fbpx

Żyjemy w czasach kiedy trend eko mocno wpisuje się w proces codziennego życia. Wybieramy zdrową, nieprzetworzoną żywność. Przesiadamy się z samochodów do komunikacji miejskiej czy na rower. Coraz świadomiej żyjemy a tym samym wybieramy miejsca, które funkcjonują zgodnie z filozofią przez nas promowaną. O nowym koncepcie UP, sieci klubów fitness obecnej w całej Polsce wraz z nowo otwartym klubem w Business Garden w Poznaniu rozmawiamy z Larą Dobosz CSR & Business Development Director marki UP.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Patryk Pawłowski / Archiwum UP fit

 

Lara z naszą świadomością chyba już nie jest tak źle jak kilka lat temu…

Na pewno zwracamy coraz większą uwagę na nasz styl życia. Nasze decyzje tworzą codzienność. Ale również z naszymi działaniami mają wpływ na przyszłość i na świat w jakim będziemy żyć. Przez ostatnich kilka lat przechodzimy zmianę naszego sposobu myślenia. Świadomie wybieramy miejsca, gdzie spędzamy czas wolny. Chcemy żyć w zgodzie z naszymi wartościami ale też chcemy ograniczyć negatywny wpływ funkcjonowania cywilizacji na naturę i otaczający nas świat.

 

No właśnie i tu się nasuwa pytanie: czy siłownia może być eko?

Może na pewno promować trend eko i działać w taki sposób, aby szanować otaczające nas środowisko. Z taką misją działają siłownie UP, które nie tylko są miejscem, gdzie można poćwiczyć, ale również uświadomić sobie, że wszystko zależy od Ciebie, Twojej mocy, Twoich decyzji, Twojej wolności wyboru – to Twoje życie. UP TO YOU – mówi claim UP, jednocześnie pokazując jak wspólnie możemy wpływać na polepszenia świata i siebie dzień po dniu.

 

W jaki sposób mogę zadbać o środowisko odwiedzając takie miejsce jak Wasz klub fitness?

UP chce pokazywać, że tworząc lepszą wersję siebie w klubie fitness, można też współtworzyć lepszy świat. Każdemu dajemy wolność wyboru – UP TO YOU, jednocześnie budując świadomość z zakresu  zużycia wody, prądu, segregacji śmieci… Znajdujące się w klubie UP tabliczki informacyjne czy kubły edukujące na śmieci, a także wielorazowe butelki na napoje, to jedynie inspiracja, swoisty impuls dla osób ćwiczących w UP. Zapraszamy też na cykliczne spotkania, warsztaty rozwojowo-edukacyjne. W UP, dbając o ekologię czy idąc za ideą „zero waste” Klubowicze mogą wymieniać się odzieżą sportową, książkami czy innymi sprzętami.

 

UP to trzy filary, na których oparta jest promowana przez Was misja.

 Dokładnie tak. GENERATION – budujemy społeczność, MOTIVATION – wzajemnie się motywujemy, EDUCATION – edukujemy siebie nawzajem, ulepszamy świat. Z UP stale się wznosisz – realizując cele treningowe, rozwijając się i osiągając coraz więcej. Z UP także możemy wspólnie ulepszać świat, bo aktywnie trenujący i rozwijający się człowiek może więcej dla świata. Kluczowe są też dla UP są wartości UP: odpowiedzialność, zaradność, zaangażowanie, rozwój oraz szacunek do całego otoczenia, świata, ludzi. Zachęcamy do tego także Ciebie i Ciebie… niemniej UP TO YOU.

Prowadzicie również adopcję roślinek – to dość nietypowa inicjatywa jak na realia klubów fitness…

To prawda. Dbamy o zieleń nie tylko wewnątrz naszego klubu fitness, ale również w otoczeniu UP. Zieleń uspokaja, pozwala się odstresować, ale również oczyszcza w naturalny sposób powietrze. Jest w UP Strefa Ziemi, Wody, Powietrza i Ognia – wszystkie czuwają nad prawidłowym funkcjonowaniem organizmu UP, by komfortowo przebywało się Klubowiczom w UP. Traktujemy naszą sieć klubów fitness jako pretekst do ulepszania świata wśród naszej społeczności fitnessowej. Wiedząc, że fitness to nie tylko ćwiczenia, to sposób na życie, dajemy impuls do dobrej realizacji planu fitnessowego, ale także impuls do ulepszania świata. Niemniej w UP, dając wolny wybór UP TO YOU, wierzymy, że uda się czynić to dobro dla świata dobrowolnie, tak jak dobrowolnie każdy realizuje swój trening.

Prowadzicie dużo pro edukacyjnych projektów. Współpracujecie również z poznańską Po-Dzielnią.

Taka misja jest dla nas bardzo ważna. A że w czasie powstawania klubu fitness UP w Poznaniu , tj. jesienią, otwierała się poznańska Po-Dzielnia, postanowiliśmy zainicjować współpracę. Poznańska Po- Dzielnia jest swoistym giveboksem, gdzie można oddać i zabrać przedmioty codziennego użytku (m.in. ubrania, naczynia, oraz książki i elektronikę), a także uzyskać wiedzę, jak nadawać im drugie życie (spotkania, wykłady i codziennie obecni wolontariusze). Rosnące zainteresowanie tematem zero waste powołało do życia Po-Dzielnię, a my z nią współpracujemy.

 

Wasze kluby na pewno wyróżniają się na rynku. Gdzie można Was znaleźć?

Nasze kluby fitness UP mieszczą się w Poznaniu – poznaniaków zapraszamy do Business Garden, a także w Grudziądzu, Kutnie, Gdańsku (Osowa).. W przyszłym roku planujemy otworzyć kolejne lokalizacje. W UP możesz ulepszać siebie, nie obawiając się błądzenia, niedoskonałości, bo one są częścią każdego z nas. W UP masz wolny wybór. A że UP rozwija się wraz z całym światem, zatem cdn.

 

 Jak ty starasz się działać na rzecz środowiska przy podejmowaniu codziennych decyzji?

Używam wielorazowych toreb na zakupy, segreguje śmieci, zwracam uwagę, żeby unikać plastiku, jeśli jest taka możliwość, nie wyrzucać rzeczy i jedzenia, naprawić jeśli się da, oddać komuś jeśli nie potrzebuję. Myślę, że warto sobie na początku uzmysłowić, że zero waste, czy inne działania pro środowiskowe, są dla każdego. Nawet małymi kroczkami, gestami możemy zrobić coś dla naszego otoczenia i dla nas samych. Coraz bardziej się w ten temat wciągam i zauważam potem, ze wpływa on na mnie przy codziennych decyzjach.

 

www.facebook.com/UPfitnessclub/

www.up-fit.pl/