fbpx

Każdy z nas chce wyróżniać się z tłumu. Stawiamy na indywidualność. Dbamy o to, aby rzeczy, które kupujemy i którymi aranżujemy nasze przestrzenie były wyjątkowe. Aby oddawały nasz charakter. Michał Łuczak, twórca marki REKREATOR, producenta ekskluzywnych biurek produkowanych z części samochodowych, wie, jak zaskoczyć klienta i zaspokoić jego wygórowane wymagania.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Archiwum REKREATOR

Coraz chętniej szukamy rzeczy nietuzinkowych, które mogą wzbogacić przestrzeń mieszkalną bądź biurową. Czy to oznacza, że z chęcią zaczynamy eksperymentować w wystroju i aranżacji wnętrz?

Tak, przecież wszyscy chcemy aby nasze domy i biura wyglądały imponująco i pięknie. Wystrój wnętrz odzwierciedla nasze pasje i pomysły designerskie. Rośnie znaczenie spersonalizowanych produktów, które są nie tylko praktyczne i eleganckie, ale również posiadają własny charakter i styl. Dlatego też zrodził się pomysł na meble z samochodów. Nasze meble dopasujemy niemal do każdego pomieszczenia i w każdym stylu: klasycznym, we wnętrzach loftowych i ze stylistyką industrialną. Meble te również wspaniale prezentują się w ekskluzywnych klubach, salonach samochodowych, stylizowanych gabinetach, butikach, a także na ciekawych ekspozycjach targowych. Mogą być wspaniałym prezentem dla pasjonata klasycznych samochodów. Dzięki meblom firmy REKREATOR można stworzyć niezwykle oryginalne i luksusowe wnętrza.

Samochody chyba potrafią zainspirować. Panie Michale, jak było w Pana przypadku?

Połączyliśmy dwie pasje, pasje do projektowania mebli z motoryzacją. Chcieliśmy stworzyć mebel inny niż wszystkie i dać starym autom nowe życie.

 

Tworzenie biurek z użyciem części samochodowych to chyba nie lada wyczyn?

O tak – to ogromne wyzwanie dla projektanta – połączyć dwa tak różne przedmioty, to kilkadziesiąt godzin konstruowania i modelowania. Każdy element tego  projektu jest dopracowywany w najmniejszym szczególe, tworząc spektakularny efekt. Każdy element naszych mebli jest najpierw starannie dobierany, a następnie połączony z drewnianymi bądź szklanymi dodatkami, tak aby stworzyć użyteczny mebel o niepowtarzalnym charakterze. Jednocześnie biurka zaprojektowane są w ten sposób, by zapewniać maksymalny komfort i wygodę w czasie pracy.

 

Jak wygląda proces ich produkcji? Skąd pozyskujecie samochody?

Na początku powstaje szkic według życzenia klienta, później projekt na komputerze, zgodnie z którym zostają rozkrojone części samochodu oraz zrobione formatki z płyt meblowych. Każda część samochodowa jest czyszczona oraz odrestaurowywana, żeby przywrócić im dawny blask, następnie wszystkie elementy zostają sklejone i skręcone. Samochodów szukamy po całym świecie i sprowadzamy je do Polski, niestety nie wszystkie nadają się do naszych mebli, przechodzą one szczegółową selekcję żeby otrzymać stuprocentowy oryginał.

 

Biurka, które Państwo tworzą, cechują się starannością wykonania, dbałością o każdy szczegół. Z czego wykonane są Wasze biurka?

Wszystkie fragmenty, z których powstają nasze meble, są wyselekcjonowane tylko z oryginalnych części, później zostają poddane precyzyjnej obróbce i odnowione ręcznie, co pozwala nam oddać przede wszystkim ich najwyższą jakość. Proces produkcyjny jest skoncentrowany na detalach, a w naszych projektach nie ma przypadkowych elementów, nie używamy też imitacji, gdyż najbardziej zależy nam na wiernym odtworzeniu prawdziwych modeli samochodowych. Blaty biurek czy inne części naszych mebli wykonujemy z płyty dębowej malowanej na dowolny kolor oraz pokrytej najwyższej jakości lakierem odpornym na zarysowania. Szuflady posiadają prowadnice kulkowe z mechanizmem samoczynnego domykania, a zawiasy do frontów są najwyższej jakości klasy premium z eleganckim designem.

 

Panie Michale, biurka, które Państwo tworzą, idealnie wpisują się w schemat upcyclingu. W sumie można pokusić się o stwierdzenie, że nadaje Pan samochodom drugie życie.

Tak, to prawda, takie było nasze założenie od początku – żeby nie złomować pięknych klasyków, tylko wykorzystać jak najwięcej części z danego samochodu.

 

Każdy może zamówić spersonalizowane biurko?

Każdy może zamówić biurko, stolik czy inny mebel, jaki tylko sobie wymarzy. Czy to będzie nasz przysłowiowy „maluch”, stary mercedes czy najnowszy sportowy model samochodu, wykonamy każdy mebel z każdego samochodu. Pomalujemy karoserię na Twój ulubiony kolor, możemy dodać tablicę rejestracyjną z Twoim imieniem lub innym napisem. Twój mebel będzie wyjątkowy i niepowtarzalny jak Ty!

 

Kto najchętniej kupuje takie perełki?

Osoby, które poszukują niecodziennych i niebanalnych mebli. Najczęściej są to prezesi firm, osoby piastujące wysokie stanowiska, fani motoryzacji, jak i firmy – architekci, urządzające stylowe pomieszczenia.

 

Zdarzały się projekty, które same Pana zadziwiły?

Biały Mercedes W108 w połączeniu z ciemnym dębowym blatem, w którym uzyskaliśmy efekt postarzanego drewna oraz Rolls Royce, gdzie użyliśmy oryginalnych klamek jako uchwytów do szuflad.

 

 

A projekt, który chciałby Pan zrealizować? Taki projekt marzeń?

Jest taki – przysłowiowa ,,bestia”, limuzyna prezydenta USA, przerobiona na sofę i stół dla spotkań biznesowych.