fbpx

Firma Echo Investment z sukcesem działa na rynku nieruchomości od 25 lat, mając w swoim portfolio ponad 168 oddanych inwestycji, 8100 mieszkań. Obecnie w stolicy Wielkopolski można zakupić mieszkanie w trzech proponowanych projektach: Nasze Jeżyce, Esencja oraz Osiedle Enter. O szczegółach dotyczących inwestycji na poznańskim rynku, udogodnieniach w ramach smart rozwiązań, elektromobilności i bogatej ofercie tworzonej z troską o przyjemne życie mieszkańców opowiada  Marta Politowicz, kierownik regionalny ds. sprzedaży Echo Investment.

Rozmawia: Magdalena Ciesielska

Zdjęcia: Filip Olczak

Motto Echo Investment brzmi: „Wszystko zaczyna się od Ciebie”, czyli uzależnione jest od wyboru, od decyzji, jakiej dokona klient. Jakie obecnie propozycje widnieją na poznańskim rynku?

MARTA POLITOWICZ: Aktualnie mamy trzy projekty. Dla najbardziej wymagającego klienta – apartamenty Esencja, w centrum miasta, przy ulicy Garbary w pobliżup parku Cytadela i Starej Rzeźni. Dodatkowo Nasze Jeżyce przy ulicy Szczepanowskiego dla osób pragnących żyć w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, która obecnie jest rewitalizowana. Dzielnica ta przeżywa swój renesans. Widzimy jej atuty w kompletnie nowej odsłonie. Wyprowadza się stamtąd firmy o charakterze produkcyjnym i quasi-przemysłowym, a wprowadza i aranżuje tzw. tkankę miejską, bardziej przytulną, swojską. Jest tam dużo urokliwych miejsc, restauracji, knajpek, kwiaciarni. Mieszkańcy Jeżyc mają do dyspozycji tereny zielone, czy to park Sołacki, park Wodziczki, po drugiej stronie Rusałkę, Ogród Botaniczny. Do inwestycyjnego trio idealnie wpisuje się Osiedle Enter na Naramowicach. Zlokalizowane w bardzo dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, gdzie rozbudowywana jest komunikacja tramwajowa i z nowoczesną wizją kreowana nowa część Naramowic. Trzecia inwestycja Echo Investment rozkwita w miejscu o charakterze proaktywny, rowerowy, gdzie mieszkańcy przykladaja dużo wagi do aktywnego spędzania wolnego czasu. Doskonale służą temu tereny nadwarciańskie.

Którą z tych inwestycji można nazwać flagową? Jest hitem na rynku sprzedaży? 

Każda z tych inwestycji skierowana jest do nieco innego klienta. W zależności kto jest na jakim etapie życia i czego oczekuje, wybiera odpowiednią dla siebie lokalizację. Echo Investment spełnia marzenia klientów i to na najwyższym poziomie. Mamy bardzo duży udział w tworzeniu dzielnic miasta i podnoszeniu jakości życia ich mieszkańców. Jeśli zaś mówimy o hicie sprzedażowym to możemy pochwalić się wyjątkowym sukcesem w Esencji. Tam już na wstępnym etapie budowy, mamy sprzedanych 70 procent lokali mieszkaniowych i użytkowych. Co oczywiście bardzo nas cieszy.

Rozwiązania smart w wykończeniu wnętrz stanowią teraz najbardziej poszukiwane rozwiązania. Co w tym zakresie oferuje Echo Investment? Cóż to jest Echo smart?

Echo smart to nasz nowatorski pomysł, łączący wszystkie trzy inwestycje w Poznaniu. Dostosowujemy się do potrzeb klientów, którzy oczekują pewnych udogodnień i rozwiązań w przedmiotach codziennego użytku. W mieszkaniach – w zależności od wielkości czy od projektu – proponujemy wyjściowy pakiet, standard pozwalający rozbudowywać przeróżne opcje. Możemy w dowolny sposób skomponować smart mieszkanie, pod swoje indywidualne gusta i potrzeby. Począwszy od sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, roletami, poprzez sprawdzanie, czy mieszkanie jest zamknięte, poprzez kamerę, mając podgląd na zostawione samo w domu zwierzę, np. kota, aż po inteligentną lodówkę Family Hub, pralkę, zmywarkę czy robota sprzątającego. Echo smart zapewnia komfort życia, pozwala cieszyć się udogodnieniami, które pomagają w wielu oczywistych bądź nieoczywistych kwestiach i sytuacjach życiowych. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom możemy zarządzać naszym mieszkaniem. Dopasowywać nowoczesne technologie do własnego stylu życia, np. aby podczas wyjścia z mieszkania samoistnie opuszczały się rolety, wyłączało ogrzewanie i zgaszało światło. Istotnym czynnikiem, na który zwracamy szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo. Proponujemy więc klientom systemy ochronne, tzn. czujniki ruchu wraz z powiadomieniami. Taki komunikat o niebezpieczeństwie, o aktualnym zdarzeniu właściciel mieszkania otrzymuje natychmiast w aplikacji w swoim smartfonie. Bez wątpienia jesteśmy pionierami na rynku nieruchomości we wprowadzaniu rozwiązań typu smart.

Na jakie rozwiązania najczęściej decydują się klienci?

Wszystko zależy od gustów i potrzeb potencjalnych klientów. Rozwiązania smart rozwijają się w szybkim tempie i oferta takich aplikacji, udogodnień stale się powiększa. Na przykład będąc gdzieś daleko, dzięki aplikacji Smart Keys, można zdalnie otworzyć drzwi swojemu gościowi, aby nie czekał na nas przed budynkiem. Zrobić klimatyczne oświetlenie, włączyć nastrojową muzykę – takie piękne historie można tworzyć z pomocą Echo smart. Dodatkowo można za pomocą innej aplikacji sprawdzić, co mamy w lodówce, jakie są składniki.

INWETSYCJA: ESENCJA

Każdy projekt Spółki Echo Investment w Poznaniu  ma swoją ciekawą nazwę: Nasze Jeżyce, Enter czy Esencja – jakie historie się za tym kryją?

Przygotowując się do każdego projektu, chcemy, aby wszystko, co się z nim wiąże – od pierwszej kreski w bryle budynku, po układ funkcjonalny i wygodę życia – było dopracowane, a jednocześnie autentyczne. Dlatego wprowadzając projekt na Jeżycach, pragnęliśmy podkreślić już w nazwie nowego ducha dzielnicy, stąd Nasze Jeżyce. Stawiamy na pozytywny aspekt tego miejsca. Wierzymy, że tutaj wszystko jest możliwe, że ułoży się po myśli klienta – podobnie jak w klockach Tetris. Finezyjnie przemyciliśmy taki układ klocków do loga, nawiązując tym samym do układu osiedla, w którym wszystko układa się korzystnie, optymistycznie i obiecująco dla potencjalnego mieszkańca inwestycji Nasze Jeżyce.

Enter natomiast to projekt na start jak wskazuje jeden z głównych klawiszy na naszych komputerach. Nawiązujemy tu celowo do hasła będącego jednocześnie prowokacyjnym pytaniem – „wchodzisz w to?”. Enter jest projektem dla osób kupjących po raz pierwszy mieszkanie dla siebie, ale i dla takich, którzy już od lat mieszkają na Naramowicach, znają tę dzielnicę i pragną zmienić lokum na większe. Ponadto tętniące życiem i polepszające swoją komunikację Naramowice dają większe możliwości zarobku inwestycyjnego, jak przy nowych stacjach metra w stolicy.

I na koniec wisienka na torcie, czyli nasza Esencja. Niewątpliwie coś dla koneserów. To projekt w wyjątkowo dobrej lokalizacji, blisko Starego Rynku, Cytadeli, Warty, uczelni wyższych i Starej Rzeźni, która niebawem będzie rewitalizowana. Esencja jest kwintesencją miejskości z jego największymi atutami i walorami. To sedno miejskiego życia, wszystko co najlepsze, niezbędne i na najwyższym poziomie.

Oferujecie wykończenie mieszkania pod klucz?

Oczywiście, współpracujemy z firmą doradczą. Z profesjonalistami w branży projektowania i aranżacji wnętrz – Galerią Venis. Showroom Venis jest w naszym biurze na Garbarach, do którego odwiedzenia bardzo zapraszam. Zatem ofertę kompleksowego wykończenia wnętrz również przedstawiamy naszym klientom, którzy chcą wprowadzić się już na gotowe. 

Jakie metraże, ilu pokojowe mieszkania są obecnie najbardziej poszukiwane?

To jest bardzo zróżnicowane. Nie ma obowiązującej zasady, bo każda z naszych trzech lokalizacji ma swoją odrębną specyfikę. W centrum cieszą się popularnością mniejsze mieszkania. Na przykład na Naramowicach tendencja na przestrzeni lat, jak to obserwujemy, zmienia się. Klienci kupują tam większą powierzchnię. Często poszukiwane są 4-pokojowe mieszkania. 

INWESTYCJA: NASZE JEŻYCE

A co z kwestią kredytów?

Jest na tyle duża dostępność kredytów, że nie ma ograniczeń – oczywiście, jeśli klient ma zdolność kredytową. Pomagamy również w staraniu się o kredyt. Wspieramy klientów, współpracując z doradcami kredytowymi Notus. Klient, który przyjdzie do nas, otrzyma pełen pakiet udogodnień i przeróżnych wariantów do wyboru, włącznie z zakupem mieszkania wraz z wykończeniem w kredycie. 

Czy klienci przywiązują dużą wagę do bliskości natury, gdzie można aktywnie spędzać czas? 

Oczywiście, tak. Dlatego każda z naszych inwestycji łączy w sobie bardzo dobrą komunikację miejską, ciekawą architekturę, bliskość „płuc Poznania”, umożliwiając tym samym aktywny wypoczynek na łonie natury. W tych trzech proponowanych przez nas projektach, jesteśmy blisko wszystkiego, co potrzebne jest do życia i prawidłowego funkcjonowania.

Wiem, że w Waszych inwestycjach mieszkańcy będą mieć możliwość ładowania samochodów elektrycznych, odbioru przesyłek. Jakie jeszcze atrakcyjne udogodnienia zapewniacie swoim klientom? 

Wsłuchując się w nasze nadrzędne hasło, że „Wszystko zaczyna się od Ciebie”, widzimy zmianę w mentalności ludzi, w ich podejściu do sposobu życia. Widzimy, jakie wartości są dla nich nadrzędne. Dlatego staramy się, aby to, co tworzymy, nie było jedynie budynkiem, ale oferowało naszym mieszkańcom dodatkowe benefity. Zapewniamy udogodnienia, stwarzające komfort życia, ułatwiające codzienne funkcjonowanie – jak np. wygodny odbiór paczki. Na wszystkich realizowanych w Poznaniu inwestycjach będą na miejscu paczkomaty, nie dla osób z zewnątrz, tylko wyłącznie dla mieszkańców. Widzimy, że mieszkańcy prowadzą aktywny tryb życia, dlatego wychodząc naprzeciw tym potrzebom, tworzymy miejsca dla stojaków i wieszaków rowerowych. Zmieniają się nawyki i przyzwyczajenia ludzi, mamy więc w każdym naszym projekcie wykreowany odrębny plac do spędzania wolnego czasu, czy to plac zabaw dla najmłodszych, czy przytulnie zaaranżowane ławki na pogawędki przy kawie i odpoczynek na świeżym powietrzu. W naszych inwestycjach, np. na osiedlu Nasze Jeżyce, dbamy o to, aby mieszkańcy integrowali się i aby tworzyły się minispołeczności lokalne. Trejaże, pergole, place relaksu – to jest ta wartość dodana, oprócz samej zabudowy. Każdą inwestycję projektujemy z troską o przyjemne życie jej mieszkańców. 

Inwestycja: ENTER

Klienci wracają do Echo Investment? Macie swoich stałych odbiorców?

Mamy i to sporą grupę. To są nasi ukochani i bardzo lojalni klienci. (śmiech) Wracają po kolejne inwestycje. Kupują kilka mieszkań pod wynajem. Stworzyliśmy projekt „Zamieszkaj wśród przyjaciół”, nagradzający dodatkowo tych klientów, którzy o nas pamiętają, którzy rekomendują nas swoim znajomym, bliskim. Dbamy o to, aby nasi wieloletni partnerzy czuli się dowartościowani i docenieni, otrzymując od nas tego typu benefit. Najlepsze rozmowy są w naszych biurach, zapraszamy na kawę i rozmowę do biur przy ul. Garbary 95 oraz przy ul. Rubież 14/44.