Kwietniowe wydanie Poznańskiego prestiżu już dostępne! 

|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Poznań kryminały|Słowiańska Wielkanoc|Poznań kryminały

Kwiecień plecień bo przeplata… Zimno i niepogoda stały się znakiem rozpoznawczym tegorocznej wiosny. Aby umilić Państwu czas oczekiwania na tę prawdziwą, ciepłą i słoneczną – przygotowaliśmy kwietniowe wydanie „Poznańskiego prestiżu” z myślą, że spędzicie Państwo z nami chwilę czasu. A zaręczam, że warto!

Bohaterem naszej okładki jest Kajetan Vincent Nawrocki – właściciel agencji eventowej Juicy Events. Mówi, że rozrywka i imprezowanie to jego drugie imię, choć z drugiej strony, jest „refleksyjnym gościem”. Przekonuje, że dobrze zorganizowany event rozpoczyna się od szczerej rozmowy z klientem, a najważniejszą cechą dobrego organizatora każdego wydarzenia jest kochać adrenalinę i umieć szybko podejmować decyzje. Kajetan Vincent Nawrocki #proudtobedifferent. 

okladka nowa2 2
Kajetan Vincent Nawrocki – Agencja eventowa Juicy Events

Tę kobietę znają chyba wszystkie poznanianki, mające konto na Instagramie. Poznanianka bezgranicznie kochająca swoje miasto. Od 10 lat prowadzi na Instagramie konto, które zgromadziło 65 tysięcy obserwujących. Nie boi się trudnych tematów, nie unika zabierania głosu w tematach uznawanych za tabu. Paulina Domowicz znana pod nickiem @pauli331 opowiedziała mi o początkach swojej pracy z Instagramem, o mozolnym budowaniu zaufania wśród swoich obserwatorek, miłości do mody i niechęci do słowa „influencerka”.

Pauli 331
@pauli331

Od zawsze kocham kryminały. Wychowałam się na humorystycznych kryminałach Joanny Chmielewskiej, potem mama podsuwała mi pozycje Roberta Ludluma, który swoimi globalnymi teoriami spiskowymi zawładnął moim nastoletnim życiem. Frederick Forsyth z absolutnie genialnym „Dniem Szakala”- sama nie wiem czy lepsza książka czy film z przegenialnym Brucem Willisem w tytułowej roli. Nieco później moja fascynacja mrocznymi zbrodniami przesunęła się nieco bardziej na północ, w stronę Skandynawii. Gdzie Camilla Läckberg, Jo Nesbo, czy oczywiście kultowa trylogia Stiega Larssona przykuwały moją uwagę, a zimno i mrok Skandynawii czuć było od pierwszych stron książek. Również i rodzimy rynek dostarczał mi dreszczyku emocji – Remigiusz Mróz wraz z niepokorną Chyłką, czy Zbigniew Miłoszewski z prokuratorem Szackim wściekłym, że znów kogoś zabito po 17:00. Tak więc, kiedy Zuzanna Kozłowska zaproponowała mi temat Poznań na kartach literatury kryminalnej nie wahałam się ani chwili. Literacki obraz kryminalnego Poznania opiera się przede wszystkim na społecznie utrwalonych stereotypach pozwalających podzielić miasto na tereny bezpieczne oraz niebezpieczne. Jakie to miejsca? Zapraszam do artykułu Zuzanny. 

Poznań kryminały

Sztuczna inteligencja, ChatGPT to gorący temat wszystkich serwisów technologicznych. Ilu zwolenników, tylu przeciwników. Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Włochy jako pierwszy kraj na świecie zabroniły jego używania na swoim terenie. Rozwój sztucznej inteligencji niesie za sobą szereg wyzwań, ale tkwi w niej także ogromny potencjał. Zuzanna Henshaw poprosiła ChatGPT o napisanie artykułu o Poznaniu. Jak wyszło? I czy poznaliby Państwo, że to materiał nie napisany przez człowieka? I czy wkrótce teksty pisane przez człowieka będziemy oznaczać „made by human”? Zapraszam do lektury! 

Poznań AI
Grafika Poznania wygenerowana przez AI

W kwietniowym wydaniu zwiastującym wiosnę nie mogło oczywiście zabraknąć tez mody na nadchodzący sezon. Wiosenne stylizacje przygotował dla Państwa Stary Browar, Ania Śmiechowska mówi o tym jak ważnym elementem naszej garderoby jest bielizna, a ORSKA prezentuje swoją nową kolekcję biżuterii przygotowaną wraz z hutą szkła JULIA. 

W kąciku urodowym Żaneta Czupryńska z Bellezzan Art. Clinic przekonuje, że piękno tkwi w każdej kobiecie, a Joanna Igielska – Kalwat w drugiej części cyklu podpowiada jak zadbać o włosy. 

Żaneta Czupryńska
Żaneta Czupryńska – Bellezzan Art. Clinic

Zapraszamy też Państwa do niezwykłego miejsca na kulinarnej mapie Poznania – Restauracji Forno Italia, która powstała z miłości do Włoch i prawdziwej włoskiej pizzy.  Zielono-biało-czerwony mariaż smaków odwołuje nas do zielonych i soczystych oliwek, białej i delikatnej mąki, czerwonych i dojrzałych w słońcu pomidorów. Czego chcieć więcej?

Forno Italia
Bartosz i Tomasz Mazur

Za chwilę Święta Wielkiej Nocy. Zanim jednak podzielimy się jajkiem przy świątecznym stole – zachęcam do przeczytania artykułu Zuzanny Kozłowskiej „Jak bardzo słowiańskie są Święta Wielkanocne”. Zuzanna przeprowadza nas krok po kroku przez wielkanocne dziś zwyczaje, odwołując się do ich prasłowiańskich odpowiedników. Podpowiem, że nawet znienawidzone przez wielu sprzątanie ma swój zaczątek w pradawnych słowiańskich tradycjach. 

AdobeStock 559540623

Mamy nadzieję, że miło spędzicie Państwo ten czas z nami! Przyjemnej lektury!

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Poznań kryminały|Słowiańska Wielkanoc|Poznań kryminały
REKLAMA
REKLAMA

NOWA WYSTAWA POL / SZTYMA / WOLNA! Do obejrzenia tylko na TRŁ POZNAŃ!

Pierwsza edycja Targów Rzeczy ładnych TRŁ POZNAŃ! odbędzie się już w najbliższy weekend 2-3 marca w Międzynarodowych Targach Poznańskich. W pawilonie 3 zagości nie tylko 320 wyjątkowych wystawców tworzących niezależny polski design, ale także wyjątkowa wystawa „Hometown” artystycznego kolektywu Pol / Sztyma / Wolna! 

Lokalny projekt, lokalne artystki i światowa jakość! Nieformalną grupę artystyczną Pol / Sztyma / Wolna tworzą artystki a prywatnie także przyjaciółki: Anna Pol, Marianna Sztyma i Magda Wolna. Ich unikalne, ręcznie malowane kolekcje ceramiki to zjawisko na styku designu i sztuki. To kolekcjonerskie unikaty. Artystki przemalowują ceramikę z pchlich targów opowiadając za jej pomocą nowe osobiste historie. Tworzą ilustratorskie ceramiczne kolekcje, które tak samo zachwycają w całości i w detalu. Trzy różne artystki i trzy różne wizualne języki, z których zawsze powstaje jedna zaskakująco spójna opowieść. Opowieść pełna klimatu, detali, momentów i kolorów. Opowieść, która każdy składa sobie z kawałków po swojemu. Ich prace wybitnie się uzupełniają. Są jak różne wyrazy tworzące jedno zdanie. Dopiero razem nabierają pełnego sensu, wciągają i nie chcą puścić. A wszystko to ubrane w formę kilkumetrowych imponujących instalacji, złożonych z kilkudziesięciu rozwieszonych na ścianie talerzy-ikon. Instalacji pełnych mocnych kolorów, zachwycających detali i wizualnych metafor. 

Na TRŁ POZNAŃ! zobaczymy premierową wystawę „Hometown” – ukłon w stronę rodzinnego miasta, Poznania. Pol / Sztyma / Wolna zabiorą Was w sentymentalna podróż do miejsc ich dzieciństwa, młodości, beztroskich studenckich czasów. Na ponad 40 talerzach bawią się wspomnieniami i teraźniejszością. Fabryka Cegielskiego, nadwarciańskie krajobrazy czy Sołacz – miejsca zamknięte w formę ikongraficznych kadrów, wspomnień, powidoków – tworzą ich osobistą mapę Poznania. „Nasze inspiracje to architektura, jej detale i powtarzający się rytm. Ale też nostalgiczne spacery między blokami na ratajskich osiedlach czy powrót na stary Dębiec. Kot w oknie i spacer z psem. Neony i lody. Mosty i kominy. Miejskie ptaki i Paw – rzeźba z lat 60-tych w parku Marcinkowskiego. Niewinne lata 80-te i 90-te, z ich marzeniami o kolorach!” – piszą o swoim nowym projekcie. 

Wystawa „Hometown” już w ten weekend na TRŁ POZNAŃ! / Targi Rzeczy Ładnych / 2-3 marca

TRŁ POZNAŃ! – pierwsza historyczna edycja! 

2-3 marca 

Międzynarodowe Targi Poznańskie / Pawilon 3 

godz. 11-19 

Wstęp: 15 zł (dzieci do lat 12 bezpłatnie) 

Bilety dostępne online oraz w kasach w terminie trwania targów

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA