fbpx

Poznański Bazar to jeden z najbardziej prestiżowych adresów w Poznaniu. Powstały w 1838 roku budynek od zawsze przyciągał śmietankę towarzyską miasta. Spotkania, bale, koncerty, część handlowa – to wszystko stanowiło o świetności tego miejsca. Przekraczając próg ORI Spa, poczuć można klimat dawnego Bazaru. ORI Spa to idealne miejsce dla osób ceniących sobie komfort, wygodę, luksus, doskonałą jakość zabiegów pielęgnacyjnych, a także wspaniałe wnętrza i profesjonalną obsługę.

Widać doskonały gust i rękę Magdaleny Kuciewicz – właścicielki tego pięknego miejsca, którą droga zawodowa przywiodła właśnie na ulicę Paderewskiego 8. 

Rozmawia: Alicja Kulbicka

Zdjęcia: 

Do tej pory Pani życie zawodowe związane było z nieruchomościami z segmentu premium. Czy wcześniejsza ścieżka zawodowa wpłynęła na wybór lokalizacji ORI Spa?

Magdalena Kuciewicz: Absolutnie tak. Praca w Sotheby’s International Realty pokazała mi, że ludzie potrzebują luksusu. W szerokim tego słowa znaczeniu. Nie mam na myśli tylko drogich ekskluzywnych rzeczy, ale spędzenia swojego cennego czasu w sposób wartościowy. Luksusem jest dziś wolny czas poświęcony na relaks. Nawet jeśli w dobie pandemii mamy go więcej, to jest on często poświęcony na troskę i snucie planów na lepsze jutro. Dlatego uwierzyłam, że stworzenie miejsca gdzie damy ludziom możliwość zapomnienia się, zanurzenia w zapachy natury mające moc uzdrawiania ciała i ducha, dotyk terapeuty, który uwalnia od napięć i koi, jest potrzebne. Sama uwielbiam otaczać się pięknymi rzeczami i tym wszystkim dzielę się w ORI Spa.

Moja ponad dwudziestoletnia kariera zawodowa to albo korporacje albo własny biznes. Dzięki tym doświadczeniom nauczyłam się wysokich standardów pracy, dlatego przy tworzeniu ORI Spa zaprosiłam do współpracy specjalistów. Miałam wielkie szczęście, że spotkałam tak zdolnych ludzi w czasie, kiedy powstawało ORI Spa. Podkreślam to za każdym razem, gdyż doceniam bardzo to, co zrobiły takie osoby jak nasza projektantka wnętrz Renata Boncler Orska oraz Kaja Wrzeszcz, która jest odpowiedzialna za kreację i wizerunek marki ORI. Kaja uważnie słuchała, co mówię, na co zwracam uwagę, obserwowała mnie i moje otoczenie. W podsumowaniu i odpowiedzi na te chwile powstała nazwa, identyfikacja, logotyp – bardzo spójna, również ze mną, koncepcję marki. 

Bazar to miejsce z duszą, jedno z najbardziej rozpoznawalnych w Poznaniu, ale też w całej Polsce. Jeden z najważniejszych symboli naszego miasta. Czy to była miłość od pierwszego wejrzenia? 

Plan otwarcia spa powstał w mojej głowie, a kompletnie zmaterializował się z chwilą wejścia do lokalu. Wnętrza absolutnie wpisały się w moją wizję. Przyprowadziła mnie tu moja przyjaciółka, projektantka Renata, która jest odpowiedzialna za wnętrza ORI Spa. Obie uwielbiamy południe Europy i chciałyśmy, aby wyglądało jakby zajrzeć przez witrynę do spa, idąc ulicami Florencji czy Paryża. Bogate, ciepłe wnętrze, pełne detali, zapachów, światła, ale wszystko w zgodzie z naturą i przede wszystkim otoczeniem. Wiele rzeczy tutaj dostało drugie życie – przywiezione z Francji, Włoch czy Belgii, ale również wyszukane w różnych zakątkach Polski – odnowione i na nowo odkryte, z szacunkiem do historii, jaką ze sobą niosą. Tak jak nasz cały koncept, harmonii tradycji z nowoczesnością.

Kosmetyki, których używamy to zaawansowane technologicznie aromaterapeutyczne olejki, produkowane w Europie, z szacunkiem dla ziemi i ludzi – to jest dla mnie bardzo ważne. 

Jak długo trwały prace? Siedzimy dzisiaj w pięknym, ekskluzywnym, trochę mistycznym, bardzo dopracowanym wnętrzu. Ale zakładam, że nie wyglądało tak, kiedy weszła tu Pani po raz pierwszy?

W grudniu 2019 roku podpisałam umowę na wynajem lokalu. Prace remontowe i aranżacyjne trwały rok. To był dobry rok. Oczywiście, że nie spałam w nocy i kręciłam różne scenariusze, również te mniej kolorowe, ale wierzyłam, że powstaje wyjątkowe miejsce. Miałam świetną bazę: stare ceglane stropy w piwnicy, białe ściany, wyjątkową lokalizację oraz dobrą energię. Właściciele Bazaru na pewno się nią dzielą. Poza tym pozostało dużo pozytywnych wibracji po Rosenthalu. Właściwie jak podsumuję rok 2020, to spotkałam dużo życzliwych i mądrych ludzi, którzy zainspirowali bądź wsparli mnie w zrealizowaniu mojego marzenia.

Motto, jakie przyświeca ORI Spa, to “The Lightening Art Of Wellness”. Przekraczając progi Pani autorskiego wnętrza, widać dużą dbałość o detale. Przewijają się elementy sztuki, obrazy, ze ściany zerka na nas Frida Kahlo. 

W naszym spa wierzymy w holistyczne podejście do ciała, umysłu oraz duszy i z niezwykłą starannością pielęgnujemy to połączenie. Nasze motto przewodnie „The Lightening Art Of Wellness” jest obecne w każdym naszym rytuale i zabiegu, ale również w każdym zakątku przestrzeni spa: od zabytkowych obiektów zbieranych latami, przez kolekcjonowane podczas podróży skarby, do współczesnych dzieł artystów.

Kolekcję ORI Spa rozpoczyna praca ilustratorki i projektantki Sonii Dubois (www.soniadubois.com), która zaprojektowała i wykonała własnoręcznie kartki wspierające bardzo dla nas ważną inicjatywę – współpracę z Fundacją Spa For Cancer. Będzie to cykl prac wykonanych przez artystów, z którymi dzielimy wspólne wartości, tym samym chcielibyśmy dzielić się nimi z naszymi klientami oraz wszystkimi, którzy będą chcieli wesprzeć naszą inicjatywę.

Było trochę o Art., a teraz trochę o wellness. Zabiegi, jakie proponujecie pomagają osiągnąć stan równowagi umysłu, ciała i ducha? 

Jak najbardziej, jest to główne założenie naszego konceptu. Rozluźnij swoje ciało, uspokój swój umysł, uzdrów swoją duszę, czyli dążenie do pełnej harmonii. Stąd też wybór Aromatherapy Associates na naszego głównego partnera. Aromaterapia ma ogromny potencjał i wielką siłę oddziaływania na człowieka. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin medycyny niekonwencjonalnej, oparta jest na siłach natury ukrytych w naturalnych i czystych (pozyskiwanych naturalną metodą, nie zawierających pestycydów i herbicydów) olejkach eterycznych. Jak powiedziała Geraldine Howard, założycielka Aromatherapy Associates oraz współzałożycielka Międzynarodowej Federacji Aromaterapii, „To jest więcej niż biznes, to sposób na życie”. W pełni podzielam jej słowa.

Do współpracy zaprosiłam również Anię Tafelską ze Spa Professionals, która jest konsultantem i szkoleniowcem spa&wellness. Ania, jako profesjonalistka z wieloletnim doświadczeniem, pomogła mi w stworzeniu miejsca wyspecjalizowanego w klasycznej odnowie biologicznej oraz zabiegach nowej technologii; od standardów pracy i standardów obsługi klienta do merytorycznej, zróżnicowanej oferty menu.

Naszym klientom oferujemy rytuały autorskie oraz klasyczne pakiety zabiegowe, zarówno dla pań, ale również dla panów. Posiadamy bogate menu dedykowane właśnie mężczyznom, dla których dobre samopoczucie i zdrowy wygląd są równie ważne. Skóra mężczyzn różni się od skóry twarzy kobiet pod względem biologicznym, dlatego szczególnie polecamy panom dedykowaną pielęgnację odżywczą lub nawilżającą, która niweluje skutki stresu, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach czy samochodach oraz narażoną na ekspozycje promieniowania podczas pracy przy komputerze. W naszym spa panowie preferują zabiegi na ciało, które nie tylko działają relaksująco, ale również aktywnie wpływają na mięśnie. 

Ponadto do naszego spa zapraszamy również kobiety w ciąży i po porodzie na spersonalizowane zabiegi z oferty pakietu dla mam. Przyszła mama potrzebuje odpowiednich warunków, aby zapewnić zdrowie i spokój sobie oraz swojemu dziecku. Dlatego oprócz odpowiednio dobranej delikatnej pielęgnacji zapewniamy mamom szczególną troskę, która ma zagwarantować spokojny wypoczynek i dobry nastrój.

Zaprojektowaliśmy spa tak, aby połączyć zabiegi aromaterapeutyczne i relaksacyjne z klasyczną kosmetologią i medycyną estetyczną oraz nowoczesną, zaawansowaną technologią. Dzięki tak holistycznemu podejściu, efekty są murowane.

Oprócz wspominanych wcześniej zabiegów aromaterapeutycznych, które stanowią podstawę naszego menu, oferujemy również rytuału oparte na Ajurwedzie, najstarszym na świecie systemie medycznym, wywodzącym się ze starożytnych Indii. Ajurwedyjska wiedza medyczna ujmuje człowieka holistycznie, traktuje ciało i umysł jako całość. Celem Ajurwedy jest zachowanie harmonii ciała, umysłu i duszy – wartości, które są nam, w ORI Spa, najbliższe. 

Ori, dosłownie oznacza „głowę”, odnosi się do duchowej intuicji i przeznaczenia. Brzmi bardzo metafizycznie.  Dlaczego taka nazwa? 

ORI to metafizyczny koncept filozoficzny odnoszący się do duchowej intuicji i przeznaczenia. ORI uważane jest za indywidualnego przewodnika prowadzącego do życia w harmonii. Z hebrajskiego (60. Księga Izajasza, Biblia) ori oznacza my light, czyli rozświetlenie, w znaczeniu nadziei, dobrej myśli.  Etymologicznie z łaciny ori to: narodzenie, kreacja. Nazwa ORI reprezentuje najważniejsze dla nas wartości. Kiedy Kaja pracując nad koncepcją, zaproponowała taką nazwę, od razu poczułam, że jest to nie tylko świetny intuicyjne wybór, ale przede wszystkim bardzo trafiona odpowiedź na moją wizję.

Czego mogą doświadczyć klienci, przekraczający próg ORI Spa?  Jakie zabiegi i rytuały proponujecie? 

Menu dopasowane jest do pory roku, ale także do obecnych warunków środowiska. Polska, niestety, jest w czołówce krajów z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem. Mamy zabiegi, w których stosujemy inhalacje, wspomagające oddychanie czy wewnętrzną siłę – zabieg (o tej samej nazwie), który wpływa korzystnie na odporność. Nasze rytuały wspomagają dobre samopoczucie, ale także są odpowiedzią na fizyczne potrzeby i niedoskonałości naszego ciała. Pracujemy na najwyższej klasy maszynach nowych technologii i światowych marek w zakresie medycyny estetycznej, urządzeń medycznych i sprzętu wellness.

Ponadto w naszym spa specjalizujemy się w wybranych rytuałach i zabiegach z różnych zakątków świata. Bardzo popularny jest japoński zabieg liftingująco-nawilżający Kobido, wykonywany przez naszych wysoko wyszkolonych terapeutów czy tradycyjny zabieg kosmetyczny z Bliskiego Wschodu Hammam. Zapraszamy również do dzielenia czasu w naszym spa z wyjątkową osobą – na zabiegi dla dwojga lub prywatne spotkania nazywane przez nas Wieczorami Szlafrokowymi. 

Na jakich markach kosmetyków pracujecie? 

Obecnie pracujemy przede wszystkim na brytyjskiej „czystej, naturalnej bez zbędnych dodatków” marce Aromatherapy Associates. Produkty do demakijażu twarzy, kremy i maski oraz produkty do kąpieli, pod prysznic czy balsamy na ciało zmieniają codzienne czynności w luksusowe rytuały. Ekstrakty są pozyskiwane z absolutnie najwyższej jakości roślin, Aromatherapy Associates zwraca szczególną uwagę na czystość i bezpieczeństwo stosowania olejków esencjonalnych. Dzięki naszemu doświadczeniu otrzymujemy najczystsze produkty, które pozwalają olejkom esencjonalnym działać szybko i skutecznie w celu poprawy naszego samopoczucia. Olejki esencjonalne są pozyskiwane tradycyjnymi metodami, nie zawierają pestycydów i herbicydów. Wszystkie olejki (do kąpieli, pod prysznic, do twarzy i ciała), zapachy do pomieszczeń oraz wyciągi roślinne zawierają 100% naturalnych składników. Proces produkcyjny jest monitorowany bardzo skrupulatnie, a opakowania nadają się do recyclingu i posiadają akredytację Forest Stewardship Council.

Aromaterapia jest idealnie czystą, w pełni naturalną metodą łagodzenia lub usuwania bardzo wielu i bardzo różnych dolegliwości. Wszystkie formy zabiegów polegają na wprowadzeniu do organizmu człowieka wysokiej jakości, czystych nieprzetworzonych roślinnych olejków esencjonalnych, które przenikają do organizmu w niezmienionej postaci i dalej są rozprowadzane po całym organizmie. Olejki esencjonalne są przetwarzane w mózgu przez tak zwany układ limbiczny, odpowiadający za emocje i wydzielanie hormonu szczęści – endorfiny – tam też zapachy wywołują określone uczucia.

Efektów aromaterapii można doświadczyć na miejscu, ale także wzmocnić i przedłużyć je, kupując w naszym spa, rekomendowany zestaw produktów do pielęgnacji domowej.

Czas, w jakim się wszyscy znajdujemy, jest bardzo specyficzny. Waszą odpowiedzią na obostrzenia sanitarne są Wieczory Szlafrokowe?

Tak, pomysł był odpowiedzią na potrzeby kontaktu z przyjaciółmi, nie tylko w domowym zaciszu. Pięć osób może się spotkać u nas, doświadczyć rytuałów, porozmawiać czy wspólnie pośmiać bez obawy o zakłócanie spokoju innym gościom, gdyż wtedy rezerwujemy spa na wyłączność. Zachowanie odpowiednych środków ostrożności oraz bezpieczeństwa naszych gości jest dla nas priorytetem. 

Dbacie też o pacjentki onkologiczne. Odczarowujecie mit, że pacjentowi onkologicznemu nic nie wolno. Współpracujecie również z onko fundacją (Spa For Cancer), powstał z tego ciekawy projekt limitowanej kartki, ze sprzedaży której cały dochód trafia właśnie do fundacji. 

Jesteśmy partnerem Fundacji Spa For Cancer, działającej na rzecz kobiet walczących z rakiem oraz tych, które pokonały nowotwór. Uzyskaliśmy akredytację Fundacji, co oznacza, że nasz personel przeszkolony jest w zabiegach na twarz i ciało dedykowanych pacjentom (również mężczyznom) onkologicznym.

Zależy nam, aby wpłynąć na wzrost świadomości na temat choroby nowotworowej w środowisku wellness, ale przede wszystkim wspierać inicjatywy służące poprawie warunków życia osób dotkniętych chorobą oraz ich bliskich. 

Jak wcześniej wspomniałam, wspieramy działalności Fundacji również przez sztukę, która jest nieodłącznym elementem koncepcji ORI Spa. Zapraszamy do współpracy artystów, których kolekcjonerskie i unikatowe prace można nabyć w naszym spa, a dochód z ich sprzedaży przekazujemy na działalność Fundacji. Każda z 60 limitowanych sygnowanych prac w technice linorytu, ze względu na wykonanie odbitek prasą ręczną, jest niepowtarzalna i unikatowa. Również czytelników gorąco zachęcam do włączenia się w tą, jakże ważną, inicjatywę.

Czego życzyłaby Pani sobie w tym nowym roku? 

Jestem absolutnie poświęcona projektowi ORI Spa. Przychodzę tu codziennie i dbam jak o ogród – bez codziennej uwagi i poświęcenia nic pięknego nie urośnie. To nie jest dla mnie tylko praca. Wierzę, w zrównoważone podejście do życia, a życie z uważnością, pełne życzliwości i wdzięczności, odpłaca się większym poczuciem szczęścia i dobrostanu.

Chcę zarażać tym mój zespół, którym też zdecydowanie mogę się pochwalić. Wspaniałe terapeutki ORI Spa, razem dzielimy wartości i pasje oraz wspólny czas na nieustanny rozwój. Poświęciłyśmy bardzo dużo czasu i energii na szkolenia, które mają sprawić, aby klienci czuli się u nas wyjątkowo, bezpiecznie i swobodnie, po prostu dobrze. Tego nam wszystkim życzę w 2021 roku – dobrego samopoczucia i zdrowia!

INFORMACJE 

ORI Spa

Bazar Poznański

Paderewskiego 8

61-770 Poznań

www.orispa.pl

kontakt@orispa.pl

+48 780 101 420

Instagram @orispa.pl

Facebook @orispapl

Godziny Otwarcia

Poniedziałek – Piątek 09:00 – 21:00

Sobota 09:00 – 16:00

WŁAŚCICIELKA 

Magdalena Kuciewicz

KONSULTACJA SPECJALISTYCZNA 

Anna Tafelska

PROJEKT WNĘTRZ 

Renata Boncler Orska

KONCEPCJA KREATYWNA 

Kaja Wrzeszcz