fbpx

Brytyjczycy słyną ze swojej dociekliwości, dokładności i powściągliwości. Jeżeli chodzi o motoryzację, to w niej także nie może być inaczej. Właśnie dlatego Jaguar i Land Rover oferują program sprawdzonych samochodów używanych, które zapewniają ten sam poziom usług, co nowe. 

Tekst: Filip Olczak, Zdjęcia: Jaguar Land Rover Karlik

Tych legendarnych marek nie trzeba nikomu przedstawiać. Jaguar oraz Land Rover to dwie marki, które narodziły się na Wyspach Brytyjskich i do tej pory zachwycają swoją unikalnością i awangardowością. Od 2015 roku stały się bardziej dostępne dla szerszej grupy nabywców, bowiem właśnie wtedy został wprowadzony program Jaguar Land Rover Approved, w którym auto używane jest niezawodne, wygląda i prowadzi się tak, jak to nowe – z fabryki.

Nie kupisz Jaguara w worku

Od tego w jakiej kondycji jest samochód, zależy nasze bezpieczeństwo, a nawet życie. W programie Approved każdy z pojazdów przechodzi szczegółową kontrolę. Tak szczegółową, że zawiera się w niej 165 punktów, który musi zaliczyć każdy z pojazdów dopuszczonych do sprzedaży. Na samym początku weryfikowane są przebieg i forma zakupu u autoryzowanego dealera, następnie auto przechodzi szereg testów, począwszy od sprawdzenia ewentualnych wibracji podczas przyspieszania i utraty prędkości po na przykład stan tapicerki. Jeżeli wszystkie etapy zakończą się pozytywnym wynikiem, to otrzymuje ono dwuletnią gwarancję oraz kompleksowy pakiet pomocy drogowej w razie nieoczekiwanych zdarzeń na drodze. Nad całym tym procesem czuwa sztab wyspecjalizowanych inżynierów, używających najnowocześniejszego sprzętu. 

Testowany w naturalnych warunkach

Oprócz wcześniej wspomnianych 165 punktów, każdy z samochodów przechodzi osobliwy test w warunkach drogowych. Podczas niego specjaliści Jaguara i Land Rovera sprawdzają, w jaki sposób auto się zachowuje. Testują zawieszenie, układ hamulcowy, weryfikują pracę silnika i skrzynię biegów, a to tylko czubek góry lodowej. Każde auto posiada swoistą charakterystykę, technicy Jaguar i Land Rover monitorują, aby samochody przystępujące do programu prowadziły się jak nowe. Tylko takie pojazdy będą mogły wozić swoich przyszłych właścicieli i ich rodziny.

Historia na kołach się toczy

Historia każdego samochodu poddawana jest osobliwej i dogłębnej weryfikacji. Sprawdzane są prawidłowości pod względem przebiegu oraz odbytych wizyt w serwisie, a każdy z klientów uzyskuje czytelną i wiarygodną dokumentację. Proces wykonywany jest po to, by zapewnić najwyższe bezpieczeństwo oraz jakość usługi. 

Mimo że trudno uwierzyć w tak rygorystyczny przebieg całej procedury, jest ona prawdziwa. Dla kogoś, kto szuka samochodu używanego z duszą, który wygląda i prowadzi się jak nowy, doskonałym rozwiązaniem jest „Approved”. Właśnie taka jest obietnica Jaguara i Land Rovera.