fbpx

Tekst: Monika Pietrzak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

 

Vinci Art Gallery – nowa niezwykła przestrzeń na kulturalnej mapie Poznania – powstała z pasji do sztuki i zaoferowała nam w tym roku sporą dawkę interesujących wydarzeń. Otwarta została w czerwcu zbiorową wystawą abstrakcji polskiego malarstwa współczesnego MINIMALIZM I EKSPRESJA. Kolejną propozycją organizatorów, jeszcze podczas wakacji, była wystawa KOBIETY również prezentująca współczesne malarskie interpretacje, tym razem motywu kobiecego i postaci kobiety w sztuce w ujęciu polskich artystów młodego pokolenia.

Galeria promuje prace artystów poznańskich. Serię jesiennych wystaw otworzyła wrześniowa prezentacja wielokrotnie wyróżnionych i nagrodzonych w ostatnim czasie fotografii Moniki Kossak ŻYWA WODA oraz wystawa malarstwa Elhana Hadżijewa  STRUKTURA ROMANTYZMU prezentująca bogactwo warsztatu i magiczny klimat obrazów tego pochodzącego z Azerbejdżanu, a mieszkającego od wielu lat w Poznaniu artysty.

W październiku podczas wystawy OKRUCHY MALARSTWA. ŚWIATŁO-CIEŃ można było zobaczyć w galerii obrazy dużego formatu prof. Grzegorza Ratajczyka, inspirowane podróżami i światłem basenu morza śródziemnego, natomiast w listopadzie w galerii zagościła wystawa PRACOWNIA zapraszająca nas do świata pracowni Grażyny Strykowskiej, artystki i pedagoga, która wraz ze społecznością swojej pracowni pokazała jak pięknie czerpać z klasyki.

 

Już w grudniu, akcją MAGIA ŚWIĄT – MAGIA SZTUKI, galeria zachęca do wyboru sztuki jako prezentu ponadczasowego i uniwersalnego, którym możemy obdarować siebie i bliskich. Święta to czas kiedy dekorujemy swoje domy i wnętrza. Sztuka, która z jednej strony jest jakością samą w sobie, z drugiej wchodzi z nami w relację podczas doświadczenia obcowania z nią, dlatego może pomóc nam zatrzymać piękne chwile i emocje.

Oferta galerii jest niezwykle bogata i różnorodna zarówno w zakresie formatów, motywów, technik i stylizacji, jak i poziomu cen. Osoby wybierające różne kierunki estetyczne w sztuce współczesnej i nowoczesnej (abstrakcja, surrealizm, portrety) z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Wśród proponowanych dzieł mamy malarstwo, fotografię, prace na papierze i rysunki oraz rzeźbę, a także sygnowane printy i wiele miniatur, które świetnie sprawdzają się jako podarunek lub kiedy brakuje przestrzeni na większy format. Dla zainteresowanych w ramach kompleksowej obsługi oferujemy doradztwo w doborze sztuki do wnętrz i oprawę zakupionych obrazów.

 

Jeśli ktoś przed odwiedzinami chciałby się więcej o nas dowiedzieć, na stronie galerii znaleźć można zarówno zapowiedzi, jak i publikacje oraz fotorelacje z wystaw, a także ciekawe artykuły o sztuce, informacje o artystach, których w portfolio galerii ciągle przybywa. Na co dzień galeria prezentuje ok. 200 prac polskich współczesnych artystów, które można również w galerii zakupić.

 

Zapraszamy do galerii od wtorku do piątku w godzinach 12:00-18:00, a także poza regularnym trybem – na szczególne mikołajkowe zakupy już w pierwszy weekend grudnia 4-5.12. w godz. 12:00-18:00.

W dniach 17-19 grudnia ofertę galerii będziemy dodatkowo prezentować podczas Festiwalu Sztuki i Przedmiotów artystycznych na MTP.

Dobry prezent to sztuka.

 

Vinci Art Gallery

  1. Rynek Śródecki 15/2

61-126 Poznań PL

Tel.: +48 789 192 548

www.vinciartgallery.com