Koncert Wolności z udziałem Lecha Wałęsy w Poznaniu

Koncert Wolności w Poznaniu

Legendarny szef „Solidarności”, były prezydent RP Lech Wałęsa, będzie honorowym gościem „Koncertu Wolności”, który odbędzie się 3 czerwca o godz. 18.30 w auli UAM. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 35 rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej.

Podczas wydarzenia wystąpią: laureat Konkursu Wieniawskiego – Bartłomiej Nizioł (skrzypce), jeden z najlepszych gitarzystów na świecie – Łukasz Kuropaczewski (gitara), który dokona poznańskiego prawykonania „Hommage à Lech Wałęsa” Aleksandra Tansmana oraz Kwintet Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu. 

–  To wielki zaszczyt zagrać Mazurka „Hommage a Lech Wałęsa” A. Tansmana dla samego Lecha Wałęsy – mówi Łukasz Kuropaczewski. –  To przepiękna kompozycja, niezwykle polska, napisana fascynujacym jezykiem muzycznym, charakterystycznym dla niezwykłej twórczosci Tansmana. Tym bardziej się cieszę, że utwór nie był nigdy wykonywany w Poznaniu.

Aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz wykonana utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” oraz „Miejcie nadzieję” (słowa Adam Asnyk, muzyka Zbigniew Preissner). 

Gość honorowy, były prezydent RP Lech Wałęsa, podczas uroczystości odbierze „Nagrodę za Odwagę”.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja SIGNUM, Fundacja REFLEXION, Fundacja TU Wielkopolska, a producentem koncertu jest Teatr Muzyczny w Poznaniu. 

Bilety na „Koncert Wolności” dostępne są na stronie Teatru i w kasie Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Koncert Wolności w Poznaniu
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA