Październikowy Poznański prestiż – jesienna podróż sentymentalna

Poznański prestiż październik 2023|Akcja Renowacja Audi Franowo Audi Coupé GT

W tym miesiącu na naszych łamach króluje historia i jej klasyki! Od wyjątkowego, legendarnego Audi GT Coupe z 1983 roku, po wspomnienia jakże kultowych saturatorów na poznańskich ulicach. Październikowe wydanie magazynu to także hołd złożony poznańskiemu rękodzielnictwu, które przeżywa obecnie swój renesans.

Październikowe wydanie Poznańskiego prestiżu otwieramy artykułem o nietuzinkowej akcji, jakiej podjęli się pracownicy salonu Audi Franowo, należącego do Porsche Inter Auto Polska. Ten szalony pomysł zrodził się w ich głowach kilka lat temu, ale bieżące obowiązki i szybkie życie nie pozwalały na jego realizację. Paradoksalnie pomogła pandemia, kiedy pracy było nieco mniej i można było wrócić do idei odrestaurowania jednego z klasyków motoryzacji. Jaki samochód wybrali, czy łatwo było go znaleźć, jakie wyzwania stanęły przed renowatorami i co z ich akcją ma wspólnego Jurek Owsiak? Na te pytania odpowiedź znajdziecie w rozmowie z Dominikiem Fijałkowskim – Dyrektorem Salonu Audi Franowo, Sebastianem Dąbkowskim – Kierownikiem Działu Sprzedaży Samochodów Osobowych oraz Michałem Kaczmarek – Regionalnym Kierownikiem ds. blacharsko-lakierniczych.

Akcja Renowacja – Sentymentalna podróż w przeszłość

Akcja Renowacja Audi Franowo Audi Coupé GT

Teatr Wielki wraca na macierzystą scenę! Projekt gmachu pod Pegazem, bo tak nazywają go mieszkańcy naszego miasta, autorstwa Maxa Littmanna powstał w Monachium, a sam budynek wyrastał w latach 1909-1910, równolegle z położonym nieopodal Zamkiem Cesarskim. Park z fontanną, dziś jedno z ulubionych miejsc odpoczynku poznaniaków, był częścią architektonicznego planu budowy miejskiego teatru w Poznaniu w miejsce wysłużonej Arkadii. Dziś po 113 latach od momentu jego powstania, świętujemy jego powrót, po trwającej dwa lata modernizacji sceny głównej. Co się zmieniło i czym Teatr Wielki zaskoczy nas w nadchodzącym sezonie? O tym wszystkim opowiedziała Renata Borowska – Juszczyńska – dyrektor Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki.

Renatą Borowska – Juszczyńska | Dobiegliśmy do mety

AdobeStock 26843392

Marta Klepka – dyrektor generalna Heron Live Hotel, pomysłodawczyni i organizatorka projektu konferencji #Byckobietaontour, w rozmowie z Michałem Gradowskim przekonuje, że choć sytuacja kobiet na rynku pracy i w życiu publicznym cały czas się zmienia, wciąż bardzo wiele jest jeszcze do zrobienia. Kobiety potrzebują większej wiary w swoje kompetencje i umiejętności. Potrzeba im też więcej odwagi w podejmowaniu ryzyka. Sama to ryzyko podjęła, opuszczając Poznań, aby postawić przed sobą nowe wyzwanie. 600 km od domu. Czy żałuje swojej decyzji?

Marta Klepka | Siła Kobiet

20171023 081619 731x1024 1

Która z nas nie kocha kosmetyków? Poznajcie Biologique Recherche, markę obecną w najlepszych salonach kosmetycznych i spa oraz prestiżowych hotelach w ponad 70 krajach na całym świecie. Kosmetyki Biologique Recherche uwielbiają światowe gwiazdy, jak: Victoria Beckham, Jennifer Lopez, Madonna, Kim Kardashian. Wzorcowy i najsłynniejszy salon marki, Ambasada Urody, mieści się przy Polach Elizejskich w Paryżu. W stolicy Wielkopolski mamy również takie miejsce – wyczarowane i stworzone przez Agnieszkę Walczak-Szafrańską. Medi Spa przy ul. Strugarka 2 w Poznaniu uzyskało status pierwszego w Polsce Expert Center francuskiej marki Biologique Recherche.

Agnieszka Walczak – Szafrańska | Dotyk francuskiego piękna

to jako najwieksze 683x1024 1

Poznańskie tradycje rzemieślnicze stanowią dumę oraz dziedzictwo naszego miasta. Pracownie – z których wylewa się zamiłowanie do rękodzieła i wyjątkowych, potrzebnych usług rzemieślniczych – to miejsca magiczne, które warto odkrywać. O stanie rzemiosła w Poznaniu Zuzannie Kozłowskiej opowiedziała Andżelika Jabłońska – koordynatorka projektu Poznańscy Rzemieślnicy.

Poznańscy rzemieślnicy | połączenie tradycji i pasji

OYCA
20230923 Poznań Design Festiwal 2023 foto: Marek Zakrzewski

Pamiętacie saturatory na ulicach? Relikt PRL-u, do którego w czasach słusznie minionych, w upalne dni ustawiały się kolejki. Wózek z parasolem lub bez, butla ze sprężonym gazem i sok lub dwa do wyboru. Woda serwowana w taki sposób pieszczotliwie nazywana była „gruźliczanką”, bo klienci ustawiający się po nią korzystali najczęściej tylko z jednej szklanki, pobieżnie przepłukiwanej przez sprzedawcę. I dla tych, którzy z sentymentem wspominają ten wynalazek, firma Stelton przygotowała coś specjalnego. Jednak zdecydowanie bardziej zdrowego i ekologicznego! Koniecznie zerknijcie na domowe saturatory BRUS!

Gazowanie jest eko!

Saturator na ulicy

– Moja praca polega na słuchaniu – tak często puentuje swój zawód. Zamiłowany kolekcjoner płyt, pasjonat dobrej muzyki, obieżyświat. Zna wielu wybitnych artyst.w ze światowej sceny muzycznej, a oni uwielbiają z nim współpracować. Z błyskiem w oku i wiecznym młodzieńczym zapałem opowiada o swoim nowatorskim pomyśle muzycznym, który wcielił w życie 25 lat temu. Co przygotował na ten srebrny jubileusz? Kogo zaprosił do udziału w tegorocznej uroczystej gali? Jakie nazwiska znakomitych twórców przeplatają się z jego życiorysem? Dionizy Piątkowski nie kryje satysfakcji z tak bogatego dorobku Ery Jazzu i z chęcią dzieli się swoimi przeżyciami.

Dionizy Piątkowski | Ćwierć wieku Ery Jazzu

to zdjecie z podpisem bio

Mało który miłośnik motoryzacji nie zgodzi się z twierdzeniem, że samochody Porsche to dzieła sztuki na kołach. Marka nie raz udowadniała, że ze sztuką jest za pan brat, a inicjatywy podejmowane przez salon Porsche Centrum Poznań to idealny mariaż artyzmu i motoryzacji. Po zeszłorocznej inauguracji projektu Porsche Timeless, zorganizowanego we współpracy z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, przyszedł czas na kolejną odsłonę tej kooperacji. Poznajcie Art Corner by Porsche Centrum Poznań.

Art Corner by Porsche Centrum Poznań | MÓWISZ PORSCHE, MYŚLISZ SZTUKA

ART CORNER by PORSCHE

A jeśli chcecie skorzystać z uroków październikowej złotej jesieni, koniecznie odwiedźcie butikowy Hotel SHUUM w Kołobrzegu. Ten usytuowany zaledwie 70 metrów od morza hotel to idealne miejsce, którego atmosfera słuzy wyciszeniu, odzyskaniu sił witalnych, poprawie samopoczucia i zdrowia. Brzmi niewiarygodnie? Koniecznie zerknijcie do artykułu

Butikowy Hotel SHUUM | Najlepszy hotel wellness w Polsce

IMG 3824 683x1024 1

W październiku nie zabrakło też mody. Stary Browar tym razem przygotował kolekcje mody męskiej I przekonuje, że męska garderoba od słowa „moda” woli hasło „styl”. Nowocześni mężczyźni noszą się z dyskretną nonszalancją. Formalna odzież szyta jest z komfortowych materiałów, bo profesjonalny wizerunek nie musi oznaczać kompromisów względem wygody

Stylowi mężczyźni na jesiennych zakupach

Stylowa moda męska Stary Browar

Kochacie biżuterię? Zatem ten artykuł jest dla Was. Nowa kolekcja Orskiej zainspirowana Marokiem to kolejny rozdział podróżniczej przygody tej poznańskiej projektantki. Co zachwyciło ją w Marakeszu i jak lokalne rzemiosło przełożyła na język biżuterii?

Kolekcja Maroko | Biżuteria stworzona ze światła tysiąca i jednej nocy.

Maroko Orska

W najnowszym wydaniu Poznańskiego prestiżu Ania Śmiechowska podpowiada jak do jesiennych stylizacji dobrać torebkę, Joanna Igielska-Kalwat tłumaczy na czym polega “Digital Aging” a pracownia Artpin udowadnia, że ściany w naszych mieszkaniach nie muszą być nudne.

To wszystko i wiele więcej znajdziecie na naszych łamach!

Miłej lektury!
Alicja Kulbicka

Link do e-wydania

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Poznański prestiż październik 2023|Akcja Renowacja Audi Franowo Audi Coupé GT
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA