Tarnowo Podgórne gości ekipy Tour de Pologne 

Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne

Wielkimi krokami zbliża się największa impreza kolarska w Polsce. Jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne 2023 wystartuje 29 lipca z Poznania, a kolarze ze swoimi ekipami już docierają do miast położonych blisko trasy wyścigu m.in. do Tarnowa Podgórnego, które w dniach od 27 do 30 lipca będzie gościło zawodników i ich zespoły.

Jubileuszowa, 80. edycja Tour de Pologne rozpocznie się 29 lipca w Poznaniu, a zakończy 4 sierpnia na krakowskich Błoniach. Zmagania najlepszych kolarzy będą śledzić z zapartym tchem kibice – zarówno na trasie wyścigu, jak i przed telewizorami. Wśród uczestników wystąpią czołowi kolarze z całego świata z Michałem Kwiatkowskim i Rafałem Majką na czele.

Ostatnie przygotowania do Tour de Pologne

Organizatorzy jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez kolarskich dopinają już szczegóły, a do Poznania i okolicznych miejscowości zjeżdżają się ekipy sportowe. Zanim jednak dojdzie do startu wyścigu, uczestnicy wraz ze swoimi zespołami przygotowują się do rywalizacji i odpoczywają w komfortowych warunkach. Od 27 do 30 lipca cztery ekipy kolarskie spędzają czas w Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem.

Cieszymy się, że kolarze biorący udział w Tour de Pologne spędzą czas w naszym hotelu i nabiorą sił przed najważniejszym wyścigiem kolarskim w Polsce. Pobyt zawodników i ich zespołów to ogromne wyróżnienie dla naszego hotelu – mówi Anna Operacz, Dyrektor Hotelu 500 w Tarnowie Podgórnym.

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne|Tour de Pologne
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA