fbpx

Jednakże najważniejszą dziedziną, w której człowiek może coś dać człowiekowi, nie jest sfera rzeczy materialnych, lecz ściśle ludzkich. 

Co daje jeden człowiek drugiemu? Daje siebie, to, co jest w nim najcenniejsze, daje swoje życie. Nie musi to oczywiście oznaczać, że poświęca swoje życie dla drugiego człowieka, lecz że daje mu to, co jest w nim żywe; daje swoją radość, swoje zainteresowanie, zrozumienie, swoją wiedzę, humor i swój smutek – wszystko, co jest w nim żywe i co się ujawnia i znajduje swój wyraz. W ten sposób, dając swoje życie, wzbogaca drugiego człowieka, wzmaga poczucie jego istnienia, wzmagając zarazem poczucie własnego istnienia. Nie daje po to, aby otrzymać; dawanie samo w sobie jest doskonałą radością. Lecz dając, nie może nie zrodzić czegoś w drugim człowieku, a to, co zrodzone, otrzymuje w zamian od obdarzonego; dając szczerze, musi także odbierać. Dając sprawiamy, że drugi człowiek staje się również ofiarodawcą i że teraz wspólnie dzielimy radość z tego, co powstało.

 

Kochani,

za nami przepiękny 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Finał z głową”. Tym razem Jurek Owsiak z ekipą skupili się, aby zebrać jak największą kwotę na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii. Kolejny raz czuliśmy jedność, graliśmy do jednej bramki i z uśmiechem patrzyliśmy sobie głęboko w oczy. Finał pokazuje, że raz w roku jesteśmy największą i najpiękniejszą orkiestrą świata, w której każdy może zagrać według własnych możliwości, i że każdy z nas jest jednakowo ważny. Dumnie nosimy czerwone serduszka i  dzielimy się radością z drugim człowiekiem i dobrem, bo to  właśnie dobro doskonali nas samych. I chyba w tym finale nie chodziło o kolejny rekord finansowy, choć on pewnie padnie, ale o to, abyśmy wszyscy byli razem. I udało się! Było przepięknie. Z głową i z sercem. Ukłony dla Jurka i jego najlepszego Teamu na świecie.

Za chwilę Walentynki i będziemy rysować kolejne serduszka. Niech one po prostu będą z nami przez cały rok!

Życzymy Wam miłości i uważności na drugiego człowieka. 

Team #byckobietaontour