fbpx

Słońce górujące wysoko nad horyzontem, palmy kokosowe i tętniące życiem rafy koralowe to cechy wspólne tropikalnych wysp Oceanu Indyjskiego. Choć z pozoru te egzotyczne miejsca wydają się podobne, to cechuje je ogromna różnorodność. Dlatego warto wybrać się w podróż, która je łączy i na własną rękę odkryć bogactwo smaków, zapachów, widoków i dźwięków rajskich wysp.

Tekst: Radosław Warkocz  

Mauritius

Na Mauritius lot z Europy trwa 11 godzin, a na miejscu przez cały rok panuje przyjemna temperatura, która w ciągu dnia osiąga 24-30 st. C. Poza plażowaniem i nurkowaniem w krystalicznie czystej wodzie, warto zobaczyć stolicę Port Louis, gdzie znajduje się reprezentacyjna nadmorska promenada, a także autentyczne Chinatown. 

Wyspa słynie z piękna przyrody, a wyjazd poza miasto pozwala go doświadczyć. Do najciekawszych cudów natury należy krater wulkanu Trou Aux Cerfes, święte jezioro Ganga Talao oraz Ziemia Siedmiu Kolorów.

Seszele

Raj w tropikach albo najpiękniejsze wyspy na świecie – te dwa określenia najlepiej oddają charakter Seszeli. Archipelag słynie z rajskich plaż, które otoczone palmami i ogromnymi granitowymi skałami. Jednak pocztówkowe wybrzeże jest jedynie wstępem do tego, co czeka w głębi wysp. 

Warto wybrać się do rezerwatu w Dolinie Mai na wyspie Praslin, gdzie można zobaczyć bogactwo przyrody – bujną roślinność i zachwycające wodospady. Jedną z najciekawszych roślin, będącą zarazem symbolem Seszeli, jest coco de mer, czyli lodoicja seszelska, która występuje tylko tam. Jej owoc zawiera najcięższy w przyrodzie orzech, którego waga dochodzi nawet do 25 kg. W odróżnieniu od palmy kokosowej, lodoicja nie mogła się rozprzestrzenić, ponieważ jej owoc tonie, dlatego gatunek ten występuje tylko na Seszelach. 

Madagaskar

Madagaskar to niezwykle autentyczna wyspa, gdzie na widok turystów, mieszkańcy nadal szczerze się uśmiechają. Podróż na zamieszkiwany przez 18 grup etnicznych Madagaskar to jednocześnie metafizyczna podróż do świata animistycznych wierzeń i obrzędów, podróż w czasie do czasów bez zaawansowanej technologii oraz podróż do świata zwierząt, które nie występują nigdzie indziej.

Na Madagaskarze wśród drzew ukrywa się mnóstwo kameleonów, ptaków i innych ciekawych zwierząt. Można też spotkać wiele gatunków lemurów, z których najbardziej znany jest lemur katta, który „wygina śmiało ciało”. Wizyta w parku lemurów pozwala zobaczyć te zwierzęta w ich naturalnym środowisku, a także dotknąć ich wyjątkowo miłego futerka.  

Reunion

Na tropikalną wyspę Reunion oddaloną ponad 9000 km od Paryża można lecieć bez paszportu, na miejscu obowiązuje euro, a dzięki unijnemu roamingowi, bezpłatnie skorzystamy z internetu komórkowego i zadzwonimy do Polski. Chociaż w sklepach dostępnych jest mnóstwo francuskich produktów, a rano, niczym w Paryżu, widać mieszkańców kupujących długie bagietki, to będąc na miejscu nie ma wątpliwości, że jest się pośrodku oceanu w tropikach. 

Reunion słynie ze spektakularnych plaż i plantacji, na których uprawia się wanilię, owoce liczi czy trzcinę cukrową. Kultura kreolska idealnie łączy tradycję wyspiarską z francuskimi wpływami, dlatego tamtejsza kuchnia jest tak niesamowita. Koniecznie trzeba spróbować lokalnego przysmaku cari, czyli znanego jednogarnkowego dania z Indii, którego tak pisownia, jak i smak są nieco inne niż oryginalnego curry.

Wyspy Oceanu Indyjskiego w jednej podróży

Dwutygodniowy rejs statkiem wycieczkowym Costa Mediterranea to wyjątkowy sposób na podróż po Oceanie Indyjskim. Kilkudniowe postoje w portach gwarantują możliwość poznania odwiedzanych wysp.

Ceny dwutygodniowych rejsów z Mauritiusu rozpoczynają się od 949 euro/os. z opłatami portowymi. Co ważne, cena rejsu obejmuje pełne wyżywienie i atrakcje na statku. W przypadku wybranych rejsów, dzieci do 18. roku życia, jako trzecia i czwarta osoba w kabinie, płyną gratis (obowiązują je tylko opłaty portowe).

PEŁNA OFERTA DOSTĘPNA NA WWW.TANIEREJSOWANIE.PL