fbpx

Wielu poznaniaków szuka atrakcyjnych apartamentów nad morzem – miejsc do wypoczynku, z możliwością korzystnego ulokowania kapitału. Wakacje są dobrym czasem na rekonesans, a my przybliżamy jedną z takich inwestycji – Półwysep Dziwnów, wyróżniający się unikatową lokalizacją, idealny dla osób lubiących aktywny wypoczynek.

 

Tekst: Michał Gradowski

Zdjęcia: Marina Developer

Półwysep Dziwnów to inwestycja firmy Marina Developer. Na finiszu jest właśnie realizacja pierwszego etapu, która zakończy się na początku przyszłego roku, czyli dwa z pięciu budynków. Łącznie powstanie tam 130 lokali mieszkalnych o powierzchni od 27 do 71 m kw., ale na życzenie klienta deweloper może też spersonalizować ofertę, tworząc apartamenty o powierzchni powyżej 100 m kw. Lokale są dostępne w dwóch standardach wykończenia – deweloperskim oraz pod klucz. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na III kwartał 2022 roku.

Każdy z apartamentów ma własny balkon/taras lub ogródek. Atutem tej inwestycji są także duże okna, w przeciwieństwie do większości nadmorskich inwestycji skierowane na południe, bo też jest na co popatrzeć. Półwysep Dziwnów powstaje na terenie z trzech stron otoczonym wodami Zalewu Kamieńskiego – to unikatowa lokalizacja w skali całego wybrzeża.

Zabudowa nawiązuje do przedwojennej, niemieckiej architektury Pomorza Zachodniego, a takie elementy jak skośne dachy czy cegła klinkierowa przywołują tamten klimat. Autorem projektu jest renomowane biuro architektoniczne DEDECO, które na swoim koncie ma m.in. takie realizacje jak Stadion Pogoni Szczecin czy Hala Sportowa Politechniki Poznańskiej.

Inwestycja powstaje z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów – naturalnych i ekologicznych, spójnych z otoczeniem. Dwukomorowe okna, grubość izolacji pionowych i poziomych oraz izolacja akustyczna – to elementy dodatkowo wyróżniające Półwysep Dziwnów na tle podobnych projektów.

Dopełnieniem tego obrazu są części wspólne inwestycji – zaprojektowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie: przestronne i cichobieżne windy, system nadzoru kamer oraz place zabaw i tereny zielone nadające inwestycji niepowtarzalnego charakteru.

 

Moc atrakcji

Półwysep Dziwnów to wyjątkowe miejsce także ze względu na wachlarz możliwości spędzania czasu w „wyjątkowych okolicznościach przyrody”, które gwarantują dwa obszary Natura 2000. Osiedle położone jest kilkaset metrów od bałtyckiej, szerokiej plaży, w zasięgu przyjemnego spaceru, ale miejsce to zaprojektowano przede wszystkim z myślą o aktywnym wypoczynku.

Dziwnów to jedno z ważniejszych punktów na żeglarskiej mapie Polski, z pięknym Portem Jachtowym. Każdego roku odbywa się tu szereg regat oraz zawodów żeglarskich. Jest częścią Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego – atrakcji, dzięki której Pomorze Zachodnie może śmiało konkurować z Mazurami. Dziwnów i okolice to także wymarzone miejsce do uprawiania innych sportów wodnych, kitesurfingu, kajakarstwa czy też rozpoczęcia przygody z SUPem – Stand Up Paddle, czyli dosłownie „wiosłowaniem na stojąco”, które zyskuje coraz większe grono zwolenników.

Półwysep Dziwnów może stać się również świetną bazą wypadową do rowerowych wypraw – w okolicy znajdziemy ponad 300 kilometrów

szlaków rowerowych (m.in. Międzynarodowy Szlak Rowerowy R10 czy

trasa Velo Baltica). Właśnie rozbudowywana jest także droga rowerowa do Międzyzdrojów.

Dziwnów daje unikatowe, w porównaniu do innych nadmorskich miejscowości, możliwości aktywnego wypoczynku i turystyki, a uzupełnieniem tego obrazu są okoliczne pola golfowe, Woliński Park Narodowy, Nadmorski Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie czy charakterystyczny most zwodzony.

Wybierz idealny apartament

Ta inwestycja ma wiele atutów dla poznaniaków także ze względu na komunikację. Autostrada A2 i droga ekspresowa S3 wydłużana właśnie do Świnoujścia zapewnia świetny dojazd – nawet wypad na weekend jest w tym przypadku w pełni uzasadniony. Na stronie www.marina-developer.pl/polwysep-dziwnow znajdziemy plany dostępnych jeszcze apartamentów, wraz z przykładową aranżacją wnętrz. Warto zwrócić uwagę m.in. na apartament nr 10 w budynku B3 na I piętrze o powierzchni ponad 47 m kw. Atutem tego lokalu zlokalizowanego w pierwszej linii zabudowy jest przestronny salon z aneksem kuchennym o powierzchni ponad 21 m kw., duży balkon, ale przede wszystkim oszklona z trzech stron wnęka, z której rozpościera się panoramiczny widok na Zatokę Wrzosowską.

Wyjątkowa lokalizacja czy wysoki standard wykończenia to elementy, które sprawiają, że inwestycja Półwysep Dziwnów powinna w przyszłości zyskiwać na wartości, a już niedługo, kiedy pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze, zapewni im wiele niezapomnianych wspomnień.