fbpx

Na myśl o zakupie używanego samochodu przebiegają mi ciarki po plecach. Strata czasu, poszarpane nerwy, zmarnowane paliwo, a odpowiedzi na moje potrzeby nadal brak. Na szczęście w Poznaniu powstało nowe miejsce, w którym używany samochód kupisz prawie jak w salonie Mercedesa. W końcu spod ich skrzydeł się wywodzą. To Emil Frey Select przy ulicy Pleszewskiej 8. O tym projekcie, który został zrealizowany stosunkowo niedawno, rozmawiam z Łukaszem Mielochem, dyrektorem sprzedaży MB Motors Poznań oraz autorem projektu, gdzie spełniają się motoryzacyjne marzenia.

Rozmawia: Filip Olczak, Zdjęcia: Maciej Wlaźlak, Filip Olczak

Emily Frey – nazwa firmy brzmi jak czyjeś imię i nazwisko. Skąd inspiracja i pomysł na nią?

Łukasz Mieloch: Jesteśmy  częścią grupy Emily Frey,  największej grupy dealerskiej w Europie, której jednym z elementów strategii jest ekspansja w dziedzinie sprzedaży samochodów używanych. Emil Frey Select natomiast to precyzyjnie przygotowany program dedykowany właśnie certyfikowanym pojazdom używanym.  W Polsce na ten moment mamy dwa punkty, pierwszy w Piasecznie i drugi poznański, w którym dziś się znajdujemy.

Skąd pomysł? Potrzeba matką wynalazków. Od wielu lat zajmujemy się samochodami używanymi i jesteśmy profesjonalistami w tym obszarze. Pozyskiwanie samochodów od naszych Klientów zawsze było naszą mocną stroną, a nie ukrywam, że są to najlepsze pojazdy do dalszej odsprzedaży. W pewnym momencie okazało się, że urośliśmy na tyle, że zaczęła pojawiać się w mojej głowie myśl o dodatkowym punkcie dedykowanym tylko i wyłącznie samochodom używanym – wszystkich marek. Stworzyliśmy zupełnie odrębny punkt i od 1 grudnia jesteśmy już tutaj, przy galerii Posnania.

W Poznaniu drugi oddział, a w Polsce który już z kolei?

W Piasecznie powstał pierwszy, mieści się przy salonie MB Motors przy Puławskiej 34. Natomiast w Poznaniu mamy pierwszy obiekt w koncepcji stand-alone, przy Pleszewskiej 8 sygnowany logo Emil Frey Select. Znając potencjał naszej firmy, mam przeczucie graniczące z pewnością, że to dopiero początek rozwoju tej marki na naszym rynku.

A czy używany znaczy gorszy?

Zdecydowanie nie, sprzedawane przez nas samochody posiadają certyfikat jakości, a więc są bardzo dokładnie sprawdzone i zweryfikowane pojazdy zarówno pod kątem mechanicznym, blacharsko-lakierniczym jak i formalnym. Auta, które sprzedajemy, są godne polecenia i za nie ręczymy. Taka strategia pozwala spełniać oczekiwania klientów, a nawet je przewyższać, co w konsekwencji pozwala na budowanie długofalowych relacji.

Jak powstał pomysł na otwarcie tego projektu?

Badania rynkowe wskazują, że popyt na samochody używane będzie wzrastał. My również wierzymy w ten trend i chcemy zrobić wszystko, żeby tą olbrzymią rynkową szansę wykorzystać. Stąd pomysł na zupełnie nowe dla nas rozwiązanie, nowy punkt, który będzie odrębny i na wyłączność dla samochodów używanych. 

Jakie wymogi musi spełniać samochód, aby trafił do Emil Frey Select, a później cieszył kolejnego kierowcę?

Priorytetem dla nas jest spełnienie kilku wymogów. Każdy samochód należący do programu Emil Frey Select jest zweryfikowany przez wykwalifikowanych mechaników i posiada podpisany certyfikat jakości. Tylko samochody o znanych pochodzeniu, sprawdzonej historii serwisowej, bezwypadkowe i w odpowiednim stanie technicznym mogą go otrzymać.

Skoro mowa o bezpieczeństwie, to jak taka procedura sprawdzania samochodu wygląda, zanim auto do Was trafi?

Pierwszy krok to oczywiście wycena na podstawie ogólnych danych od klienta, jak np. przebieg, historia pojazdu. Następnie po ustaleniu dogodnych ram cenowych, kolejnym krokiem jest bardzo dogłębna i szczegółowa ocena mechaniczna oraz blacharsko-lakiernicza w naszym warsztacie. W międzyczasie następuje weryfikacja dokumentacji pojazdu. Zależy nam na uzyskaniu rzetelnych i kompletnych informacji o pojeździe.

Rozumiem, że jeżeli jest to konieczne, to następuje także wymiana części eksploatacyjnych?

Absolutnie tak, klient wyjeżdża od nas samochodem przygotowanym, często również z dodatkową gwarancją, zapewniającą dalszy komfort użytkowania.

A co oferujecie swoim klientom oprócz kupna i sprzedaży aut?

Nasi doświadczeni doradcy ds. sprzedaży Emil Frey Select przeprowadzą Państwa przez cały proces zakupu, jednocześnie oferując odbycie jazdy testowej przed podjęciem decyzji oraz pomogą w doborze najlepszego finansowania. Obecnie atrakcyjną ofertą finansowania jest wynajem pojazdu używanego – przykładowo nasi klienci, chcący cieszyć się samochodem za 100 tys. zł, wpłacają 10 tys. zł brutto, a późnej co miesiąc płacą ratę  1 tys. zł netto. Limit kilometrów na 3 lata w tego typu wynajmie to 60 000 km. Na koniec umowy to klient podejmuje decyzję o zwrocie pojazdu lub ewentualnym wykupie. 

Wywodzicie się spod skrzydeł Mercedes-Benz, ale na placu przed Emil Frey Select nie stoją tylko same niemieckie samochody. Rozumiem, że inne marki są także tu mile widziane?

Oczywiście, zajmujemy się sprzedaży samochodów również innych marek dostępnych na rynku. Niezależnie, czy jest to Mercedes-Benz, czy inna marka premium bądź wolumenowa. Jako MB Motors przez ostatnie 10 lat zbudowaliśmy zaufanie naszych klientów, zobowiązuje nas to do zapewnienia najwyższej jakości również w punkcie Emil Frey Select. Jest to nasz nadrzędny cel.

Motoryzacja to nadal dziedzina bardzo męska. Stąd moje pytanie o lokalizację – to celowe, żeby umieścić salon samochodowy przy galerii handlowej Posnania, żeby każdy znalazł coś dla siebie? 

(śmiech) Szczerze, było w tym odrobinę przypadku. Z galerią Posnania współpracujemy regularnie od jakiegoś czasu. Punkt jest moim zdaniem ciekawy, zdecydowanie Posnania jest największym centrum handlowym w okolicy, ruch jest olbrzymi, co może pomóc w sprzedaży naszych samochodów oraz budowaniu wizerunku marki Emil Frey Select.

Lubimy na zbliżający się nowego rok coś zmieniać. Czy takową może być zmiana samochodu na nowy od Emil Frey Select?

Zawsze jest dobry czas na zmianę samochodu. (śmiech) Poszukiwanie samochodu używanego na „ własną rękę” to długi, żmudny i często pełen rozczarowań proces. Jeśli chcą Państwo sobie tego wszystkiego zaoszczędzić, to serdecznie zapraszam do Emil Frey Select przy Pleszewskiej 8 w Poznaniu. Gwarantuję szeroki wybór certyfikowanych samochodów używanych oraz jakość obsługi na najwyższym poziomie. 

Do zobaczenia!