fbpx

Czy w wielkiej galerii handlowej można stworzyć kameralne miejsce, w którym nikt nie jest anonimowy? Jak połączyć kompleksową troskę o zdrowie i urodę z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii oraz relaks dla całej rodziny? O nowym koncepcie właśnie otwartym w Posnanii rozmawiamy z Agnieszką Kulik, współzałożycielką kliniki stomatologicznej Exclusive Dental Studio i gabinetu medycyny estetycznej Exclusive Beauty Studio.

Rozmawia: Michał Gradowski

Lubisz galerie handlowe?

Lubię siedząc z kubkiem herbaty i czytając książkę obserwować w nich ludzi.

W dzisiejszym zabieganym świecie doceniam też fakt, że w jednym miejscu można zrobić wszystkie zakupy. Wśród moich ulubionych miejsc w Poznaniu jest na przykład księgarnia Bookarest w Starym Browarze – można tam znaleźć wspaniałe albumy – część z nich jest też w naszym nowym gabinecie. Wyjątkowym miejscem jest również Crystal Forum w Posnanii, skupiające unikatowe, prestiżowe marki.

 

Gabinet stomatologiczny to ciągle rzadkość w galeriach handlowych, ale wy postanowiliście otworzyć nową siedzibę właśnie w Posnanii. Dlaczego akurat tutaj?

Wraz z mężem zawsze przystępujemy do realizacji nowych pomysłów mając odpowiednią bazę, mocne fundamenty – w tym przypadku to coraz większa liczba pacjentów Exclusive Dental Studio na ulicy Katowickiej oraz znakomity zespół lekarzy, którzy chcieli współpracować z nami na wyłączność. To był dla nas bodziec, aby otworzyć nową lokalizację, zapewnić naszym lekarzom nowe możliwości i skrócić czas oczekiwania na wizytę.

Pacjenci często odwiedzają nas z całymi rodzinami. Do tej pory staraliśmy się jak najlepiej zorganizować im czas oczekiwania, ale wiele zabiegów, które wykonujemy, wymagają sporo czasu – nawet zrekonstruowanie zęba, czyli zwykła plomba jest u nas artystycznym wypełnieniem, bo z wielką starannością staramy się jak najwierniej odtworzyć naturalny kształt i strukturę zęba. Galeria handlowa była więc naturalnym wyborem – my zajmujemy się pacjentem, a jego rodzina może w tym czasie spędzić miło czas, zjeść, pójść na zakupy, do kina, czy załatwić pilne sprawy w banku. To ważne także dlatego, że odwiedzają nas pacjenci z Poznania, ale również z całej Polski i zagranicy. Studio jest otwarte w godzinach pracy galerii, w tym także w weekendy – to kolejne ułatwienie dla pacjentów.

A dlaczego Posnania? Jest bardzo blisko naszej dotychczasowej siedziby, mamy tam świetne miejsce w kameralnej części centrum handlowego, niedaleko wejścia i parkingu – kiedy jedenaści lat otwieraliśmy EDS, nie zdawaliśmy sobie sprawy, jak ważny dla pacjentów jest wygodny i zawsze dostępny parking. Doskonale współpracowało nam się też z zarządem Posnanii, który pomógł nam przebrnąć przez wszystkie biurokratyczne procedury i cały czas służył poradą, tutaj szczególne podziękowania dla dyrektora, Marka Ćwieka.

Exclusive Dental Studio od kilku lat oferuje pacjentom usługi stomatologiczne w wersji cyfrowej. Na czym polega ta metoda? Jacy specjaliści będą dostępni w Posnanii?

Stomatologię cyfrową rozwijamy od trzech lat. Za granicą to już dość popularna metoda leczenia, w Polsce korzysta z niej ciągle niewiele gabinetów. W naszym nowoczesnym laboratorium techniki dentystycznej nie pobieramy tradycyjnych wycisków, ale robimy trójwymiarowe skany jamy ustnej. Dysponujemy nowoczesnymi frezarkami i drukarkami 3D, na których powstają plomby, korony, nakłady. Dostajemy coraz więcej zleceń z innych gabinetów stomatologicznych, zgłaszają się do nas nowi technicy, którzy chcieliby pracować w ten nowoczesny sposób, dlatego w grudniu ruszamy z nowym projektem – rozwojem laboratorium.

Tym, co wyróżnia Exclusive Dental Studio, jest dostęp do ekskluzywnych materiałów, najnowszych technologii i sprzętu do zabiegów stomatologicznych, ale przede wszystkim – do najlepszych specjalistów. Dzięki oferowaniu pełnej gamy usług stomatologicznych i komplementarnemu zespołowi specjalistów możemy zaproponować pacjentom holistyczne podejście do leczenia.

Ja zajmuję się ortodoncją i protetyką, Kamil Szewczyk, z którym tworzymy to przedsięwzięcie, jest doskonałym chirurgiem implantologiem, a w zespole są także najlepsi specjaliści od endodoncji mikroskopowej, czyli popularnego leczenia kanałowego, chorób dziąseł i przyzębia czy usuwania zatrzymanych ósemek. Mamy też w zespole fantastyczne higienistki i asystentki stomatologiczne, a najlepsze recepcjonistki w Poznaniu dbają o to, aby każdy pacjent trafił do odpowiedniego specjalisty. Wszyscy lekarze, z którymi współpracowaliśmy do tej pory będą dostępni w Posnanii, a cały zespół powiększy się z dotychczasowych trzydziestu osób do około pięćdziesięciu osób.

 

W nowej lokalizacji jest nie tylko gabinet stomatologiczny, ale też Exclusive Beauty Studio. Opowiedz o pozostałych zabiegach dostępnych w Posnanii. 

Wychodzimy z założenia, że uśmiech to nie tylko zęby, ale też piękne usta czy odpowiednio nawilżona, zdrowa skóra, dlatego już na ulicy Katowickiej włączyliśmy do oferty usługi z zakresu medycyny estetycznej. W Posnanii oferujemy wiele nowoczesnych zabiegów dla ciała, dłoni czy stóp z zakresu endermologii i kosmetologii. Współpracujemy z doświadczonymi lekarzami specjalizującymi się w medycynie estetycznej – peelingi, nawilżanie twarzy, wygładzanie zmarszczek, zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego – to tylko niewielka część zabiegów dostępnych w Exclusive Beauty Studio.

Tylko dla kobiet?

Nie tylko. Testerkami tego typu usług najczęściej są kobiety, ale później często zachęcają do wypróbowania niektórych zabiegów swoich mężów czy partnerów.

 

Waszym znakiem firmowym w gabinecie na Katowickiej jest m.in. wyjątkowa herbata z malinami, ale też niezwykły – jak na klinikę dentystyczną – wystrój. Atmosfera będzie ważna także w Posnanii? 

Tu także bardzo zależało nam na stworzeniu komfortowych warunków dla pacjentów i unikatowej atmosfery. Wnętrze zaprojektowało poznańskie Biuro Architektoniczne N.O.2, a przy aranżacji zielonej ściany pomagała nam firma

Green Leaf, której prace można oglądać na przykład w restauracji ORZO na Garbarach. Uzupełnieniem wnętrza jest też efektowne akwarium morskie.

Na tę atmosferę składa się jednak przede wszystkim nasz model relacji z pacjentami – zawsze mamy dla nich czas, wielu z nich dobrze już znamy, rozmawiamy nie tylko na temat wykonywanych zabiegów i słuchamy ich opinii.

 

A jak z twoim wolnym czasem? Pewnie brakowało go ostatnio na przyjmowanie pacjentów?

Pracy związanej z otwarciem nowej siedziby było naprawdę sporo, więc powinnam w tym czasie przyjmować mniej pacjentów. W praktyce wyglądało to jednak tak, że od rana do wieczora zajmowałam się pacjentami, a dopiero później poświęcałam czas na sprawy organizacyjne. Specjalizuję się w ortodoncji i protetyce, mam około trzystu pacjentów w aktywnej fazie leczenia, z którymi spotykam się regularnie, przynajmniej raz w miesiącu, ale nawet gdybyśmy mieli dziesięć gabinetów, nie potrafiłabym z tego zrezygnować. Bez rozmów z pacjentami, widoku ich uśmiechu po udanym zabiegu nie mogłabym pracować.

Może zabrzmi to górnolotnie, ale my naprawdę wierzymy – i potwierdzają to także nasze szczere rozmowy z pacjentami – że pomagamy ludziom zmieniać ich życie. Często osoba, która może uśmiechać się inaczej niż wcześniej – szerzej i piękniej – zaczyna także inaczej żyć.