fbpx

„Szata zdobi człowieka” – ta uniwersalna maksyma stanowi clue całego świata mody. Każdy z nas zwraca uwagę na osobę elegancko ubraną, mającą swój indywidualny styl, umiejącą w doskonały sposób łączyć salonowy szyk ze sportowymi trendami. Siła mody tkwi w jej różnorodności, zmienności i ponadczasowości. 

Tekst: Magdalena Ciesielska

Zdjęcia: Piotr Piasta
Stylizacje: Peek&Cloppenburg Poznań
Fruzyry: Tomasz Bryl
Makijaż: Ewa Krasnowska, Agnieszka Urbańska

Moda lubi zataczać koło i pobudzać wyobraźnię kreatorów i stylistów. Robimy ukłon w stronę przeszłości, ale i otwieramy się na przyszłość, na to, co nowe, nieznane, tajemnicze. Aktualnie czerpiemy wzorce i przykłady z mody lat 60., 70. i 80 XX wieku. Wybieramy spośród szykownych kreacji rodem z czerwonego dywanu, inspirowanych królewskimi koncepcjami Grace Kelly. Falbany, żaboty, tiule, jedwabie, błyszczące detale i piękna biżuteria. Dla jednych styl glamour Marilyn Monroe, dla innych koneserów mody – minimalizm Audrey Hepburn. Prostota w wyglądzie, bez zbędnych ozdobników. W kolekcjach niektórych projektantów panują surowe, stonowane barwy i kroje. Klasyczna czerń, kroje ołówkowe, wygodne materiały. Jeszcze inni projektanci, czerpiąc wzorce z kosmosu, galaktyk i opowieści astronautów, wdrażają przyszłe inklinacje w kolekcje fashion. 

Mnogość wzorów i kolorów pozwala wydobyć ciekawy styl, ukazujący naszą osobowość. Poprzez strój wyrażamy siebie. Drapieżność swego charakteru, odwagę, awangardę czy delikatność i subtelność. Fashion jest wariacją na temat człowieka, jego gustów, charakterów i humorów dopasowanych do okoliczności. Dzięki różnorodnemu portfolio marek, nowym pomysłom oraz długoletniej tradycji w branży modowej firma Peek&Cloppenburg łączy często wydawałoby się niemożliwe style bądź dodatki. Pomaga odnaleźć indywidualizm i dokonać wyboru. Żongluje przeciwstawnymi stylami, kompiluje różne gusta i w końcowym efekcie, jak na złotej tacy, podaje klientowi oczekiwany strój. 

Modowi potentaci

Firma Peek&Cloppenburg powstała w 1869 roku w Rotterdamie. Założyli ją przedsiębiorcy Johann Theodor Peek i Heinrich Cloppenburg. W 1901 roku otwarto pierwsze sklepy na terenie Niemiec (w Berlinie na rogu ulic Gertraudenstraße i Roßstraße, w Düsseldorfie przy Schadowstraße 30). W 1911 roku powołano do życia drugą firmę, na skutek czego powstały dwie niezależne jednostki z siedzibą w Düsseldorfie i w Hamburgu. W ramach dalszego rozwoju, w 1989 roku, swą działalność rozpoczął Anson’s, który wkrótce stał się liderem na rynku odzieży męskiej. W lutym 2008 roku został założony Peek&Cloppenburg KG Wiedeń. Wtedy także powstała centrala na Austrię i Europę Wschodnią, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie ze strony rynków rozwijających się w tych regionach. 

 

Peek&Cloppenburg KG Düsseldorf to niekwestionowany lider na niemieckim rynku odzieżowym, specjalizujący się w sprzedaży detalicznej odzieży dla kobiet, mężczyzn, młodzieży i dzieci. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat firma dynamicznie się rozwinęła, poszerzając zakres oferowanych usług. Obecnie to sieć sklepów o zasięgu międzynarodowym, działająca na terenie Niemiec, Austrii, w Europie Środkowo-Wschodniej, na Bałkanach, w Skandynawii i krajach Beneluksu.
Poznański biznes

Salon Peek&Cloppenburg w Galerii Avenida to niezwykłe miejsce, które przybliża kolekcje największych światowych marek odzieżowych i wybitnych kreatorów mody. Asortyment salonu dostosowuje się do obecnie panujących trendów na rynku fashion i do wymogów konsumenckich. Jest odpowiedzią na oczekiwania klientów o bardzo zróżnicowanych gustach. 

Marka Peek&Cloppenburg łączy dbałość o najwyższą jakość odzieży i dodatków z modową indywidualnością, pragnieniem wyrażania własnego stylu i osobowości. Ekskluzywne, międzynarodowe marki i znane na całym świecie domy mody idą tu w parze z niekonwencjonalnymi kolekcjami młodych projektantów, często przewrotnie podchodzących do całej branży fashion. W Galerii Avenida prezentowane są kolekcje światowych brandów, takich jak: Boss, Marc Cain,  Calvin Klein, Armani Exchange, EA7, Tigha, Tommy Hilfiger, Marc O’Polo, Guess, Pepe Jeans,  Levis, Adidas i wiele innych.

Styl na każdą okazję

Peek&Cloppenburg jest inspiracją dla wszystkich, którzy poszukują niebanalnego stylu i cenią sobie komfort zakupów. To marka wyznaczająca wciąż nowe drogi, oferująca duży asortyment najpopularniejszych marek oraz stylizacje na każdą okazję. Bogaty wachlarz garderoby w różnych stylach i kolorach daje ogromną szansę na dopasowanie ubioru do naszego nastroju, charakteru, a najczęściej i okoliczności. Ekskluzywne miejsca i prestiżowe spotkania biznesowe, towarzyskie wieczorne wyjścia wymagają właściwego dress code’u. Podczas takich meetingów niekwestionowanym must have jest Klasyka, linia stonowana, elegancka w swojej prostocie, dla wymagających osób na odpowiedzialnych stanowiskach. Jest też kolekcja ubrań Premium, ekskluzywnych, przygotowywanych przez najlepszych projektantów i stylistów. Zgodnie z dewizą „Dla każdego coś dobrego”, idealną ofertą dla osób lubiących street wear, sportową elegancję jest Casual Chic. To luz i aktywność w najlepszym wydaniu. Wygodne fasony i niekrępujące ruchów kroje. Natomiast Boutique jest odzwierciedleniem najnowszych trendów, modnych, ekstrawaganckich, seksownych i odważnych.

Na miarę naszych czasów

Peek&Cloppenburg to multifunkcyjny dom handlowy, który doskonale prosperuje w tradycyjnej formie, jak również w świecie online, łącząc korzyści i możliwości, jakie daje technologia. Dzięki temu można w wygodnej przestrzeni, bez wychodzenia z domu, śledzić najnowsze światowe trendy i inspirować się wyborem ubrań na stronie Peek&Cloppenburg. Rzeczy zakupione na www.peek-cloppenburg.pl można zarówno odebrać i przymierzyć w sklepach stacjonarnych, jak i bez żadnych problemów je tam zwrócić. Peek&Cloppenburg to najlepszy serwis oraz uczciwy stosunek jakości do ceny.