Idź na wybory! Głosowanie jest prestiżowe!

Idź na wybory! Głosowanie jest prestiżowe! Poznański prestiż|Idź na wybory! Głosowanie jest prestiżowe! Poznański prestiż

Aby żyć w wolnej, demokratycznej Polsce, abyśmy pozostali częścią Wspólnoty Europejskiej, aby w szkołach zapanowała rzetelna edukacja seksualna. To tylko niektóre powody, które wskazali autorzy i współautorzy Poznańskiego prestiżu, tym samy włączając się w akcję „Idź na wybory! Głosowanie jest prestiżowe”

Do naszej akcji zaprosiliśmy autorów i współautorów, redaktorów, fotografów – osoby, które na codzień współtworzą Poznański prestiż. Każda z nich ma swój powód, aby wziąć udział w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Historycznie najwyższa frekwencja wyborcza miała miejsce w 1989 roku i wyniosła 62,7 proc. Najbliżej wyrównania tego wyniku były wybory w 2019 roku, kiedy frekwencja wyniosła 61,74 proc. Badania pokazują, że Polacy a przede wszystkim Polki niestety nie korzystają z tego najważniejszego prawa demokracji jakim jest prawo wyborcze, pozostawiając ten wybór innym. Raport Fundacji Batorego pokazuje, że udział w wyborach zadeklarowało 52 proc. kobiet w wieku 18–45 lat i 66 proc. kobiet powyżej 45 lat. Dla porównania, mężczyźni w analogicznych grupach stanowili 58 proc. i 76 proc. badanych.

A dlaczego warto głosować? Przede wszystkim, aby mieć wpływ na Polskę. Na otoczenie, w który wszyscy żyjemy, na to w jakich szkołach uczą się nasze dzieci i jaką pomoc otrzymujemy ze strony służby zdrowia. To także czas rozliczenia z obietnic obecnych rządów i jeśli chcemy potem narzekać – nie możemy nie iść. Nie dajcie sobie wmówić, że Wasz głos nie ma znaczenia, lub, że nie macie na kogo głosować. W nadchodzących wyborach ważą się losy przyszłości naszego kraju. I choć brzmi to nieco patetycznie, dziś nikt komu bliskie są wartości demokratyczne nie powinien zostać w domu. Idźcie na wybory! Głosowanie jest prestiżowe!

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Idź na wybory! Głosowanie jest prestiżowe! Poznański prestiż|Idź na wybory! Głosowanie jest prestiżowe! Poznański prestiż
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA