fbpx

Przy podejmowaniu decyzji o rozwodzie rozważamy wiele czynników. Często działamy impulsywnie, brakuje nam dystansu. „Kobieta i RozwóJd” to organizacja, która pomaga przejść tę drogę najmniej dotkliwie, jak to możliwe, zapewniając wsparcie prawne, podatkowe i psychologiczne dostosowane do potrzeb. Z Kariną Dziedzicką, właścicielką firmy, rozmawiamy o inicjatywie, którą tworzy w Poznaniu. 

Rozmawia: Dorota Gut

Zdjęcia: Anna Schubert

Pani Karino, dlaczego kobiety powinny się do Was zgłosić, jeśli rozważają rozstanie z partnerem?

Kobieta rozważając rozstanie, podejmuje decyzję o życiu swoim, ale także o życiu dzieci, jeśli je ma. Zgłaszając się do nas, otrzymuje obiektywne spojrzenie na problem z boku – to właśnie robimy. Wszyscy współpracujący ze mną specjaliści mają duże doświadczenie w prowadzeniu

spraw rodzinnych, dlatego dajemy szansę na możliwie sprawne przejście przez rozprawę rozwodową czy alimentacyjną. 

Czasem okazuje się, że kobiety nie są gotowe na rozwód. Jak im pomagacie?

Wspólnie obmyślamy plan działania, często kierujemy na terapię indywidualną lub dla par. 

I nawet jeśli terapia nie doprowadzi do scementowania związku, to przygotuje partnerów do rozstania, aby było ono mniej bolesne. W trakcie takiej terapii partnerzy są w stanie wypracować warunki rozstania, a co najważniejsze, w zgodzie funkcjonować, żyjąc już każde swoim życiem.

Szesnaste miasto na mapie oddziałów „Kobieta i RozwóJd” – teraz przyszedł czas na Poznań?

Znam kobiety, które szukały wsparcia okołorozwodowego, martwiły się o to, co będzie z dziećmi w trakcie rozwodu i niestety nie znalazły takiego miejsca w Poznaniu. Postanowiłam to zmienić i kompleksowo zająć się przeprowadzaniem kobiet przez rozstanie.

Rozwód zwiastuje ogromną zmianę w życiu. Wy zapewniacie także opiekę po rozstaniu, stąd przewrotna nazwa organizacji – „Kobieta i RozwóJd”. Jakie są możliwości?

Najważniejsze to pozwolić kobietom uwierzyć, że rozwód to nie koniec świata. Centrum obejmuje wsparciem swoje klientki proponując spotkania z psychologiem, ciekawe warsztaty, a także pomoc w szukaniu pracy. 

Telefon: 506-361-850