fbpx

Inteligentne, charyzmatyczne i dystyngowane – po prostu samochodowy ideał. Tak w skrócie można opisać nowy model MINI HATCH, który idealnie sprawdza się w przestrzeni miejskiej, wyzwalając w użytkowniku same pozytywne emocje.  Z Pawłem Parfienowiczem, MINI Brand Managerem rozmawiam o zaletach, jakie kryje w sobie nowy model MINI.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Marcin Ratajczak / BMW Smorawiński

 

Patrząc na nowy model MINI, nasuwa mi się od razu stwierdzenie: idealny samochód przystosowany do jazdy po mieście dla młodych ludzi…

Samochód MINI odbierany jest właśnie tak, jak Pan to opisał. To jest zazwyczaj pierwsze skojarzenie, gdy słyszymy hasło: MINI. Ale nasi klienci to zarówno młodzi ludzie, jak również osoby, które nie potrzebują już dużego samochodu. Gama silnikowa pozwala zadowolić i spełnić oczekiwania naszych klientów. Bo nie każdy klient szuka MINI, które zawstydzi niejeden samochód na światłach, a setkę osiągnie w cztery sekundy. Mamy sporo klientów bardziej starszych niż młodszych, którzy chcą być posiadaczem MINI ze względu na jego unikatowy design i staranne wykończenie – to właśnie oni wybierają silniki słabsze, ale czego potrzeba im więcej do jazdy po mieście?

 

 

 

Szybki, zadziorny, dostarcza frajdy z jazdy. Co takiego jest w MINI HATCH, że wyzwala w odbiorcy aż tyle pozytywnych emocji?

Musiałby się Pan przejechać ze mną, żeby wiedzieć, o co tak naprawdę chodzi. Dlaczego MINI dostarcza tylu wrażeń podczas jazdy? Ja powtarzam jak mantrę „my wykonujemy siedemdziesiąt procent pracy, resztę robi za nas MINI”.

Patrząc na wnętrza samochodu, można odnieść wrażenie, że tradycyjny wygląd został unowocześniony. Czy to prawda, że każdy z nas może sam skomponować wnętrze samochodu?

MINI często jest wymarzonym samochodem, nasz konfigurator daje możliwość spersonalizowania wnętrza pod swój gust. Od tapicerki foteli po wykończenie listew ozdobnych na desce rozdzielczej. Od lipca będzie również możliwość skonfigurowania elementu deski rozdzielczej i nadania jej wybranego przez nas koloru, a nawet naniesienie napisu, logo, czy indywidualnego projektu geometrycznego. To samo może znaleźć się na listwach progowych, ozdobnikach bocznych. Każdy chce mieć prawdziwie swoje MINI.

Diodowe reflektory, rozbudowana skrzynia biegów. Na jakie udogodnienia możemy jeszcze liczyć decydując się na zakup MINI HATCH?

Rozwinę tutaj wątek diodowych świateł, w nowym MINI Hatch pojawiła się możliwość wyposażenia samochodu w asystenta świateł drogowych. Włączając popularnie zwane długie światła, one same włączają się, kiedy wyjeżdżamy na drogi nieoświetlone, wyłączają lewe światło, a wydłużają strugę światła prawego, by oświetlić nam pobocze, gdy z naprzeciwka pojawi się samochód. To bardzo ułatwia nam prowadzenie samochodu, i podnosi bezpieczeństwo podczas jazdy, bo nie oślepimy kierowcy z naprzeciwka. Nowy MINI Hatch zyskał również dotykowy ekran i rozbudowane funkcje takie jak RTTi (Real Time Traffic information), czyli informacje drogowe dotyczące korków, robót czy wypadków.  Nowa automatyczna skrzynia biegów jest strzałem w dziesiątkę, samochód sam przerzuca bieg na parking po wyłączeniu, gdy otworzymy drzwi, a auto jest na biegu D lub R i ściągniemy nogę z hamulca, automatycznie zmienia bieg na parking.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej i przyjrzeć się nowemu modelowi z bliska, zapraszam na Obornicką 235 w Poznaniu. Z chęcią zapoznam Was z naszym nowym MINI Hatch.