fbpx

Gabinet kosmetyczny Go!Beauty korzysta ze światowej technologii. Od listopada wzbogacił swoją ofertę o usługi przeprowadzane na wysokiej klasy sprzęcie Onix Regen 4.4. O jego cudownych właściwościach, zarówno walorach odmładzających, jak i leczniczych rozmawiam z Katarzyną Dudkowiak, właścicielką Go!Beauty oraz z Grażyną Forycką, kosmetolog.

Rozmawia: Magdalena Ciesielska

Zdjęcia: Filip Bączkiewicz 

Innowacje i nowinki technologiczne zaskakują nas w różnych dziedzinach życia, również w kosmetologii. Czym jest nowoczesny Onix?

GRAŻYNA FORYCKA: Onix jest urządzeniem opierającym się na technologii CRET, czyli na pojemnościowym i rezystywnym transferze elektrycznym. Urządzenie to bazuje na działaniu fali radiowej o stałej częstotliwości 448 kHz i różni się od innych szerokim spektrum działania i bezpieczeństwem zastosowania. Posiada głowice ze światłem ledowym, głowicę bipolarną, która działa na miejscowe otłuszczenie, a także głowicę pojemnościową, która działa jak miejscowy kondensator, stymulując organizm do produkcji nowych fibroblastów, a te do produkcji kolagenu i elastyny. Tylko nowe fibroblasty są w stanie produkować kolagen typu III, czyli kolagen młodzieńczy. Ponadto, co bardzo ważne, Onix nie niszczy tkanek, a je regeneruje. Większość sprzętów używanych w kosmetologii wykorzystywanych jest do pobudzania procesów regeneracyjnych poprzez częściowe zniszczenie tkanek, co generuje dużo różnych przeciwskazań. Nie u każdego pacjenta można stosować takie metody, nazwijmy je „niszczącymi”. Natomiast przy użyciu Onixa u pacjenta nie dochodzi do jakiejkolwiek degradacji. Jest tylko regeneracja i tak poszukiwane odmłodzenie. Stymulujemy organizm do samoregeneracji i do zainicjowania procesu neokolagenezy. Istniejące włókna kolagenowe są przebudowane bez efektu ich skracania. Dlatego, co warto podkreślić, uzyskujemy natychmiastowy efekt liftingu, odmłodzenia i ujędrnienia. Widać to od razu, już po pierwszym zabiegu. W związku z zainicjowanymi procesami badawczymi, efekt jest postępujący i trwały.

 

W jakim wieku pacjenci korzystają z magicznych właściwości Onixu?

G.F.: Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych, gdyż jest dużo możliwości dostosowania zabiegu do klienta. Możemy przyjąć nawet osoby bardzo młode, nastolatki. Wówczas stosujemy inne parametry cieplne, działając np. hamująco na trądzik. Kobiety mające miejscowy cellulit czy odtłuszczenie też przychodzą na zabiegi z wykorzystaniem Onixu. Zabiegi liftingujące to jest grupa klientów 40+. Onix daje nam możliwość nie tylko działania na problemy, ale także ich przeciwdziałania, czyli na zasadzie profilaktyki. Działania prewencyjne chociażby w zakresie zmarszczek, bo przychodzą już dwudziesto- czy trzydziestolatki, które zawczasu pragną zadbać o swoją skórę.

Ile zabiegów się zaleca?

KATARZYNA DUDKOWIAK: Docelowo powinno się wykonać sześć lub dwanaście zabiegów w serii, w zależności od problemu. I później, co jeden- trzy miesiące, należy wykonywać zabieg przypominający.

W jakich granicach oscylują ceny zabiegów?

K.D.: Koszt pierwszego zabiegu to 149 zł. Taki zabieg zapoznający klienta z nowoczesnym sprzętem Onix. Pakiet sześciu zabiegów to 1500 zł, pojedynczy zaś 350 zł. Wiadomo, że korzystniej cenowo i rozsądniej wychodzi zakup pakietu.

W jakich odstępach czasowych przeprowadza się zabiegi?

G.F.: Robi się bardzo intensywną serię, aby pobudzić metabolizm komórkowy i stymulować tkanki. Onix gwarantuje zabiegi bez powikłań, zatem można je wykonywać nawet codziennie. Z moich obserwacji, a wykonałam już ponad pięćset terapii wykorzystujących tę technologię, zabiegi na twarz, zabiegi liftingujące przeprowadzać należy dwa razy w tygodniu, zwalczające cellulit – trzy razy w tygodniu, a trychologiczne codziennie przez pierwsze pięć dni. Onix umożliwia nam dużą personalizację zabiegu.

Jakie są przeciwskazania do użycia Onixu?

G.F.: Mamy bardzo mało przeciwskazań. W zasadzie to tylko: ciąża, zakrzepica żylna i rozrusznik serca. Warto podkreślić, iż laktacja nie stanowi tu przeciwskazania.

Kto może skorzystać z innowacyjnej metody?

G.F.: Jest wiele grup zabiegowych, w których możemy używać tego urządzenia. Dzięki zastosowaniu dwóch rodzajów głowic – objętościowej i rezystywnej, wspomaganych światłem LED i z dwubiegunową radiofrekwencją, możemy działać na różne rodzaje tkanek. Jedna dedykowana jest do tkanek miękkich, lepiej ukrwionych, jak skóra. Druga do tkanek twardszych, zwłóknionych i działa wówczas na całym przekroju, czyli między elektrodą czynną, a elektrodą bierną powyżej 5 cm. Za pomocą tej elektrody w kosmetologii możemy likwidować zwłóknienia tkanki łącznej, które stanowią jedną z przyczyn powstawania cellulitu. Onixu używamy także do wyszczuplania. Poprzez upłynnienie tłuszczu w adipocytach i maksymalne zwiększenie przepuszczalności błon komórkowych, uwalniamy do przestrzeni międzykomórkowych wolne kwasy tłuszczowe i glicerol, które są potem przesuwane do układu limfatycznego i wątroby, a tam są metabolizowane. Zmniejszamy zatem objętość adipocytów i mówiąc krótko – odchudzamy pacjenta. Onix jest stosowany również w fizjoterapii do leczenia stanów zapalnych, przy uszkodzeniach mięśni i stawów. Mamy też grupę pacjentów pooperacyjnych, chcących zmniejszyć krwiaki, obrzęki, zniwelować blizny i rozstępy. Ponadto kobiety w trakcie i po laktacji pragnące ujędrnić swoje piersi.

Onix jest znanym sposobem leczenia i profilaktyki?

G.F.: W Polsce to jeszcze mało znana metoda. Jest niewiele urządzeń i gabinetów kosmetologicznych, które wykorzystują tę technologię. Natomiast na świecie Onix jest czymś powszechnym, normalnym, pomagającym. To metoda znana od dwudziestu lat i z powodzeniem wykorzystywana w fizjoterapii, w uroginekologii, w szeroko pojętej medycynie, w kosmetologii. Zakres możliwości jest bardzo duży i zadziwiający. Wciąż są odkrywane nowe obszary zastosowań, nowe przypadłości, choroby, w których można z powodzeniem użyć Onixu.

Czy osoby po schorzeniach onkologicznych również mogą stosować Onix?

G.F.: Tak. Ja pracowałam z takimi wyjątkowymi pacjentami, czy po wycięciu czerniaka, czy z guzem mózgu. Ta nowoczesna metoda nam to umożliwia. Często w kosmetologii grupa osób po przejściach onkologicznych jest odrzucana, bo nie klasyfikuje się do danego zabiegu, ze względu na przeciwskazania czy skutki uboczne. Tutaj czegoś takiego nie ma. Dlatego że energia, która jest wykorzystywana w Onixie, jest wytwarzana przez nasze ciało. Dzięki temu, że jest to energia naturalna, wytwarzana przez nasze komórki, to liczba przeciwskazań jest zredukowana.

Zabieg jest bezbolesny?

G.F.: W pełni bezbolesny i bezinwazyjny. Przyjemny, bo pacjent odczuwa tylko ciepło. Onix nie daje żadnych powikłań. Jest gwarantem skuteczności.