fbpx

Jazda samochodem wyzwala w nas emocje. Design oraz wyposażenie oddziałują na nasz komfort podróżowania. Przy zakupie auta zwracamy uwagę nie tylko na wysoką jakość i rozwiązania techniczne, stawiamy również na bezpieczeństwo i wygodę. To wszystko zapewnia nam MAZDA 6.

Tekst: Redakcja

Zdjęcia: Materiały prasowe

Projektanci postawili sobie za cel stworzenie samochodu, który wyzwoli emocjonalną więź pomiędzy samochodem a kierowcą, porównywalną do więzi między jeźdźcem a koniem. Efektem jest lepsza dynamika, szybkość reakcji pojazdu oraz – przede wszystkim – niespotykana przyjemność z prowadzenia.

Nowa Mazda 6 to nie tylko odświeżony wygląd, przeprojektowane wnętrze i nowe rozwiązania techniczne. To bardzo bogato wyposażony w wersji podstawowej samochód, w którym znajdziemy m.in.: nawigację, kolorowy wyświetlacz Head-Up na przedniej szybie, reflektory LED oraz rozszerzony pakiet systemów bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE. Jazda jest teraz jeszcze bardziej przyjemna i odprężająca, bowiem kierowca ma poczucie pełnej kontroli nad samochodem.

 

Nadwozie i wnętrze nowej Mazdy 6 zostały udoskonalone pod kątem elegancji i jakości. Nowa atrapa grilla, bardziej trójwymiarowa oraz obniżony zderzak podkreślają niski środek ciężkości Mazdy 6. Wyrazistsze dekoracyjne listwy świetlne oraz przeprojektowane przednie reflektory podkreślają stylowy, atletyczny wygląd samochodu z jego zwartą i wysublimowaną stylizacją.  Auto zostało wyposażone w adaptacyjny zestaw złożony z diod LED, które zapewniają maksymalny zasięg bez oślepiania innych użytkowników drogi. Z tyłu Mazda 6 otrzymała nowy, w pełni lakierowany zderzak oraz szerzej rozstawione końcówki rur wydechowych. Wyrafinowana i elegancka sylwetka nowej Mazdy 6 jest czytelną realizacją japońskiej estetyki i języka projektowego KODO – Dusza Ruchu.

Wszystkie elementy kabiny nowej Mazdy 6 zostały zaprojektowane i wykonane z myślą o wygodzie kierowcy i pozostałych pasażerów. Dzięki wykorzystaniu najlepszych gatunkowo materiałów, kabina stanowi połączenie klasycznej jakości rzemieślniczej z nowoczesną elegancją, zapewniając poczucie luksusu, wygody i radości podróżowania. Tylne fotele zostały przeprojektowane i oferują teraz lepsze podparcie pleców oraz nowy wymiar komfortu jazdy.  W centralnej części deski rozdzielczej znajduje się siedmiocalowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Po bokach znajdują się tradycyjne wskaźniki, obrotomierz oraz wskaźnik temperatury cieczy i paliwa. Większy jest też ekran multimediów, który wyświetla informacje z nowego systemu kamer 360 st.

 

Nowe wnętrze oferuje system informacyjno-rozrywkowy MZD Connect z większym, ośmiocalowym kolorowym wyświetlaczem dotykowym, który umożliwia wygodny dostęp do treści multimedialnych.  Kolorowy wyświetlacz Head Up zapewnia dostęp do wszystkich niezbędnych informacji o samochodzie bez odrywania wzroku od przedniej szyby. Nowy jest również aktywny tempomat, którego działanie obejmuje teraz pełen zakres prędkości, nawet do samego zatrzymania samochodu. System AutoHold natomiast utrzymuje samochód w bezruchu nawet po zdjęciu przez kierowcę nogi z pedału hamulca. Dzięki temu nie musi trzymać nogi na pedale hamulca np. w korku, a samochód z manualną skrzynią biegów utrzymuje się na wzniesieniu podczas ruszana. Wszystkie te funkcje poszerzają pakiet podstawowego wyposażenia modelu w cenie od 98 900 złotych.

Mazda 6 jest dostępna w nowej, najwyższej opcji wyposażenia. Ponad znaną już wcześniej wersją SkyPASSION, pojawi się wyższa, SkyDREAM, wyposażona w ekskluzywną tapicerkę ze skóry nappa doskonale współgrającą z elementami wnętrza wykonanymi z drewna sen, które w japońskiej tradycji wykorzystywane jest do budowy instrumentów muzycznych i produkcji mebli.

 

Nową Mazdę 6 można już teraz obejrzeć i sprawdzić u poznańskiego dealera Mazda Voyager Group na ulicy św. Michała 20. Więcej o nowej Mazdzie 6 oraz zapisy na jazdy testowe w Poznaniu na stronie: voyagergroup.mazda-dealer.pl