fbpx

Nowoczesny dom, położony w bezpośredniej bliskości natury, a jednocześnie dobrze skomunikowany z tętniącym życiem Poznaniem wydaje się koncepcją trudną do zrealizowania. Tymczasem Osiedle Chyby nad Jeziorem pokazuje, że to wszystko jest możliwe, nawet w naszym najbliższym sąsiedztwie.

Tekst: Redakcja

Zdjęcia: Materiały prasowe

Przepiękne rezydencje w trybie smart

W oddalonych o czternaście kilometrów od samego centrum Poznania Chybach powstaje śmiały i nowatorski projekt osiedla, który pokazuje, że odważne pomysły nie zawsze muszą być wynikiem trudnego kompromisu. Osiedle Chyby nad Jeziorem, bo tak nazywa się ta wyjątkowa inwestycja, to kompleks dziesięciu ekologicznych rezydencji, które powstały zaledwie sto metrów od malowniczego brzegu Jeziora Kierskiego. Wśród nich znajdują się dwa typy domów, o powierzchniach 300 oraz 250 metrów kwadratowych, które wyróżniają się szeregiem najnowocześniejszych technologii. To czyni je przyjaznymi środowisku, niskoenergetycznymi willami, których wygląd zaskakuje odkrywczym, zachwycającym designem.

Współczesne rozwiązania dla maksymalnego komfortu
Przyjazność naturze oraz niskie koszty eksploatacji każdej ekorezydencji Osiedla Chyby nad Jeziorem są wynikiem połączenia kilku najlepszych w swojej klasie rozwiązań budowlanych. Wszystkie z nich zachwycają zarówno poszukujących nowinek architektów, jak i osoby oczekujące najwyższej jakości we własnej przestrzeni domowej. Tym, o czym warto wspomnieć w pierwszej kolejności, jest zastosowanie litego nieimpregnowanego drewna do stworzenia wszystkich ścian willi. Ta niemiecka technologia łączy w sobie gwarancję bezpieczeństwa i solidność tradycyjnych ścian murowanych z wszelkimi korzyściami drewnianych konstrukcji. Wynikiem jest przede wszystkim duża zdolność domu do samodzielnej akumulacji ciepła oraz regulacji stopnia wilgotności powietrza. To sprawia, że każde pomieszczenie domu staje się w pełni przyjazną, zdrową do życia przestrzenią.

Twórcy Osiedla Chyby nad Jeziorem od początku wiedzieli, że na dachach rezydencji nie może zabraknąć własnych elektrowni słonecznych. To właśnie one uzupełniłyby ideę samowystarczalnych i funkcjonujących w zgodzie z naturą willi. Wyposażone w inteligentny system zarządzania domem wille wpisują się w nowoczesny trend intuicyjnych przestrzeni mieszkalnych. Zaledwie parę dotknięć ekranu telefonu komórkowego wyposażonego w intuicyjną aplikację wystarczy, aby skomunikować się z własnym domem i wpłynąć na panujące w środku warunki. Wszystko zgodnie ze swoimi upodobaniami i aktualnymi potrzebami.

Osiedle Chyby nad Jeziorem jest doskonałym przykładem tego, że proekologiczne rozwiązania nie wykluczają zachwycającego wyglądu budynków. W efekcie wszystkie rezydencje zaskakują niebanalnym kształtem bryły, zapierającymi dech w piersiach przestrzeniami oraz nowoczesnym, wysmakowanym designem. Ich wygląd łączy w sobie skandynawski minimalizm oraz chęć sięgania w stronę natury, dzięki czemu mieszkańcy osiedla będą mogli cieszyć się harmonią własnych aranżacji wnętrz oraz cudownych, sielskich warunków, panujących w bezpośredniej bliskości.

Więcej informacji na temat inwestycji można znaleźć na stronie www.chybynadjeziorem.pl

Inwestor

EM4 Sp. z o.o. Poznań

Autorski projekt architektoniczny osiedla

arch. Paweł Natkaniec

Biuro Sprzedaży

Daria Sobczak-Bosboom

Nieruchomości International tel. +48 605 043 074