fbpx

Polacy kochają samochody! Któż z nas nie chciałby usiąść za kierownicą wymarzonego pojazdu? I to takiego z półki „supercars”? Prowadzenie takiego auta może być ekscytującym uczuciem, a teraz, dzięki wypożyczalniom luksusowych samochodów, jest to łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek. Na poznańskim rynku swoje miejsce znalazła łódzka firma, która z powodzeniem podbija serca Poznaniaków. Z Piotrem Głydziakiem, właścicielem wypożyczalni aut luksusowych Just Cars Club, rozmawiamy o miłości do szybkich samochodów 

rozmawia: Alicja Kulbicka 

zdjęcia: Kacper Lewandowski, Grzegorz Kępisty, Krzysztof Kaźmierczak, Piotr Bielewicz 

 

JUST CARS CLUB – luksus na czterech kołach 

Polacy kochają samochody! Któż z nas nie chciałby usiąść za kierownicą wymarzonego pojazdu? I to takiego z półki „supercars”? Prowadzenie takiego auta może być ekscytującym uczuciem, a teraz, dzięki wypożyczalniom luksusowych samochodów, jest to łatwiejsze do zrealizowania niż kiedykolwiek. Na poznańskim rynku swoje miejsce znalazła łódzka firma, która z powodzeniem podbija serca Poznaniaków. Z Piotrem Głydziakiem, właścicielem wypożyczalni aut luksusowych Just Cars Club, rozmawiamy o miłości do szybkich samochodów 

rozmawia: Alicja Kulbicka 

zdjęcia: Kacper Lewandowski, Grzegorz Kępisty, Krzysztof Kaźmierczak, Piotr Bielewicz 

Krąży taka opinia o Poznaniakach, że – delikatnie mówiąc – są oszczędni. Nie pomylił Pan kierunków ekspansji? (śmiech) 

PIOTR GŁYDZIAK: Naszymi klientami są miłośnicy motoryzacji i komfortowej jazdy z całej Polski, w tym również z Poznania. Poznaniacy to bardzo wdzięczni klienci , którzy bardzo cenią to, co dobre za dobrą cenę, a u nas właśnie tak jest. Wynajem takiego auta to frajda, ale też dobra inwestycja, i tu chyba jest klucz do wspólnego biznesu. Na tę chwilę pięć naszych aut jeździ w wynajmie długoterminowym w Poznaniu. 

Dotychczasowe doświadczenia wynikające z kryzysów ekonomicznych pokazują, że marki luksusowe znacznie łagodniej odczuwają skutki spowolnienia gospodarczego. A niektóre wręcz wykorzystują sytuację do tego, żeby przyspieszyć. Jak to wygląda u Was? Oferujecie wynajem bardzo luksusowych samochodów. W waszej ofercie znajdziemy marki od Audi, poprzez Mercedesa, aż do Lamborghini czy Ferrari. Odczuwacie skutki lockdownu? 

Sytuacja, która się wydarzyła niestety osłabiła wiele branż. Jednak nasza firma dzięki konceptowi wynajmów długoterminowych oraz dużej różnorodności aut odczuła ten chwilowy kryzys w umiarkowany sposób. Nasi klienci to w dużej mierze przedsiębiorcy, którzy są świadomi potrzeby wspierania biznesów, a okres, kiedy autostrady były właściwie puste, był idealny, aby przetestować możliwości i moc naszych modeli. (śmiech)

Skąd wziął się pomysł na tak luksusowy biznes? Jest Pan po prostu miłośnikiem dobrych aut? 

Idea zrodziła się przede wszystkim z mojej pasji i zainteresowania motoryzacją. Jednak podstawą stworzenia takiego biznesu były przede wszystkim zagraniczne modele biznesowe i przykłady wypożyczalni, z którymi spotykałem się w różnych krajach. Dużo rozmawiałem wtedy z właścicielami i pracownikami tych firm, obserwowałem tendencje i rozwój potrzeb motoryzacyjnych na świecie. 

Wiedziałem, że przyjmie się to również u nas. Początki były różne, ale na tę chwilę mamy właściwie pełne obłożenie. 

Samochody to piękna pasja. Żona nie jest zazdrosna? 

Uwielbiam auta sportowe. Każde z nich ma swój charakter. Sportowe zawieszenie, moc silnika, kubełkowe fotele i dobre nagłośnienie to rzeczy w aucie, które dają możliwości szybkiej i komfortowej jazdy – i to bardzo cenię. Moja żona natomiast docenia takie walory, jak kolor karoserii czy tapicerki, więc modele, które wybieramy to duet idealny. (śmiech) 

Ma Pan jakiś ulubiony model w swojej stajni? 

Obecnie pokochałem najnowszego Lamborghini Urusa, który ma świetny design, niesamowite osiągi i niepowtarzalny dźwięk wydechu, a jednocześnie może być, i często jest, autem rodzinnym. 

Od kiedy istniejecie na rynku? Jakie auta macie w swojej ofercie i do kogo ją kierujecie? 

Firma istnieje od 4 lat i cały czas poszerza swoją ofertę. Flota, którą posiadamy jest bardzo zróżnicowana. Począwszy od siedmioosobowych vanów, które idealnie sprawdzają się podczas rodzinnych podróży czy szalonych wyjazdów z grupą przyjaciół, przez ekskluzywne i komfortowe auta do codziennej jazdy, aż po „supercars”, np. Lamborghini czy Ferrari, dedykowane dla miłośników motoryzacji w sportowym wydaniu. Każde z aut JCC, co jest dla mnie bardzo istotne, zostało doposażone w indywidualne i designerskie wnętrze, nowoczesne systemy nawigacji, bogate systemy multimedialne oraz efektownie brzmiące nagłośnienie. 

Ponadto nasze auta to w większości jedne z najmocniejszych wersji silnikowych w danym modelu. Wyposażone są w sportowe układy kierownicze, a także sportowe zawieszenia z możliwością wyboru trybu jazdy. To wszystko wpływa na wyjątkowość użytkowania i jego komfort. 

A który z modeli jest najchętniej wybierany przez klientów? Jest jakiś czarny koń? 

Od kilku miesięcy największym powodzeniem cieszą się głównie luksusowe i sportowe modele motoryzacji typu Lamborgini Urus czy Huracan Evo, to stosunkowo nowe modele na rynku, niewiele jest ich w Polsce, są bardzo komfortowe, szybkie, a jazda nimi to bardzo miłe doświadczenie. Wiele osób chce tego spróbować chociaż przez kilka dni. Dźwięk silników, moment przyspieszenia, możliwość wyboru jazdy sportowej (do 330 km/h), niepowtarzalny design i kolor – w tych autach to główne atuty, dla których k l i e n c i w ł a ś n i e j e w y b i e r a j ą . 

Samochody do swojej oferty wybieracie bardzo starannie. Jak odbywa się ten proces? 

Wraz z moimi współpracownikami bacznie śledzimy trendy motoryzacyjne, poszukujemy najciekawszych modeli danej marki, inspirujemy się nowościami na największych targach branżowych. Słuchamy i rozmawiamy z miłośnikami aut i przede wszystkim z naszymi klientami. Testujemy i sprawdzamy dane konfiguracje, nowinki technologiczne oraz rozwiązania techniczne, aby finalnie wybrać najlepszy model do naszej stajni. 

Wiele firm coraz częściej zamiast leasingu samochodów wybiera właśnie wynajem. To rozwiązanie jest korzystniejsze? 

Plusów jest wiele. Przede wszystkim nie jesteśmy typowym „carsheringiem”, wszystkie auta są własnością mojej firmy. Wynajem auta odbywa się z zachowaniem minimalnej dawki formalności, całkowicie transparentnie, bez ukrytych kosztów, z możliwością rezerwacji online, co jest bardzo wygodne. Do każdego wynajmu dedykowany jest opiekun, który jest do stałej dyspozycji wg potrzeb klienta. Wynajem możliwy jest już od jednej doby, aż po okres miesięczny czy roczny. W przeciwieństwie do leasingu – co myślę, że jest istotną kwestią – nasza umowa nie obciąża historii kredytowej wynajmującego. Ponadto oferujemy duży wybór samochodów premium dostępnych od ręki z możliwością usługi door to door. Przywozimy auto 

pod wskazany adres na terenie całej Polski, a po zakończeniu umowy również odbieramy je od klienta. 

Auta klasy premium również czasem się psują, lub zdarzają im się stłuczki. A naprawy kosztują. Co z ubezpieczeniem takiego auta? Czy klient może czuć się zabezpieczony finansowo w trakcie korzystania z Waszej floty? 

Auta ubezpieczone są w pełnym zakresie. Dodatkowo wszystkie modele zabezpieczone są powłoką ceramiczną i hydrofobową, a niektóre nasze „perełki” posiadają folię samoregenerującą, która chroni przed małymi zarysowaniami i odpryskami. 

A co z wyjazdem za granicę? Czy wypożyczonym u Was samochodem można wyjechać w taką podróż? 

Oczywiście, można bez problemu, po wcześniejszym ustaleniu tego z naszą firmą. 

Jakie jeszcze usługi oferujecie? Wiem, że można wynająć auto z kierowcą… 

Poza standardowym wynajmem, świadczymy również luksusową ofertę wynajmu wraz z kierowcą, który zawiezie naszego klienta według potrzeb czasowych w każde miejsce w Polsce. Usługa ta jest często preferowana przez znane osoby ze świata polityki i biznesu. 

Nasza oferta obejmuje również możliwość wystawienia naszych samochodów podczas imprez czy eventów firmowych. To dodaje charakteru i wyjątkowości wydarzeniu. 

Jaki klient najczęściej wybiera Wasze usługi? I czy wśród Waszych klientów są jakieś znane osoby z showbiznesu czy świata sportu? 

Grono naszych klientów jest zróżnicowane – przedsiębiorcy, pasjonaci aut, osoby zapracowane, ale ceniące luksus i minimum formalności, osoby, które chcą co miesiąc mieć możliwość jazdy innym autem, ale również osoby ze świata showbiznesu i sportu, co jest naszą słodką tajemnicą. (śmiech) 

Waszymi klientami są osoby z całej Polski i Europy, czy są to głównie mężczyźni na wysokich stanowiskach i z własnymi biznesami? 

Rzeczywiście, nasi klienci to głównie mężczyźni, ale mamy kilka stałych klientek, które sukcesywnie wypożyczają nasze auta na wypady weekendowe czy podróże biznesowe. Klienci, którzy wypożyczają auta, to głównie zapracowani właściciele firm, biznesmeni, osoby kochające motoryzacje w sportowym i luksusowym wydaniu. 

Jak w takim razie z Waszych usług może skorzystać mieszkaniec Poznania? 

Istnieje bardzo prosty sposób, wybierany przez klientów z całego kraju – rezerwacja online. Wszystkie formalności załatwiane są mailowo, a samochód zostaje podstawiony do klienta pod wskazany adres w konkretnym dniu i o ustalonej godzinie. 

Nasze auta to w większości jedne z najmocniejszych wersji silnikowych w danym modelu. Wyposażone są w sportowe układy kierownicze, a także sportowe zawieszenia z możliwością wyboru trybu jazdy.