fbpx

MUZYKA WTOPIONA WE WNĘTRZE

Pomysłowe i nowoczesne aranżacje wnętrz to clue marki IKEA. Tym razem innowacyjne podejście możemy zaobserwować w produktach z nowej serii SYMFONISK. Powstała ona we współpracy ze znaną na całym świecie firmą Sonos, producentem ekskluzywnego sprzętu nagłośnieniowego.

Tekst: Magdalena Ciesielska

Zdjęcia: Materiały prasowe IKEA

Wysoka jakość i minimalizm, idealnie połączone z nowatorskim podejściem do projektowania, są wyraźnie widoczne w produktach z serii SYMFONISK.

Pierwszy z nich to głośnik, który służy nie tylko do słuchania muzyki. Może być on użyty jako półka przymocowana do ściany, dzięki czemu idealnie wtapia się we wnętrze. Drugim produktem powstałym we współpracy IKEA i Sonos jest efektowna lampa z funkcją głośnika.

Seria SYMFONISK łączy fachową wiedzę Sonos o dźwięku i technologii z doświadczeniem IKEA w sferze wyposażenia wnętrz. Nowe produkty szwedzkiej marki to raj dla każdego melomana i miłośnika muzyki w domowym zaciszu. Seria SYMFONISK została zaprojektowana z myślą o systemie dźwiękowym dostępnym dla osób ceniących wyjątkowy design i czysty dźwięk. 

Oba produkty (głośnik-półka oraz głośnik-lampa) stanowią hybrydę technologiczną, posiadając funkcję typu 2w1. Integrują się z innymi produktami marki Sonos, a także z telefonem czy tabletem. W ten sposób można przesyłać muzykę, podcasty i dźwięk z radia przez Wi-Fi, bez zakłócania połączeń telefonicznych i powiadomień, czy też (w przypadku lampy) po wyłączeniu światła. Muzyka gra nawet wtedy, gdy telefonu czy tabletu nie ma w pobliżu. 

SYMFONISK wspiera wszystkie główne serwisy strumieniowego przesyłania muzyki. Można sterować każdym głośnikiem osobno, dzięki temu muzyka będzie odtwarzana w jednym pokoju lub w całym domu. SYMFONISK jest kompatybilny z Airplay 2, można więc przesyłać dźwięk strumieniowo, bezpośrednio ze swojego urządzenia Apple. 

 

Urządzenia z serii SYMFONISK doskonale wtapiają się w przestrzeń. Oba produkty dostępne są w wersji białej oraz czarnej. Dzięki minimalistycznemu designowi idealnie wpisują się w każde wnętrze, stanowiąc obowiązkowy sprzęt nie tylko dla melomanów, ale również wszystkich tych, którzy cenią wysoką jakość oraz oryginalnie wyposażone wnętrza. 

 

Seria SYMFONISK będzie dostępna wyłącznie w IKEA od sierpnia 2019 r.