fbpx

Zachodniopomorskie to kraina pełna tajemnic, ciekawych miejsc, a przede wszystkim bardzo zróżnicowany krajobrazowo teren, który zachwyca pięknem, buduje nastrój i przez cały rok zachęca do wypoczynku. Wiejący od zachodu wiatr otacza ciepłem nadmorski pas przyrody, wśród której urlopowa przyjemność urasta do rangi muzycznej symfonii.

Autor: Redakcja

 

Piękno gminy Mielno oddziałuje nawet na najbardziej wymagających turystów. To właśnie tutaj znajdują się plaże z drobnym, mieniącym się w słońcu piaskiem, szumiące trawy na wydmach i wiele przestrzeni, która nawet w wysokim sezonie nie wypełnia się całkowicie, pozwalając wypoczywającym na swobodę i komfort.

Chcąc dostać się Mielna do Mielenka trzeba pokonać ledwie kilka kilometrów. Trasa ta biegnie wzdłuż urokliwej, wielobarwnej lipowej alei, gdzie drzewa liczą ponad 150 lat. Mielenko zniewala spokojem i ciszą. Nawet w środku lata bez trudu znajdzie się tutaj komfortowe miejsce na plaży, blisko morza i łagodnie rozbijających się o falochron morskich grzyw. Jeszcze kilka kilometrów na zachód i oczom jawi się Sarbinowo – ciekawe m.in. ze względu na zróżnicowaną linię brzegową. Mamy tutaj piaszczyste, łagodne plaże, promenadę, ale także fragmenty wybrzeża klifowego. Miejscowość – podobnie jak Mielenko – zadziwia spokojem i zachwyca możliwością obcowania z naturą.

Wiosenny weekend w Baltin Hotel & Spa****

Zachęcona taki opisem okolicy postanowiłam przyjrzeć się bliżej tym nadmorskim miejscowościom i sprawdzić, czy tutejsza aura pochłonie mnie bez reszty. Baltin Hotel & Spa**** w Mielenku przywitał mnie wysmakowaną architekturą i uwiódł doskonałym położeniem – do plaży było ledwie kilka minut spacerem. Na pobyt z rodziną wybrałam 36-metrowy apartament o niebanalnym designie, składający się z salonu wypoczynkowego z aneksem kuchennym, sypialni i łazienki. Wiedziałam jednak, że urlop jest odpoczynkiem od codzienności i przy kuchni stanę jedynie po to, by zrobić sobie zieloną herbatę. Liczyłam, że nakarmią mnie na miejscu i się nie zawiodłam. Szef kuchni to prawdziwy wirtuoz gastronomii, więc z ogromną radością smakowałam przez kilka dni jego autorskich dań. Każdego ranka w restauracji witał nas zapach świeżo usmażonych gofrów, które stanowiły ulubione danie naszych dzieci. Pijąc aromatyczną kawę i jedząc pieczony na miejscu chleb rozkoszowałam się chrupkością skórki wiedząc, że trafiłam w odpowiednie miejsce. Pozostałe posiłki również były wspaniałe i zapewne przebywalibyśmy w restauracji godzinami, gdyby nie inne atrakcje hotelu.

W ten weekend potrzebowałam znaleźć równowagę między zabawą a odpoczynkiem, spędzaniem czasu z rodziną, a chwilą dla siebie. Udało się. Wewnętrzny basen, łaźnia parowa, sauna fińska i zewnętrzne jacuzzi okazały się wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Popołudniami mąż korzystał z zewnętrznej siłowni, ja odpoczywałam w hamaku, a dzieci bawiły się w ogrodzie, szalejąc na huśtawkach, zjeżdżalniach, trampolinie czy karuzeli. W mniej słoneczny dzień wspaniale sprawdził się Fitness Room, w którym mogliśmy dbać o formę, obserwując jednocześnie przez szklaną szybę bawiące się w sali zabaw pociechy. A wieczorami? Klimatyczne spacery brzegiem morza, zapach morskiej bryzy i niesamowite zachody słońca, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Lista hotelowych atrakcji była tak długa, że wręcz nie udało się nam skorzystać ze wszystkiego. W arcyciekawym spisie znalazły się m.in.: zajęcia w wodzie, koncerty, animacje dla dzieci, nordic walking, seanse filmowe, czytanie bajek, zumba, joga, treningi piłkarskie, warsztaty teatralne, pokazy iluzji, warsztaty z Panem Pianką i mnóstwo innych. Co warte podkreślenia – wiele z atrakcji realizowane było przy udziale znanych byłych i obecnych sportowców, którzy jak nikt inny potrafią wciągnąć wszystkich do wspólnej zabawy.

Po pobycie w hotelu przyświecała nam tylko jedna myśl – aby wprowadzić w nasze życie rytmiczny wypoczynek i przynajmniej raz na kwartał przyjeżdżać po równowagę ciała i umysłu.

 

Czas na najdłuższe wieczory w Mielenku

Uwiedzeni tym postanowieniem od razu zarezerwowaliśmy apartament na siedem dni w czerwcu wiedząc, że to jeden z najwspanialszych miesięcy w roku. Długie, pełne słonecznych promieni dni, nieprzepełnione jeszcze plaże i ulice, dużo swobody i przestrzeni dla rodzin z dziećmi.

Z bogatej oferty pakietowej hotelu wybraliśmy pobyt nazwany Fit & active, który nasycony jest aktywnością fizyczną. Oprócz dostępu do sali fitness, zewnętrznej siłowni czy basenu pakiet oferuje codzienne poranne rozruchy, treningi personalne, zajęcia z jogi, masaże oraz konsultację dietetyczną.

Dodatkowo hotel uwiódł nas zestawem atrakcji, które przygotował na czerwiec.  Tradycyjnie już pod okiem sprawdzonych fachowców (m.in. sportowców) zaplanowane zostały trzy tematyczne weekendy: karate (pokazy sztuki walki oraz treningi sportowe), ekscytujący weekend z latawcami – krótki kurs budowy i puszczania latawców, wreszcie niesamowite dwa dni z piłką nożną – prelekcje i treningi na plaży pod okiem znakomitego i doświadczonego piłkarza Marcina Kikuta.

Nas szczególnie uradowało, że w czasie naszego pobytu – 22 czerwca odbędzie się II edycja biegu rodzinnego Baltin Happy Run, który uświetnią swoja obecnością Małgorzata Hołub-Kowalik, brązowa medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 m oraz Robert Maćkowiak, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy w biegach na 200 i 400 m.

Jeżeli tylko wystarczy nam sił i czasu, chcielibyśmy także spróbować kitesurfingu, który nad polskim morzem nadal jest prawdziwą rzadkością, a nauka pod okiem trenera pozwoliłaby nam poznać arkana tego pięknego sportu. Jak się okazało można wykupić w hotelu  pakiet Kite & Fun i połączyć relaks z aktywnym wypoczynkiem, ucząc się od pływania na desce od najlepszych. Następnym razem z pewnością skorzystamy z tej opcji.

Przyszłość okazuje się być jeszcze bardziej ekscytująca, gdyż 1 lipca swoje podwoje otworzy Baltin Blue Aparthotel w Sarbinowie, oferując równie bogatą ofertę wypoczynkową dla ceniących komfort i naturę. Tam na pewno też pojedziemy!

A zatem wszystko zaplanowane. Spoglądam na kalendarz – jeszcze prawie trzy miesiące do wyjazdu. Już nie mogę się doczekać!

Baltin Hotel & Spa****

Mielenko, ul. Akacjowa 31A

76-032 Mielno

e-mail: rezerwacje@baltin.pl

 

Baltin Blue Aparthotel

Sarbinowo, ul. Marynarska 4

76-034 Sarbinowo

e-mail: sarbinowo@baltin.pl