fbpx

Zamawiasz kuriera. Przyjeżdża tego samego dnia do Ciebie po paczkę, która po kilku godzinach jest już odbiorcy. Dostarcza ją elegancki mężczyzna, wypachniony, ubrany w idealnie skrojony garnitur. Marzenie? Trochę tak, ale z platformą pickpack to w pełni realne. O zmianie mentalności i coraz bardziej wymagających klientach rozmawiam z Marzeną Jaskot oraz Szymonem Sierackim, którzy zarządzają poznańskim oddziałem pickpack. 

 

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Mikołaj Małecki

 

Zaczynając od tego, co dla mnie najważniejsze – czy mogę zamówić dostarczenie paczki przez osobę przebraną np. za postać z ulubionej kreskówki?

M.J.: (śmiech) Oczywiście, jeśli tylko masz taki strój – realizujemy wszystkie zlecenia – ogranicza nas wyobraźnia klienta. Pierwszego wrażenia nie da się zmienić, ale można wybrać kuriera, który sprawi, że będzie ono wyjątkowe. Doręczamy na różne sposoby i o różnych godzinach, a jakość zawsze pozostaje na najwyższym poziomie.

 

Zdarzają się zamówienia, które same w sobie są dla Was zaskakujące? 

S.S.: Nic nie może nas zaskoczyć. Zaskakujące są reakcje przy odbieraniu paczki. Jesteśmy innowacyjną firmą, która powstała, aby zapewnić klientom niespotykany dotąd zakres i jakość usług. Doręczamy kwiaty na śluby i pogrzeby. Możemy zapłacić mandat i doręczyć dokumenty do urzędu. Przywieziemy Twoje zakupy i doręczymy najświeższy numer „Poznańskiego prestiżu”.

 

Słyszałem również, że specjalizujecie się w dostarczaniu niestandardowych przesyłek?

M.J.: Tak! Wysyłka kreatywna to usługa, którą bardzo doceniają klienci, którzy chcą się wyróżnić. Zaproszenia VIP, preordery, premiera linii odzieżowej, promocje, rocznice, prezenty to tylko część nietypowych realizacji. Mówią o nas „kurier od zadań specjalnych”, dlatego zaufali nam Paprocki&Brzozowski, PROSTO, MMC, LaMania, Vichy, Westwing, by wymienić chociażby kilku klientów. Jeśli zobaczysz np. kuriera z balonem – to bardzo prawdopodobnie my z przesyłką.

 

Intuicyjna platforma zamawiania kuriera, szybkość dostawy, możliwość dostarczenia przesyłki w nocy – to tylko część z oferty Waszych usług. Jak narodził się pomysł na stworzenie platformy, projektu, który przełamuje stereotypy firm kurierskich w Polsce? Co wpłynęło na powstanie tej inicjatywy?

S.S.: Wyzwania dnia codziennego. Ile razy zdarzyła nam się sytuacja, kiedy czekaliśmy na kuriera, a on nie przyjechał lub znaleźliśmy tylko awizo w skrzynce? Te problemy wpływają na codzienne życie wszystkich nas – nieważne, czy czekamy na ważne pismo z kancelarii prawnej, czy przesyłkę z ulubionego e-sklepu – to przydarzyło się każdemu. Brakuje technologii, która pozwoli nam wygodnie zarządzić przesyłką, przeadresować ją w dowolnym momencie jednym kliknięciem w aplikacji czy sprawdzić położenie kuriera z Twoją paczką w czasie rzeczywistym. Nie mówiąc o estymowanym czasie dostawy, w którym kurier dostarczy przesyłkę. Dodatkową wartością, którą oferujemy naszym klientom, szczególnie tym mieszkającym w miastach i żyjącym w pędzie, jest dostawa w trybie same-day delivery, dzięki czemu zakupy zrobione on-line dotrą do nas jeszcze tego samego dnia.

 

Zawód kuriera jest mało doceniany w naszym kraju. Z czego to wynika?

M.J.: Przede wszystkim ze złych doświadczeń każdego z nas – usługi nie są realizowane przy zachowaniu odpowiednich standardów. Stąd obiegowa opinia, którą pickpack zmienia każdego dnia doręczając przesyłki z uśmiechem na twarzy w rytmie Twojego dnia.

 

Wasi kurierzy zawsze są uśmiechnięci i pomocni jeśli chodzi np. o zaadresowanie przesyłki. Na co zwracacie uwagę, rekrutując przyszłych kurierów do pracy?

M.J.: Miło to słyszeć – uśmiech jest dla nas bardzo ważny. Proces rekrutacji ciągle ulepszamy – liczą się umiejętność pracy z klientem, empatia, elastyczność, pozytywna energia, zaangażowanie, profesjonalizm i zrozumienie idei pickpack. Rekrutacja to nie wszystko. Stale podnosimy kwalifikacje poprzez szereg szkoleń, a kurierzy cały czas mają wsparcie koordynatorów.

S.S.: Dajemy też im możliwości rozwoju – można zacząć pracę jako kurier, a już po jakimś czasie zostać partnerem flotowym i zatrudniać własnych kierowców, a my jako pickpack pomożemy w sprawach księgowych i leasingowych przy zakupie własnej floty od jednego z naszych zaprzyjaźnionych producentów samochodów. Właśnie testujemy to rozwiązanie.

 

Tym, co Was wyróżnia, jest indywidualne podejście do klienta, dbałość o jego potrzeby i też przyjemna obsługa. Nie spotkałem jeszcze kuriera z Waszej firmy, który by narzekał.

S.S.: I nigdy nie spotkasz. Kurierzy to wizytówka naszej firmy. Możemy stworzyć usługę „idealną”, dopasowaną do potrzeb i wyjść naprzeciw oczekiwaniom, ale nie da się osiągnąć sukcesu bez odpowiedniego zespołu. Sprawa jest prosta – dbamy o kurierów, a oni dbają o nas.

 

Wasza oferta jest również idealnie skrojona dla biznesu. Dostarczenie zaproszenia czy też priorytetowej przesyłki tego samego dnia, którego została wysłana przez elegancko ubranego kuriera nie jest problemem.

M.J.: W dzisiejszym zabieganym świecie liczy się czas. Każdy chce otrzymać zakupiony towar najszybciej, jak to możliwe i właśnie od tego jesteśmy my. Ekspresowe usługi kurierskie wyłącznie w trybie same day delivery. Wyróżnia nas tryb pracy – pracujemy dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Usługi dedykujemy klientom ze wszystkich segmentów – B2B, B2C, C2C. Pomagamy w codziennej logistyce i takiej od święta. Dzięki wygodnej technologii skracamy czas realizacji do minimum.

pickpack to platforma kurierska, która mocno rozwija się w Polsce. Obecnie działacie na terenie Poznania, Łodzi, Warszawy. Jakie destynacje są kolejne na liście?

S.S.: We wrześniu startujemy we Wrocławiu, w grudniu w czeskiej Pradze. Przełomowy będzie przyszły rok – piętnaście nowych lokalizacji w kraju i zagranicą. Nie będziemy się zatrzymywać – kolejne lata to już zaplanowane nowe lokalizacje. Intensywny rozwój przy zachowaniu najwyższych standardów usług to nasz priorytet.

 

Czyli rozumiem, że niebawem będę mógł wysłać paczkę z Poznania do znajomych mieszkających w Mediolanie z możliwością dostarczenia jej w nocy przez kuriera przebranego za ducha?

M.J.: (śmiech) Już niebawem – masz nasze słowo. Jesteśmy dobrymi duszkami, którzy odpowiednio zaopiekują się Twoją paczką o każdej porze dnia i nocy, bez względu na zawartość, rozmiar, miejsce odbioru czy doręczenia. Cała reszta zależy od Twojej wyobraźni.