Kwietniowe wydanie Poznańskiego prestiżu już dostępne! 

|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Poznań kryminały|Słowiańska Wielkanoc|Poznań kryminały

Kwiecień plecień bo przeplata… Zimno i niepogoda stały się znakiem rozpoznawczym tegorocznej wiosny. Aby umilić Państwu czas oczekiwania na tę prawdziwą, ciepłą i słoneczną – przygotowaliśmy kwietniowe wydanie „Poznańskiego prestiżu” z myślą, że spędzicie Państwo z nami chwilę czasu. A zaręczam, że warto!

Bohaterem naszej okładki jest Kajetan Vincent Nawrocki – właściciel agencji eventowej Juicy Events. Mówi, że rozrywka i imprezowanie to jego drugie imię, choć z drugiej strony, jest „refleksyjnym gościem”. Przekonuje, że dobrze zorganizowany event rozpoczyna się od szczerej rozmowy z klientem, a najważniejszą cechą dobrego organizatora każdego wydarzenia jest kochać adrenalinę i umieć szybko podejmować decyzje. Kajetan Vincent Nawrocki #proudtobedifferent. 

okladka nowa2 2
Kajetan Vincent Nawrocki – Agencja eventowa Juicy Events

Tę kobietę znają chyba wszystkie poznanianki, mające konto na Instagramie. Poznanianka bezgranicznie kochająca swoje miasto. Od 10 lat prowadzi na Instagramie konto, które zgromadziło 65 tysięcy obserwujących. Nie boi się trudnych tematów, nie unika zabierania głosu w tematach uznawanych za tabu. Paulina Domowicz znana pod nickiem @pauli331 opowiedziała mi o początkach swojej pracy z Instagramem, o mozolnym budowaniu zaufania wśród swoich obserwatorek, miłości do mody i niechęci do słowa „influencerka”.

Pauli 331
@pauli331

Od zawsze kocham kryminały. Wychowałam się na humorystycznych kryminałach Joanny Chmielewskiej, potem mama podsuwała mi pozycje Roberta Ludluma, który swoimi globalnymi teoriami spiskowymi zawładnął moim nastoletnim życiem. Frederick Forsyth z absolutnie genialnym „Dniem Szakala”- sama nie wiem czy lepsza książka czy film z przegenialnym Brucem Willisem w tytułowej roli. Nieco później moja fascynacja mrocznymi zbrodniami przesunęła się nieco bardziej na północ, w stronę Skandynawii. Gdzie Camilla Läckberg, Jo Nesbo, czy oczywiście kultowa trylogia Stiega Larssona przykuwały moją uwagę, a zimno i mrok Skandynawii czuć było od pierwszych stron książek. Również i rodzimy rynek dostarczał mi dreszczyku emocji – Remigiusz Mróz wraz z niepokorną Chyłką, czy Zbigniew Miłoszewski z prokuratorem Szackim wściekłym, że znów kogoś zabito po 17:00. Tak więc, kiedy Zuzanna Kozłowska zaproponowała mi temat Poznań na kartach literatury kryminalnej nie wahałam się ani chwili. Literacki obraz kryminalnego Poznania opiera się przede wszystkim na społecznie utrwalonych stereotypach pozwalających podzielić miasto na tereny bezpieczne oraz niebezpieczne. Jakie to miejsca? Zapraszam do artykułu Zuzanny. 

Poznań kryminały
Kwietniowe wydanie Poznańskiego prestiżu już dostępne!  11

Sztuczna inteligencja, ChatGPT to gorący temat wszystkich serwisów technologicznych. Ilu zwolenników, tylu przeciwników. Kilka dni temu świat obiegła informacja, że Włochy jako pierwszy kraj na świecie zabroniły jego używania na swoim terenie. Rozwój sztucznej inteligencji niesie za sobą szereg wyzwań, ale tkwi w niej także ogromny potencjał. Zuzanna Henshaw poprosiła ChatGPT o napisanie artykułu o Poznaniu. Jak wyszło? I czy poznaliby Państwo, że to materiał nie napisany przez człowieka? I czy wkrótce teksty pisane przez człowieka będziemy oznaczać „made by human”? Zapraszam do lektury! 

Poznań AI
Grafika Poznania wygenerowana przez AI

W kwietniowym wydaniu zwiastującym wiosnę nie mogło oczywiście zabraknąć tez mody na nadchodzący sezon. Wiosenne stylizacje przygotował dla Państwa Stary Browar, Ania Śmiechowska mówi o tym jak ważnym elementem naszej garderoby jest bielizna, a ORSKA prezentuje swoją nową kolekcję biżuterii przygotowaną wraz z hutą szkła JULIA. 

W kąciku urodowym Żaneta Czupryńska z Bellezzan Art. Clinic przekonuje, że piękno tkwi w każdej kobiecie, a Joanna Igielska – Kalwat w drugiej części cyklu podpowiada jak zadbać o włosy. 

Żaneta Czupryńska
Żaneta Czupryńska – Bellezzan Art. Clinic

Zapraszamy też Państwa do niezwykłego miejsca na kulinarnej mapie Poznania – Restauracji Forno Italia, która powstała z miłości do Włoch i prawdziwej włoskiej pizzy.  Zielono-biało-czerwony mariaż smaków odwołuje nas do zielonych i soczystych oliwek, białej i delikatnej mąki, czerwonych i dojrzałych w słońcu pomidorów. Czego chcieć więcej?

Forno Italia
Bartosz i Tomasz Mazur

Za chwilę Święta Wielkiej Nocy. Zanim jednak podzielimy się jajkiem przy świątecznym stole – zachęcam do przeczytania artykułu Zuzanny Kozłowskiej „Jak bardzo słowiańskie są Święta Wielkanocne”. Zuzanna przeprowadza nas krok po kroku przez wielkanocne dziś zwyczaje, odwołując się do ich prasłowiańskich odpowiedników. Podpowiem, że nawet znienawidzone przez wielu sprzątanie ma swój zaczątek w pradawnych słowiańskich tradycjach. 

AdobeStock 559540623
Kwietniowe wydanie Poznańskiego prestiżu już dostępne!  12

Mamy nadzieję, że miło spędzicie Państwo ten czas z nami! Przyjemnej lektury!

Alicja Kulbicka 

Redaktor naczelna

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Forno Italia|Poznań kryminały|Słowiańska Wielkanoc|Poznań kryminały
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA