fbpx

Rynek branży beauty prześciga się w ofertach skierowanych do kobiet. Rosnąca popularność makijażu permanentnego podyktowana jest potrzebą komfortu i estetycznego wyglądu. Jak wybrać odpowiedniego linergistę, który stworzy delikatny i naturalny makijaż?
Tekst: Paulina Szymańska
Zdjęcia: Paulina Szymańska Elite Linergist Long-Time-Liner®

Nowe technologie branży PMU pozwalają uzyskać naturalny makijaż permanentny, który nie pozostawi na skórze niepożądanych plam. Jego trwałość to maksymalnie 2 lata. Jest lekki i dyskretny. Jego „krótszy czas przydatności’ to największy atut! Po określonym czasie można po prostu skorygować makijaż i wykonać go w nowej technice przy użyciu coraz doskonalszych narzędzi. Klientka ma wówczas szansę na modny makijaż, idący w zgodzie z nową technologią.
Obecnie dostępnych jest kilkanaście metod pigmentacji. Przykładowo metoda włoskowa (microblading) jest najbardziej realistyczna i – według mnie – najpiękniejsza. Oddaje naturalne piękno brwi. Jej wadą natomiast jest krótsza trwałość w porównaniu do pozostałych technik. Co więcej, wyklucza klientki z tłustą i porowatą skórą. Najczęściej wybieraną techniką jest metoda ombre – prawidłowo wykonana wygląda na brwiach niczym delikatna chmurka. Podkreśla i wypełnia, ale nie przerysowuje. Nadaje się do większości typów skóry. Kolejne techniki to metoda cienia, już odchodząca do lamusa, czy też brwi 3D, a więc połączenie włosa z delikatnym cieniem. Oferta kresek dekoracyjnych startuje od subtelnej i dyskretnej kreski zagęszczającej linię rzęs, poprzez eyeliner klasyczny lub eyeliner cieniowany występujący nawet w kolorystyce butterfly. Pigmentacja ust oferuje również kilka metod. Ostatnio najbardziej popularna jest metoda aquarelle, a więc sposób na delikatny, półprzezroczysty kolor bez widocznie zarysowanego konturu. Niemniej jednak polecana dla osób z jednolitą i gładką czerwienią wargową, gdyż z pewnością słabo zretuszuje niedoskonałości, np. mikroblizny po opryszczkach.
Podejmując decyzję o wykonaniu makijażu permanentnego, bezwzględnie trzeba wziąć pod uwagę aspekty zdrowotne, przebyte choroby, reakcje alergiczne itp. Ponadto, sterylność w gabinecie oraz cenę, na którą się godzimy (i którą warto porównać z innymi panującymi na rynku beauty). Dokładnie przygotować się do zabiegu, wiedzieć jakie są przeciwskazania. Warto zgłębić ten temat!
Prawidłowa pielęgnacja po zabiegowa to gwarancja udanego makijażu permanentnego. Naturalne jest, że zaraz po wyjściu z gabinetu makijaż wydaje się przerysowany i zbyt intensywny. Do 14 dni od zabiegu kolor blednie nawet do 50% barwy wyjściowej, a stabilizacja koloru następuje po 28 dniach. Faza gojenia to najważniejszy proces. Należy więc pamiętać, że nie można moczyć, drapać, trzeć łuszczącego się naskórka. Nie zaleca się stosowania żadnych peelingów, fluidów oraz makijażu. W przypadku nieprzestrzegania podstawowych zasad pielęgnacji mogą wystąpić przebarwienia oraz ubytki trudne do skorygowania.