bać!” z gościnnym udziałem Mery Spolsky.

Ania Leon, wokalistka przecierająca szlaki dark popu w Polsce, zyskała uznanie dzięki swoim mrocznym, elektronicznym brzmieniom oraz intrygującym polskim tekstom. Jej debiutancki album „Łezki”, wydany w 2022 roku, spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Ania, czerpiąc inspiracje od takich artystów jak Banks, Billie Eilish czy Lorde, zdobyła również doświadczenie na scenach największych festiwali w Polsce. W 2023 roku Ania została nominowana do Fryderyków w kategoriach Fonograficzny Debiut Roku oraz Album Roku Elektronika. W tym samym roku powróciła z nowym singlem „Toniesz”, otwierając nowy rozdział w swojej karierze. Do współpracy zaprosiła Arka Koperę i Kasię Lins.

Signal Lost to muzyczna formacja z Poznania, powstała w 2020 roku. Balansują pomiędzy muzyką post-rockową, a progresywnym rockiem i ambientem. Grę zespołu można określić jako duża doza przestrzeni, kanonady efektów gitarowych, ale także mięsiste przestery. Całości dopełnia wyrazisty męski wokal oraz teksty, z którymi każdy może się utożsamić i znaleźć cząstkę siebie. Nakłaniają do przemyśleń, ale potrafią również dodać otuchy i napawać myślą o lepszym jutrze. W obecnym składzie zespół gra od lipca 2023 roku. Ekipa wydała już dwie płyty, LP „AKT I” oraz EP „Simulacrum”. 

Wydarzenie, organizowane z okazji jubileuszu 30-lecia Uniwersytetu WSB Merito w Poznaniu, jest otwarte dla wszystkich mieszkańców miasta oraz gości. To nie tylko święto uczelni, ale również wyjątkowa okazja do wspólnego świętowania z całą społecznością lokalną.

Miejsce: Park Starego Browaru, Poznań
Data: 27 września 2024 r.
Godzina: 17:30

Wstęp na koncert jest wolny. Zapraszamy wszystkich serdecznie do wspólnego świętowania i udziału w tej wyjątkowej muzycznej podróży z Gibbsem. 

Partnerem wydarzenia jest Stary Browar. Patronat medialny nad koncertem objęły: TVP Poznań, Radio Eska, Poznański Prestiż, Głos Wielkopolski i poznan.naszemiasto.pl.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

REKLAMA
REKLAMA

Wawrzyny Pracy Organicznej 2024

Artykuł przeczytasz w: 2 min.
Wawrzyny pracy organicznej


13 listopada br. w Bazarze Poznańskim odbyła się uroczysta Gala XIII Dni Pracy Organicznej, tradycyjnie organizowana przez Unię Wielkopolan i jej prezydenta Pawła Leszka Klepkę. W tym roku dodatkowo wzbogacona patronem hrabiego Władysława Zamoyskiego.

Tekst: Magdalena Ciesielska | Zdjęcia: Materiały prasowe Unii Wielkopolan

Zmienność czasów i upływ lat nie zmieniają jednak postaw społecznych, co napawa dumą i przynosi ogromną satysfakcję. Dlatego też współcześni wielkopolscy organicznicy otrzymali podczas tegorocznej Gali najwyższe wyróżnienia.

Wawrzyn Honorowy – prof. dr hab. Marian Gorynia, były rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
Wawrzyn im. E. Sczanieckiej – Krystyna Chowańska, była prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koninie
Wawrzyn Kultura – dr Jan Maćkowiak, dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego w Szreniawie, które w tym roku obchodziło jubileusz 60-lecia
Wawrzyn Edukacja – dr Marek Rezler, znany historyk wojskowości, dziejów Polski i Wielkopolski
Wawrzyn Praca na Rzecz Wspólnot Lokalnych – prof. dr hab. Krzysztof Hajder z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu, znany m.in. z organizacji koncertów charytatywnych
Wawrzyn Partnerska Formuła Budowania Gospodarki – dr hab. Dariusz Grzybek, prof. UJ, prezes Fundacji Zakłady Kórnickie, prowadzącej działalność społeczną i gospodarczą

Podczas uroczystości medalem „Wolna – Organiczna – Wielka” został uhonorowany starosta poznański, Jan Grabkowski, „za uosabianie oraz krzewienie najlepszych wzorców pracy organicznej”, a odznaczenie „za zasługi dla województwa wielkopolskiego” z rąk przewodniczącej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Tatiany Sokołowskiej, odebrał wójt gminy Suchy Las, Grzegorz Wojtera.
– Podtrzymujemy tradycję i krzewimy hasła pracy organicznej, pamiętając o dorobku naszych przodków i o znaczeniu fundamentów współczesnej gospodarki w Wielkopolsce. Wręczenie Wawrzynów to zwieńczenie Dni Pracy Organicznej – tłumaczył Paweł Leszek Klepka, prezydent Unii Wielkopolan.

Magda Ciesielska

Magdalena Ciesielska

redaktor prowadząca
REKLAMA
REKLAMA
Wawrzyny pracy organicznej
REKLAMA
REKLAMA