fbpx

Jeden z najważniejszych dni w życiu. Ślub! Chcemy aby był wyjątkowy i na długo zapadł w pamięci naszej oraz Gości, których na niego zaprosimy. No właśnie… ale jak go przygotować? Skąd czerpać inspiracje? Od czego zacząć prace organizacyjne? Z Joanną Cyraniak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Młyńska12 oraz Agnieszką Nowak weeding plannerką rozmawiam o możliwościach, które ułatwią zaplanowanie ślubu i pozwolą zorganizować go w najpiękniejszy możliwy sposób.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Z Joanną i Agnieszką spotykam się w restauracji The Time mieszczącej się na dziedzińcu Młyńska12. To tu odbywają się piękne miejskie śluby, w klimatycznych designerskich przestrzeniach. Pyszna kuchnia, nastrojowe wnętrza… Ale po kolei!

Chcę zaplanować miejski ślub no i mam problem – od czego zacząć?

Joanna: (śmiech) od telefonu do mnie i spotkania!

No dobrze ale hipotetycznie, chcę zorganizować ślub. Nie wiem gdzie, nie wiem jak. Chcę pokazać miasto, aby przyjezdni Goście mogli poznać jego potencjał, a nasi lokalni na nowo mogli zobaczyć miasto, w którym żyjemy.

Joanna: Coraz częściej wesela odbywają się w centrach wielkich miast, w metropoliach. Wielkomiejski klimat i eleganckie, monumentalne budowle, kamienice okraszone nutką historii, tak jak w przypadku Młyńska12, gdzie mamy połączenie pięknej historii z nowoczesną technologią, architekturą i designem, sprzyjają atmosferze przysięgi ślubnej. Można to uczynić zgodnie ze stylem życia jaki się prowadzi. Będąc bizneswoman, dziennikarzem, politykiem, prawnikiem, prezesem, pracownikiem dużej korporacji, osobą osadzoną bardzo mocno w realiach dużego miasta tętniącego  życiem, niekoniecznie chcemy przenosić ceremonię zaślubin na peryferie, w klimat wiejskiej biesiady, chcemy tę wspólną drogę rozpocząć w miejscu, w którym żyjemy i z którym się utożsamiamy, które identyfikuje nas jako ludzi, a też nawiązuje i niejako pokazuje status życiowy, bo nie ukrywajmy, że to ważny element dla wielu – podczas przyjęcia weselnego chcemy się pochwalić, zabłysnąć, być w miejscu najlepszym z najlepszych! I w tym ścisłym centrum, stolicy Wielkopolski Poznania, mamy właśnie takie miejsce, reprezentacyjne, wymarzone, które dodatkowo w swoim sercu skrywa klimatyczny dziedziniec, z jednej strony atmosferą przywołuje on na myśl obrazy historycznych, zamkowych bali, a z drugiej jest totalnie nowoczesny i surowy, zaprojektowany w sposób awangardowy i modernistyczny.

 

Przestrzeń to chyba najważniejszy element planowania ślubu.

Agnieszka: Zdecydowanie tak. W niej będziemy wszystko przygotowywać. W trakcie planowania bierzemy pod uwagę czy zaproszeni Goście to będą mieszkańcy Poznania, czy przyjezdni. Na pewno ciekawym rozwiązaniem jest zorganizowanie ślubu i wesela w przestrzeni, która jest w centrum miasta. Fajnie jest pokazać miasto – zaprezentować jego wizytówki. To buduje klimat całego wydarzenia, a tym samym pozwala utożsamić się z miastem gdzie się wychowałeś, żyłeś.

Budżet ma znaczenie?

Agnieszka: Oczywiście. Na ostateczny rachunek wpływ ma wiele czynników. Począwszy od miejsca, wystroju, obsługi, jedzenia poprzez transport Gości, nocleg. Jest bardzo wiele składowych, które generują koszty. Organizując ślub w przemyślany sposób można je ograniczyć. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób to wszystko skompresować tak aby jeden z najważniejszych dni w naszym życiu wypadł perfekcyjnie!

A nasza świadomość… jesteśmy coraz bardziej wymagający?

Agnieszka: Na pewno wiemy jakie możliwości są dostępne na rynku. Szukamy nowoczesnych rozwiązań, które nam ułatwią i też pozwolą zaskoczyć naszych Gości. Dla mnie osobiście ważne jest to, że młode pary są otwarte na propozycje. Coraz rzadziej na weselach mamy jedzenie na paterach. Stawiamy na wykwalifikowany serwis. Dbamy o atrakcje, które będą prezentowane podczas uroczystości. Ta otwartość i obopólne zaufanie są bardzo ważne.

 

Przez długi czas panowała moda na smart weeding, teraz ulega to delikatnej zmianie…

Agnieszka: Część z par chce nadal organizować śluby w wiejskim stylu. Proste, naturalne zdobienia, industrialne wnętrza są w modzie. Jest jednak grupa osób, która chce zrobić ślub w stylu miejskim. W pięknym miejscu, w centrum miasta. Ważny jest dla nich komfort nie tylko przebiegu samej uroczystości i wesela, ale również przebiegu całego dnia, który składa się z wielu przygotowań, sesji ślubnej. Takie możliwości daje Młyńska12 – usytuowana w samym sercu Poznania.

Potencjał ogromny

Joanna: To prawda, ale przede wszystkim dla nas ogromna odpowiedzialność. Młyńska12 to wyjątkowa przestrzeń, która i tu trzeba zaznaczyć nie jest prosta. Często ludzie widząc nasz budynek nie zdają sobie sprawy z tego co skrywa bryła budynku. W mentalności wielu osób, funkcjonujemy jako droga, niedostępna przestrzeń. Tu muszę obalić ten mit. Jesteśmy dostępni dla Poznaniaków i serdecznie zapraszamy wszystkich tych, którzy chcą w miłej, kameralnej atmosferze spędzić czas.

Organizując tu wydarzenie jakim jest ślub, możemy liczyć na kompleksową obsługę.

Joanna: Dokładnie. Koncepty Młyńska12 pozwalają nam zaoferować nieograniczone możliwości. W pięknie urządzonych, klimatycznych wnętrzach możemy zacząć poranne przygotowania związane z fryzjerem, kosmetyczką, zapewniamy również garderobę. Mężczyźni mogą spotkać się przed ślubem w Cigar Room & Whisky Bar. Na dziedzińcu organizujemy śluby cywilne, które w nowoczesnej scenerii wyglądają bajkowo. Nasz zespół kucharzy i cukierników potrafi wyczarować niepowtarzalne kulinarne cuda. Trafiają one na stół Gości, których później zapraszamy do koktajl baru Twelve Cocktails & Co. mieszczącego się na piątym piętrze Młyńska12 – wyjątkowy taras, z przepięknym widokiem na Poznań.

Ta przestrzeń pozwala również wykonać piękną ślubną sesję zdjęciową.

Agnieszka: I to jest ogromny plus Młyńska12

Joanna: Mamy przestrzeń kompleksową. Będąc w jednym miejscu, mamy bogate portfolio pomieszczeń, które możemy w tym dniu wykorzystać. Reprezentacyjna klatka wachlarzowa czy taras widokowy to miejsca, które już ukochali fotografowie i pary. Szczegóły składające się na całość jak bar ledowy, sommelier, który dobierze odpowiednie wina do serwowanych potraw, poprowadzenie degustacji, wine pairingu oraz akcenty artystyczne, koncerty, to tylko część z możliwości jakie możemy zaproponować.

Warto wspomnieć, że 17 lutego organizujecie Targi Ślubne, podczas których będzie można zobaczyć możliwości jakie kryje w sobie Młyńska12.

Joanna: Chcemy pokazać sposoby aranżacji przestrzeni. Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się też z propozycjami takich firm jak: Cukrowy Butik, Weselny stolik, Balonowe love, So Nice kwiaty na ślub. Panie Będą mogły zobaczyć na żywo przepiękną bieliznę marki Chabur oraz poradzić się w sprawie przygotowań do ślubu i makijażu ekspertek z Studio Urody La Vida.

Agnieszka: Nie zapominamy również o Panach. Przyszli Panowie Młodzi będą mogli zapoznać się z ofertą Buczyński Garnitury oraz samochodami Tesli. Chcemy pokazać, że dzień ślubu to wyjątkowy czas i warto go zaplanować aby spełnić swoje marzenia.