fbpx

W szybko płynącej rzeczywistości trudno doszukać się magicznych chwil,  osadzonych w wyjątkowych miejscach. Warto zatem, choć raz na jakiś czas, podążyć za głosem duszy i udać się do krainy nasyconej pięknem, dotykającej aurą naszych najlepszych wspomnień,  w której przyroda jest bohaterem, źródłem inspiracji i najlepszym przyjacielem. 

Tekst: Agnieszka Jaworska-Goździewska

Podczele to kameralna, zielona dzielnica Kołobrzegu, gdzie czas płynie w innym tempie niż w znanych kurortach. Kolobrzeg jako ulubiony kierunek turystyczny budzi podziw swoimi licznymi walorami – mamy tutaj mikroklimat, solanki i borowinę. Podczele, zachowując te zalety, oczarowuje wartościami, trudnymi do odnalezienia w innych miejscowościach. Dominująca zabudowa osiedla to kilkukondygnacyjne ceglane budynki przedwojennych koszar wojskowych, które swoją czerwienią kontrastują z zieloną okolicą i turkusem Bałtyku. Operujące nad morzem słońce zdaje się być dla Podczela łaskawsze niż dla innych nadmorskich miejscowości. Niewymuszona naturalność miejsca, swoboda i baśniowa wręcz aura czynią Podczele jednym z ostatnich nadbałtyckich miejsc, gdzie odpoczynek zyskuje wymiar właściwy temu słowu. Nie dominuje tutaj głośna muzyka, a turyści niespiesznie spacerują po okolicy lub korzystają z doskonałych ścieżek rowerowych, by w chwilach wolnych od plażowania zwiedzać zróżnicowaną przyrodniczo okolicę.   

Mało które miejsce nad Baltykiem przynosi takie ukojenie jak leżący na zachód od Podczela Ekopark Wschodni. Ten ekologiczny użytek chroni unikatowe siedliska roślin i zwierząt ekosystemu słonawych torfowisk. Spacer po Ekoparku jest wyprawą do krainy ciszy, przetykaną jedynie – niezwykle miłym dla ucha – świergotaniem ptaków, których znajdziemy tutaj ok. 80 gatunków. Drewniane kładki, szumiące drzewa, srebrzysta woda i swobodnie spacerujące ptaki są tutaj czymś zupełnie naturalnym. 

Okolice Kołobrzegu słyną z pięknych plaż. Ta w Podczelu ma dodatkowy atut w postaci dużo mniejszego zagęszczenia turystów niż w samym sercu kurortu. Tzw. Plaża Wschodnia jest szeroka, ograniczona od strony lądu niewysokimi – sięgającymi maksymalnie 5 metrów dość stromymi wydmami, które urozmaicają nadmorski krajobraz. Dla wypoczywających dużym atutem jest miękki, złocisty piasek i łagodne zejście do morza.  

Ledwie 750 metrów od tej uroczej plaży budowane są Apartamenty Koło Brzegu,  kameralna inwestycja z dwoma budynkami, w których znajdzie się kominkowa strefa zen, saun, jacuzzi, wypożyczalnia rowerów, pokój masażu oraz podziemna hala garażowa i dwie windy. 96 całkowicie wykończonych i wyposażonych apartamentów to cicha przystań, dopełniająca tutejszy wymiar relaksu. Między budynkami zaprojektowano strefę wypoczynkową z koszami plażowymi, która będzie wysypana złotym piaskiem i otoczona morskimi trawami. Dla dzieci powstanie niewielki plac zabaw, nad którym rozciągnięte będą żagle, zapewniające przyjemny cień w słoneczne, gorące dni.

Apartamenty Koło Brzegu

Kołobrzeg/Podczele

www.kolobrzegu.com

apartamenty@nickel.com.pl