fbpx

Jak najlepiej zadbać o skórę twarzy, aby wyglądała przez długi czas promiennie, zdrowo i młodo? O rewolucji i najnowszych trendach w medycynie estetycznej rozmawiamy z Iwoną Endsminger-Fic, właścicielką Derm Expert.

 

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Archiwum prywatne Derm Expert

 

 Intraject to bardzo interdyscyplinarna aparatura, dająca wiele możliwości. W czym tak naprawdę tkwi jej wyjątkowość?

Intraject to niezwykle nowoczesne włoskie urządzenie firmy Biotec oparte na wyjątkowym połączeniu innowacyjnych i bardzo skutecznych technologii – radiofrekwencji mikroigłowej, plazmy azotowej, medycznej kawitacji, fali radiowej i elektroporacji. Brzmi to nieco zawile, ale krótko mówiąc synergia ta daje bardzo wiele możliwości w zakresie odmładzania skóry, usuwania rozstępów i blizn, terapii łysienia, a nawet bezoperacyjnej korekty powiek.

Dlaczego akurat takie technologie łączone zostały wykorzystane w tym urządzeniu?

Takie połączenie technologiczne wynika z wielopłaszczyznowego wpływu owych procedur zabiegowych na skórę, ponieważ technologie bardzo się uzupełniają między sobą. Należy pamiętać, że dla najlepszych rezultatów terapeutycznych warto łączyć technologie i zabiegi. Nie ma jednego rodzaju zabiegu, „złotego środka“ na procesy starzenia, jak i wiele typów niedoskonałości skórnych.

 

Jakie zatem niedoskonałości i problemy rozwiązuje aparatura Intraject?

Mówiąc w skrócie, redukuje wszystkie widoczne objawy starzenia: ujędrnia, niweluje zmarszczki, podnosi owal twarzy, wyrównuje koloryt, poprawia fakturę skóry, a nawet koryguje opadające powieki. Niestety nie tylko skóra, ale i włosy się starzeją… z wiekiem stają się bardziej łamliwe, suche, wypadają. Często jest to wynik nie tylko upływającego czasu, ale i stresu, zanieczyszczenia środowiska oraz chemii zawartej w wielu produktach. Z tym sobie również poradzimy, ponieważ Intraject to aparatura medyczna numer jeden w świecie trychologii, czyli terapii włosów i skóry głowy. Dodatkowo dzięki temu urządzeniu bardzo skutecznie redukujemy blizny i rozstępy oraz np. wiotkość skóry po ciąży.

 

Czy jeszcze jest coś warte odnotowania co do wyjątkowości tej aparatury?

Warte szczególnego podkreślenia są dwie rzeczy. Bardzo bezpieczna plazma azotowa, stosowana do korekty powiek górnych. Czym różni się od innych plazm na rynku? Ma modulowaną długość wiązki, dzięki czemu można bardzo indywidualnie dostosować parametry. Plazma azotowa ma wiele plusów. Nie niesie za sobą ryzyka powikłań w postaci niedomykalności powieki, które są częste w przypadku operacji. Nie wymaga znieczulenia anestezjologicznego, co jest nie bez wpływu na organizm, a i okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy, o różnicy w cenie nie wspominając. Po drugie możliwości terapii łysienia – są nie do przecenienia, gdyż mamy do czynienia z najlepszym urządzeniem w tym zakresie na świecie.

Jak zatem wyglądają te zabiegi? Ile trwa okres rekonwalescencji?

Korekta powiek rozpoczyna się od nałożenia znieczulenia w maści na powieki, odczekaniu trzydziestu minut i wykonaniu zabiegu poprzez przykładanie głowicy do powieki. Sam zabieg trwa około dwadzieścia minut. Po jego zakończeniu następuje mniej więcej pięcio- siedmiodniowy okres rekonwalescencji, bezbolesny, objawiający się zaczerwienieniem i obrzękiem. Po tym czasie następuje okres regeneracji, a po dwóch-trzech miesiącach możemy cieszyć się pełnym efektem – młodszym spojrzeniem, redukcją wiotkości powiek, ułatwieniu wykonania makijażu oka. Terapia łysienia polega już na łączeniu technologii – medycznego peelingu kawitacyjnego, elektroporacji i radiofrekwencji mikroigłowej. Dzięki nim oczyszczamy skórę głowy, nakłuwamy, by ją stymulować do regeneracji oraz wprowadzamy specjalną zjonizowaną ampułkę, a dzięki temu już po kilku zabiegach cieszymy się lepszą kondycją włosów. Tę samą technologię, ale bez peelingu kawitacyjnego oraz z inną ampułką stosujemy do odmładzania skóry. Intraject to jedyne urządzenie na rynku medycznym łączące w jednej głowicy i w jednym czasie: mechaniczne nakłuwanie igłami tytanowymi, falę radiową monopolarną oraz elektroporację.