Spotkanie w prestiżowym stylu w Galerii na Dziedzińcu Starego Browaru

Spotkanie w prestiżowym stylu Stary Browar

Stary Browar jest jednym z najbardziej charakterystycznych poznańskich obiektów. Z nazwy jest to centrum handlowe, ale przychodzi się tu po dużo więcej niż udane zakupy. Od 20 lat jest oknem na świat i miejscem odkryć na polu mody, sztuki, popkultury i gastronomii. Z okazji jubileuszu, w ramach Spotkań w Prestiżowym Stylu mieliśmy okazję się porozmawiać z osobami zarządzającymi tym wyjątkowym miejscem

zdjęcia: Karina Awarska

W miniony wtorek Galeria na Dziedzińcu stała się miejscem Spotkania w Prestiżowym Stylu. W rozmowie z Alicją Kulbicką i Magdaleną Ciesielską z Poznańskiego prestiżu, Magdalena Kowalak – prezes zarządu spółki zarządzającej Starym Browarem, Joanna Tupalska – dyrektor Marketingu Starego Browaru oraz Marta Kabsch – PR Manager opowiedziały o swojej przygodzie ze Starym Browarem, przypomniały jego historię, opowiedziały o założeniach, które od początku istnienia Starego Browaru przyświecają jego funkcjonowaniu. Zgromadzeni goście mieli także okazję dowiedzieć się nieco więcej o kulisach powstawania wystaw w Galerii na Dziedzińcu i współpracy z artystami. Nie zabrakło także anegdot związanych z codziennym funkcjonowaniem Starego Browaru, a także planów na przyszłość.

Po spotkaniu przyszedł czas na zwiedzanie wystawy Gianni Versace Retrospective oraz na śniadanie przygotowane przez Petit Paris w Starym Browarze.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Spotkanie w prestiżowym stylu Stary Browar
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA