fbpx

Każdego dnia spoglądamy w lustro – podczas mycia zębów, nitkowania czy nakładania na twarz ulubionego kremu. Mężczyźni podczas golenia czy trymowania zarostu upewniają się, czy twarz wygląda idealnie. Jesteśmy tak przyzwyczajeni do swojego obecnego wyglądu, że z trudem wracamy do obrazu, jaki widywaliśmy w lustrzanym odbiciu mając po 20 czy 25 lat. To naturalny proces, który pozwala nam akceptować upływający czas i zmieniający się wraz z nim wizerunek. Jednak czy to do końca jest słuszne, czy nie ma na to rady?

Porównajmy naszą twarz ze zdjęciem sprzed 20 lat, a zobaczymy, jakie zmiany zaszły przez ten czas. Niektóre są nieodwracalne, jak opadające powieki czy zmarszczki mimiczne… ale z uśmiechem jest inaczej.

Picie kawy czy herbaty każdego dnia oraz czasy, gdy brakowało dobrych past do zębów, a opieka stomatologiczna była na podstawowym poziomie sprawiły, że biel zębów zmieniła się o kilka odcieni, a one same się skróciły na skutek tarcia. Czasami dodatkową przyczyną jest bruksizm, a czasami po prostu wada zgryzu, z której często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Przecież całe życie ją mamy i jesteśmy przekonani, że tak właśnie powinno być. Nic bardziej mylnego! W Exclusive Dental Studio każdy zeskanowany uśmiech trafia do laboratorium, gdzie w specjalnym programie widać wszelkie nieprawidłowości. Doświadczeni specjaliści ustalają najlepszy plan leczenia dla danego przypadku i robią wizualizację uśmiechu po zakończonym leczeniu. Możemy wrócić do czasu, gdy był najpiękniejszy i najzdrowszy… co więcej, może wyglądać nawet lepiej!

Najpierw klasyczne leczenie ubytków i higienizacja, następnie ortodoncja, a na koniec estetyka, na której pacjentom zależy najbardziej. Jednak efekt wizualny jest trwały dopiero wtedy, gdy zęby są uprzednio wyleczone, zadbane i pod opieką specjalistów stomatologii.

Licówki to z pewnością najbardziej popularna metoda odbudowy zniszczonych zębów i odzyskania młodego wyglądu. W Exclusive Dental Studio każdy ząb projektowany jest cyfrowo z wykorzystaniem naturalnych kształtów i morfologii, aby efekt był piorunujący, ale zgodny z naturą. Taka precyzja jest możliwa, ponieważ po uzyskaniu projektu uśmiechu, drukowany jest wstępny kształt nowych zębów, a pacjent jest zapraszany na jego przymiarkę. ‘Mock-up motywacyjny’ to przedsmak nowego uśmiechu, i mimo że wykonany z innego materiału niż licówki i niedoskonały, to doskonale sprawdza się, by oszacować zadowolenie zespołu pracującego nad jego projektem i porównać z oczekiwaniami pacjenta. Zwykle są nanoszone jeszcze drobne poprawki i można drukować docelowe licówki. Zwieńczenie pracy jest w rękach doktor Agnieszki Kulik, która jest specjalistką stomatologii estetycznej i czuwa nad przebiegiem prac na każdym etapie. Zakłada licówki i dokonuje ostatnich poprawek już na fotelu dentystycznym. Aby efekt był długotrwały, a licówki idealnie przylegały, zęby muszą być specjalnie przygotowane i opracowane, co wymaga czasu i ogromnej precyzji od całego zespołu. Po zakończonym zabiegu jest wykonywana sesja zdjęciowa, która jest zawsze bardzo emocjonująca: są łzy szczęścia, wzruszenie i niedowierzanie. Scenariusz się powtarza, gdyż żaden z pacjentów nie spodziewa się, że może mieć tak piękne zęby i tak idealny uśmiech.

Doktor Agnieszka Kulik często też wykonuje odbudowę kompozytową zębów techniką ‘flow injection’. Jeśli anomalie zębów są niewielkie, są one zniekształcone, złamane lub przebarwione, wtedy wystarczy dokonać odbudowy kompozytowej, która poprawi estetykę i uchroni zęby przed dalszym ścieraniem. Zabieg jest wykonywany przez lekarza ‘z wolnej ręki’, nieinwazyjny, bezbolesny, a doświadczony specjalista z wielkim wyczuciem estetyki przywróci piękny i regularny kształt zębów, przedłuży je i rozjaśni. Dzięki temu zabiegowi uśmiech wygląda o 20 lat młodziej i rozświetla całą twarz. Wszyscy pacjenci Exclusive Dental Studio, którzy doświadczyli takiej odnowy w zaledwie jeden dzień, zgodnie potwierdzają, że nadali swojemu życiu nowej jakości i dużo chętniej się uśmiechają. Ich życie nabrało radości i otrzymują mnóstwo komplementów od bliskich w domu i w pracy. Zdrowy i młodziej wyglądający uśmiech wpłynął na całą postawę ich ciała, pozytywne myślenie i w konsekwencji lepiej radzą sobie ze stresem i troskami dnia codziennego.

W przypadku kompozytowej odbudowy, powierzchnia może się z czasem matowieć i wymagać korekty, więc efekt jest zdecydowanie krótszy niż w przypadku licówek. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je założyć w następstwie odbudowy ‘flow injection’ i po kilku latach zdecydować się na bardziej trwałą opcję, jaką są licówki. Warto wspomnieć, że nie tylko przednie zęby mają szansę na nową jakość, ponieważ dzięki metodzie ‘flow injection’ doświadczony lekarz potrafi zdziałać cuda i odtworzyć morfologię również dalszych zębów.

Pamiętajmy, że szeroki uśmiech to wszystkie zęby, a zgryz działa jak system naczyń powiązanych. Tylko holistyczne podejście do zdrowia daje prawidłowe efekty, które trwają przez długie lata.

Hollywoodzki uśmiech przestał być sloganem symbolizującym niedoścignione marzenia, a stał się rzeczywistością, po którą warto, i trzeba sięgać. Jedyne, co musimy, to uwierzyć w siebie i w przyszłość swojego pięknego uśmiechu. Powierzyć go specjalistom i spokojnie spać… z uśmiechem na ustach!