fbpx

Co to jest bezinwazyjna stomatologia? Czy już nie trzeba bać się dentysty i traktować wizyt w gabinecie jak zło konieczne? Czy mogą być one przyjemne zarówno dla dorosłego, jak i dla dziecka? Otóż tak.

Nowoczesna stomatologia daje możliwości minimalnie inwazyjnego i skutecznego dbania o
estetykę uśmiechu. Filozofią Estime jest nieinwazyjne dbanie o zdrowie, dlatego – bazując na doświadczeniu w pracy z laserami i osiągnięciach medycyny regeneracyjnej – rozszerzyłam swoją praktykę stomatologiczną o nowatorskie metody, w tym laseroterapię.
Jakie korzyści przyniosło to mnie i moim pacjentom?
Bezstresowe, bezbolesne i precyzyjne zabiegi, błyskawiczną rekonwalescencję i przyjazną

atmosferę w gabinecie.
Zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe? W jaki sposób to działa? Jak można poprawić estetykę uśmiechu?
Laserowe wybielanie zębów. Ma wiele zalet: nie boli, nie niszczy szkliwa i zmniejsza ryzyko
wystąpienia nadwrażliwości. Daje długotrwałe efekty, wybiela również zęby martwe i szare.
Uśmiech jest naturalnie rozjaśniony i pojawia się częściej.
Kolejną nieocenioną pomocą w codziennej pracy jest laserowa fotoaktywna dezynfekcja.
Niszczy bakterie, wirusy i grzyby. Co zyskujemy? Szybkie gojenie i minimalizację nawrotów. Co leczymy? Stany zapalnych dziąseł, głębokie kieszonki zębowe, afty, opryszczki śluzówkowe i wargowe, ale także inne infekcje skórne, np. brodawki wirusowe, co przy nawrotowym charakterze tych zakażeń nabiera szczególnego znaczenia. Doceniają to osoby cierpiące na opryszczkę, która oprócz dolegliwości powoduje dyskomfort estetyczny. Dezynfekcja pozwala na zahamowanie rozwoju opryszczki i zlikwidowanie problemu, zanim się pojawi. 

Leczenie nadwrażliwości zębów. Specjalistyczne pasty i fluoryzacja to działania krótkotrwałe. Laser powoduje zeszkliwienie kanalików zębowych i trwałe ich zamknięcie. Efekt jest natychmiastowy. Zabieg jednorazowy i bezbolesny. Jaki smak lodów lubisz najbardziej?…

Prawdziwie zaskakujące efekty pozwala osiągnąć fotobiomodulacja. Hamuje migrację komórek stanu zapalnego, poprawia mikrokrążenie i odżywienie tkanek, aktywuje czynniki wzrostu i komórki odpowiedzialne za procesy naprawcze, promuje produkcję kolagenu. Co oznacza, że działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przyspiesza gojenie i regenerację. Dzięki temu można bezboleśnie kontrolować wszelkie stany zapalne, nie tylko stomatologiczne, jak rany po ekstrakcji czy zapalenia dziąseł, ale także rany skórne, krwiaki, zapalenia zatok itd.

Wyzwania stomatologii estetycznej to także przebarwienia i białe plamy na zębach. Kiedyś
rozwiązaniem były licówki lub opracowanie wiertłem i uzupełnienia kompozytowe. Dziś mamy do dyspozycji preparat pozwalający na bezinwazyjne usuwanie białych plam. Wbudowuje się on w ząb i ujednolica jego naturalny kolor. Leczy też próchnicę początkową.
Kształt brzegu dziąsłowego to element wpływający na estetykę uśmiechu. Korekcja brzegu
dziąsłowego i wycinanie drobnych zmian wiązką lasera jest bezkrwawe, okres gojenia szybki i
nieuciążliwy. Wypukłe zmiany, naczyniaki na wargach i śluzówkach można usunąć nawet bez
naruszenia ciągłości nabłonka i praktycznie bez śladu.


Pojawił się również ratunek dla odsłoniętych szyjek zębowych. Zamiast pokrywać je
kompozytem i wydłużać koronę zęba, co często wygląda nienaturalnie, wykonuje się iniekcje z fibryny lub atelokoagenu, stymulując tworzenie nowych włókien kolagenowych, poprawę jakości tkanki dziąsłowej i nawet stuprocentowe pokrycie recesji. Kompozyt za to jest idealny do korekty kształtu, wielkości i długości zębów. Dzięki niemu można kształtować pojedyncze zęby w dowolny sposób, jeśli tylko pozwalają na to warunki zgryzowe.

Bez wątpienia uśmiech jest naszą wizytówką. To, w jaki sposób i jak często się uśmiechamy,
wpływa na nasze relacje w życiu osobistym i zawodowym. Dlatego warto szukać nowoczesnych metod poprawy estetyki i zdrowia uzębienia. Zadbane, jasne i zdrowe zęby odejmują lat i dodają pewności siebie.
Czy jest coś, co chcesz poprawić, żeby uśmiechać się pewniej i częściej?