fbpx

Nowy oddział banku Citi Handlowy w biurowcu Bałtyk to nie tylko prestiżowa lokalizacja, ale też unikatowa oferta bankowości prywatnej dla klientów zamożnych: Citigold i Citigold Private Client. O kompleksowej usłudze doradztwa inwestycyjnego i ekskluzywnych korzyściach rozmawiamy z Grzegorzem Hakało, dyrektorem regionalnym Segmentu Klientów Zamożnych w banku Citi Handlowy.

Rozmawia: Michał Gradowski 

Zdjęcia: materiały prasowe 

Wielkopolscy klienci banku Citi Handlowy, którzy korzystają z oferty Citigold i Citigold Private Client, mogą od niedawna spotkać się z doradcami w nowym oddziale na dwunastym piętrze biurowca Bałtyk. Na co jeszcze, poza spektakularnym widokiem, mogą liczyć?   

Nowy oddział Citi Handlowy mieści się w samym sercu miasta, w pięknym biurowcu, który stał się jednym z nowych symboli Poznania. Przenieśliśmy

się tutaj, by zapewnić nie tylko usługi na najwyższym poziomie, lecz także prestiżowe miejsce spotkań. Klienci korzystający z usług Citigold i Citigold Private Client mogą liczyć na priorytetowe, indywidualne podejście i niespotykane na polskim rynku wsparcie zespołu ekspertów. Indywidualne doradztwo, globalne rozwiązania inwestycyjne i ubezpieczeniowe, najszerszy na rynku pakiet prestiżowych korzyści – to tylko niektóre zalety tej oferty.  

Firma analityczna KPMG, która co roku przygotowuje raport o „Rynku dóbr luksusowych w Polsce”, do grupy osób bogatych zalicza te z miesięcznym dochodem powyżej 20 tys. zł brutto, a do bardzo bogatych – z miesięcznym dochodem powyżej 50 tys. zł. A jak w Citi Handlowy definiowany jest segment klientów zamożnych?  

Ofertę Citigold kierujemy do najbardziej wymagających klientów poszukujących dedykowanej obsługi na najwyższym poziomie, których średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach w banku będzie utrzymywać się na poziomie 300 tys. zł. Bankowość prywatna Citigold Private Client dostępna jest natomiast dla klientów, którzy zdecydują się utrzymać średnie miesięczne saldo na rachunkach w banku na poziomie minimum 3 mln złotych.

Jakie rozwiązania w zakresie doradztwa inwestycyjnego można znaleźć w ramach tej oferty? 

Każdy klient Citigold i Citigold Private Client ma możliwość zweryfikowania lub zbudowania portfela inwestycyjnego, dopasowanego do własnych potrzeb i planów finansowych, przy uwzględnieniu akceptowalnego poziomu ryzyka. Zespół Biura Doradztwa Inwestycyjnego tworzą eksperci posiadający tytuły m.in doradcy inwestycyjnego czy CFA (Chartered Financial Analyst), a klient otrzymuje rzetelną informację – dedykowane raporty i analizy w przystępny sposób wyjaśniające zawiłości rynków finansowych, prezentujące ocenę najważniejszych wydarzeń rynkowych zarówno w Polsce, jak i za granicą, a także określające oczekiwany rozwój sytuacji. W ramach usługi doradztwa inwestycyjnego klient otrzymuje indywidualne rekomendacje dotyczące zakupu nowych produktów oraz oceny aktywów w bieżącym portfelu. 

Klienci zamożni mają do dyspozycji nie tylko osobistego opiekuna, ale też grupę doradców zajmujących się różnymi dziedzinami. Jak wygląda współpraca z takim zespołem?  

Wizja Private Banking w Citi Handlowy opiera się na wyjątkowych i sprawdzonych relacjach doradczych. Klienci Citigold i Citigold Private Client zyskują wsparcie indywidualnych zespołów ekspertów z pięciu różnych obszarów bankowości. Menedżer inwestycyjny odpowiada ze stałe monitorowanie oraz rewizję portfela inwestycyjnego klienta w zależności od aktualnych potrzeb, skłonności do ryzyka i horyzontu inwestycyjnego. Menedżer ds. rozwiązań walutowych doradza w obszarze rozwiązań finansowych na rynku walutowym. Menedżer ds. rozwiązań giełdowych przedstawia rozwiązania finansowe oferowane przez Dom Maklerski w obszarze akcji, obligacji i funduszy inwestycyjnych zamkniętych. Makler papierów wartościowych zapewnia indywidulane doradztwo w zakresie nabywania i zbywania akcji na polskiej i światowych giełdach, a specjalista ds. produktów hipotecznych udziela rekomendacji i porad w zakresie kupna, wyceny oraz możliwych rozwiązań w obszarze nieruchomości. Zadaniem ekspertów Citi Handlowy jest analiza rynku, a także wypracowanie wspólnie z klientem indywidualnej strategii w zakresie budowania i zabezpieczenia kapitału.

Citi Handlowy działa w ponad tysiącu miastach, w ponad 160 krajach. Jak ten globalny wymiar przekłada się na korzyści dla klientów zamożnych?


Dzięki wsparciu międzynarodowej sieci Citi możemy pomagać naszym klientom w każdym aspekcie inwestycji, także tych poza granicami Polski. Zapewniamy możliwość skorzystania z kompleksowej oferty inwestycyjnej w różnych walutach i na różnych rynkach. Jeśli nasz klient przeprowadza się za granicę – pomagamy w otwarciu konta w miejscu docelowym. Dzięki usłudze Citibank Global Transfers klient korzysta z natychmiastowych przelewów między kontami w Citi Handlowy w Polsce i za granicą. Jeśli chce inwestować na rynkach zagranicznych – nasz bank oferuje dostęp do jednej z najbogatszych na polskim rynku oferty funduszy zagranicznych oraz do 20 giełd na całym świecie. Z nami może korzystać z darmowych kont walutowych czy negocjować kursy wymiany walut. Ponadto klienci Private Banking uzyskują dostęp do ponad 100 prestiżowych oddziałów Citi zlokalizowanych w największych miastach na całym świecie, w tym m.in. w Dubaju, Pekinie, Londynie czy przy Piątej Alei w Nowym Jorku.

Oferta Citigold to nie tylko szeroki wachlarz instrumentów do inwestowania kapitału – obejmuje także inne obszary istotne dla klientów zamożnych. Co jeszcze znajdziemy w tej ofercie?  

Członkiem naszego zespołu ekspertów jest także menedżer ds. rozwiązań ubezpieczeniowych, który przedstawi klientowi rozwiązania pozwalające na zabezpieczenie przyszłości, jego oraz jego bliskich, ze szczególnym uwzględnieniem tematu sukcesji majątku i zapewnienia ciągłości funkcjonowania firmy. Nasz ekspert w oparciu o przeprowadzoną z klientem analizę potrzeb tworzy rozwiązania inwestycyjne i ubezpieczeniowe, które m.in. mają za zadanie maksymalnie skrócić proces dziedziczenia, zapobiec zablokowaniu i utracie majątku oraz zabezpieczyć płynność finansową najbliższych w najbardziej newralgicznym momencie, jakim jest nieprzewidziane zdarzenie losowe.

Z usług bankowości mobilnej korzysta coraz więcej Polaków – jak podaje portal Bankier.pl, to już ok. 10 mln osób. Jakie rozwiązania wykorzystujące nowe technologie znajdziemy w ofercie Citigold?


Polacy są wśród najbardziej zaawansowanych krajów pod względem korzystania z nowych technologii, szczególnie w zakresie

bankowości i finansów. Dlatego naszym klientom proponujemy wygodną

i bezpieczną bankowość online, w ramach której mogą korzystać

z wielu intuicyjnych rozwiązań, jak na przykład panel inwestycyjny

z dostępem do zagranicznych giełd, możliwość przepinania

kart pomiędzy rachunkami walutowymi jednym kliknięciem czy

podłączenia kart do płatności smartfonem Google Pay. Ale nie tylko klienci korzystają z nowoczesnych rozwiązań, również nasi doradcy mają do dyspozycji CitiPlanner – narzędzie, które pozwala „od ręki” stworzyć rekomendowany portfel dla klienta z uwzględnieniem profilu ryzyka, horyzontu czasowego, strategii, waluty oraz poziomu dywersyfikacji portfela. Prezentowany jest w graficznie przystępny sposób na urządzeniu mobilnym, gdzie klient może od razu złożyć podpis w wersji elektronicznej.

Dlaczego najbardziej zamożni klienci powinni zaufać akurat ofercie banku Citi Handlowy? 

Bankowość prywatna Citi Handlowy od lat wyznacza najwyższe standardy na rynku. Bank Citi Handlowy jest rokrocznie wyróżniany tytułem Etycznej Firmy, po raz kolejny z rzędu otrzymał też pięć gwiazdek w rankingu bankowości prywatnej Forbesa i prestiżową brytyjską nagrodę „Najlepsza oferta private banking w Polsce” i „Najlepsza oferta dla klientów globalnych w Polsce” w rankingu Euromoney „Private Banking and Wealth Management 2018”. 

Zdobyte zaufanie to jednak przede wszystkim zasługa naszego doświadczonego zespołu opiekunów, z którymi klienci zamożni pracują od lat. Podstawą relacji jest uczciwość i fachowość, ale na zaufanie pracują też osobiste relacje, które budujemy latami – w czasie spotkań w naszym oddziale, ale także podczas mniej oficjalnych spotkań związanych ze stylem życia i pasjami naszych klientów – na przykład turniejów golfowych i tenisowych, koncertów czy konferencji.

Usługi Citigold są promowane hasłem „Bankowość na Twoich warunkach”. Jakie rozwiązania są w tej ofercie naprawdę ekskluzywne?

Dzięki karcie debetowej World Elite Debit Mastercard nasi klienci mogą skorzystać z licznych udogodnień, np. przyspieszonej ścieżki odprawy na lotniskach, nielimitowanego dostępu do ponad 1300 saloników Executive Lounge na całym świecie oraz przywilejów i specjalnych ofert takich jak: transfer na lotnisko limuzyną, pięciodniowa bezpłatna jazda próbna samochodem marki BMW, bezpłatne porady stylisty w butiku La Mania lub w Domu Mody Vitkac czy wsparcie sommeliera w doborze i budowaniu piwnicy win. To też wyjątkowe oferty cenowe oraz dostęp do zamkniętych przestrzeni restauracyjnych w najlepszych restauracjach w Polsce. Z kolei Citibank World Elite MasterCard Ultime to jedna z najbardziej elitarnych kart kredytowych na naszym rynku. Elegancka czarna karta zawiera bezpłatne pakiety ubezpieczeń w Polsce i za granicą, nie tylko od następstw nieszczęśliwych wypadków, ale także zagubienia bagażu czy opóźnienia wylotu samolotu oraz wiele innych. Usługi concierge na najwyższym poziomie, a także brak prowizji za transakcje walutowe to kolejne benefity dla użytkownika karty Ultime.