fbpx

Tekst: Filip Olczak

Zdjęcia: materiały prasowe

  1. Mercedes EQS – ukoronowanie marki

Ostatnio mogliśmy podziwiać nową Klasę S, która swoimi rozwiązaniami technologicznymi bije na głowę wszystkie dotychczas jeżdżące samochody luksusowe. Nie tylko chodzi tutaj o fotele z fenomenalnie perforowanej białej skóry z podświetleniem Led, a przede wszystkim o bezpieczeństwo. EQS będzie łączyć dokonania modelu S z wizją konceptu Vision EQS. Takie połączenie grozi piorunującym wyglądem, osiągami, bezpieczeństwem i oczywiście zero-emisyjnością. Do napędu EQS zostaną wykorzystane  baterie o pojemności 100 kWh oraz dwa silniki o łącznej mocy 480 KM. Model dołączy do rodziny Mercedesa w czerwcu.

3. Nissan Ariya – kosmiczny wygląd

Nissan postawił wszystkie karty (co można było obserwować przez wiele lat rozwoju) na bardzo odważny wygląd swoich samochodów. Nowy Nissan Ariya może być tylko potwierdzeniem tego, co marka komunikowała nam przez wiele lat, nie tylko odchodząc od „nudego” wyglądu, ale też od konwencjonalnych napędów. Ariya oferować będzie napęd na wszystkie cztery koła lub wyłącznie na przednią oś, a jej moc wahać się będzie od 218 do 394 KM. Analogicznie, dostępne będą także różne pojemności akumulatorów. Model trafi do dealerów jesienią.

4. JEEP Gladiator – pogromca wzgórz

Już na początku tego roku, do salonów Jeepa starego kontynentu wiedzie istna gratka dla amatorów bezdroży. Jeep Gladiator będzie mierzyć ponad 5 metrów i dzięki swoim rozmiarom w środku pomieści także 5 osób. Dodatkową niespodzianką jest pokaźna skrzynia ładunkowa, dzięki której można przewieść dosłownie wszystko. Kąt natarcia Gladiatora wynosi 43,6 stopnia, rampowy – 20,3, a zejścia 26 stopni. Brodzenie to coś, co lubi najbardziej, bowiem przy ponad 76 cm idzie w wodzie jak burza. 

5. Peugeot 508 Sport Engineered – z prądem historii

Peugeot odnajduje swoje sportowe korzenie i potrafi z tego skorzystać. W tym roku, dokładnie w lutym pojawi się odświeżony wewnętrznie i zewnętrznie Peugeot 508, który pokaże zęby. Flagowiec otrzyma napęd 4×4, silnik benzynowy o mocy 200 KM i dwa elektryczne o mocy 110 KM i 113 KM. Cała moc układu to 360 KM. 

6. Renault Arkana – słuszna decyzja

Model Arkana pojawi się w polskich salonach w pierwszym półroczu. Ten crossover idealnie wpisuje się w trend SUV-ów coupé, a w połączeniu z jednostkami napędowymi wpisuje się także w ekotrendy. Pojawi się także model R.S Line, czyli bardziej zadziorny z najmocniejszą jednostką napędową. Do zobaczenia w salonach!

8. Volvo C40 – nowy wymiar SUV-a

Według Volvo, moda na tradycyjne SUV-y już jest za nami, dlatego nadwozie typu sedan zmieszali z istniejącym już XC40 i… wyszło coś przyciągającego wzrok. C40 lub XC40 Coupé dostępny będzie już w tym roku, ale należy się spieszyć, bowiem do salonów trafi tylko 8000 egzemplarzy.