Fotografia i malarstwo na Nocy Muzeów w Starym Browarze 

Noc Muzeów Galeria na Dziedzińcu Stary Browar

W Noc Muzeów Stary Browar zaprasza na bezpłatne zwiedzanie gościnnych wystaw. W Galerii na Dziedzińcu można zobaczyć cykle finalistów pierwszej edycji konkursu Poznańska Nagroda Fotograficzna. W Słodowni trwa wystawa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W sobotę 18 maja obie ekspozycje będzie można zwiedzać do godz. 21:00.

Poznańska Nagroda Fotograficzna – wystawa pokonkursowa / Galeria na Dziedzińcu

Misją Poznańskiej Nagrody Fotograficznej jest promowanie aktywności fotograficznej, której finałem są projekty długoterminowe i duże formy fotograficzne. Do konkursu zgłoszono 164 prac. Eksperckie jury pod przewodnictwem fotografa i reportera Filipa Springera oceniło jakość artystyczną projektów, a także ich spójność narracyjną. To pierwsza edycja corocznego konkursu fotografii prasowej i dokumentalnej organizowanego przez Wydawnictwo Miejskie Posnania. 

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie 2024 / Słodownia +1

Wystawa Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie jest okazją, aby przyjrzeć się rozmaitym strategiom i postawom artystycznym wobec obrazu, medium i tradycji. Na ekspozycji można zobaczyć prace finalistów 13. edycji Konkursu Malarskiego organizowanego przez Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Pokonkursowa wystawa jest przeglądem tendencji w młodym polskim malarstwie i pretekstem do rozmów o miejscu, jakie zajmuje w dzisiejszym polu sztuki. 

Więcej informacji TUTAJ

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA

Może cię zainteresować:

Noc Muzeów Galeria na Dziedzińcu Stary Browar
REKLAMA
REKLAMA

Lato na Wildzie

Lato na wildzie

Druga edycja inicjatywy „LATO NA WILDZIE”, organizowana przez Fundację Pro Posnania we współpracy z partnerami: Brzask Bistro, Spółka Targowiska, Rada Osiedla Wilda oraz Miasto Poznań, trwa w najlepsze. 

zdjęcia: Małgorzata Opala

Podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania 4 czerwca odbyła się Wildecka Biesiada przy wspólnym stole, która doskonale sprzyjała sąsiedzkiej integracji i wspólnemu spędzeniu czasu w lokalnej atmosferze. Tego dnia zainaugurowano cały sezon drugiej edycji LATO NA WILDZIE, podczas którego wystąpił zespół Retro Boys, prezentując najwspanialsze przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz Krzysztofa Krawczyka. Po koncercie odbył się pierwszy seans filmowy z cyklu kina letniego, podczas którego wyświetlono film „Zaklęte rewiry”, poprzedzony prelekcją dra Pawła Cieliczko, polskiego literaturoznawcy oraz historyka. 

9 czerwca na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie odbył się koncert muzyki na żywo w wykonaniu wiolonczelistki oraz wokalistki Ewy Szymczak i gitarzysty Dariusza Brodowskiego. Wzruszający koncert z utworami okresu międzywojnia porwał uczestników do tańca. 

Pierwszy tydzień inauguracyjny cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy chętnie i aktywnie uczestniczyli w pierwszych atrakcjach, integrując się i zacieśniając sąsiedzkie więzi. 

Zapraszamy na czerwcowe wydarzenia

Kino letnie we wtorki o godz. 21:30 na rynku Wildeckim 

11.06 „Szef” 

18.06 „Czekolada” 

25.06 „Skrzydełko czy nóżka” 

Koncerty muzyki na żywo w niedziele o godz. 16:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

16.06 Perkusista Filip Wyrwa 

23.06 Wokalistka Anna Bemke 

Teatr plenerowy dla dzieci, sobota o godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

22.06 Zielona Grupa 

Warsztaty plenerowe z literaturą, sobota, godz. 11:00 na skwerze im. Marii Skłodowskiej-Curie 

29.06 „Niko i Titi odkrywają morską głębinę” 

Poznański prestiż

REKLAMA
REKLAMA
Lato na wildzie
REKLAMA
REKLAMA