fbpx

Wraz z pierwszymi promieniami słońca zaczynamy kompleksowo dbać o nasz wygląd. Uprawiamy sport, zdrowo się odżywiamy, korzystamy z dobrodziejstw, które oferują nam kliniki urody. Jak racjonalnie zadbać o swoją sylwetkę? Czy możemy szybko, ale zarazem bezpiecznie nadać naszej figurze odpowiednich kształtów i ją wysmuklić? Z Agnieszką Kowalczyk, właścicielką Kliniki Urody Mona Lisa, rozmawiamy o tym, co oferuje medycyna piękna.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Archiwum Kliniki Urody Mona Lisa

 

Zbliżające się lato nieubłagalnie przypomina nam o tym, że pora zadbać o swoje ciało i skórę. Co możemy zrobić, aby szybko doprowadzić zarówno nasze ciało, jak i kondycję skóry do odpowiedniego stanu?

O skórę trzeba dbać przez cały rok, jednak należy wiedzieć, że o każdej porze roku ma inne potrzeby. Jeżeli chcemy się cieszyć promienną, piękną cerą, powinniśmy poznać jej potrzeby i umieć je zaspokoić. Z zabiegów, które przynoszą zadowalające efekty na wiosenną porę poleciłabym również masaż próżniowy. Większość kobiet zmaga się z problemem cellulitu, który dość ciężko zwalczyć domowymi sposobami. Szczególnie latem trzeba chronić skórę przed mocnym promieniowanie UV i nie zapominać o odpowiednim nawilżaniu. 

Uprawianie sportu, zdrowe odżywianie na pewno dużo nam dają. Jednak coraz większa rzesza osób korzysta z zabiegów w klinikach urody. Na jakie zabiegi najczęściej warto zwrócić uwagę?

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się nieinwazyjne zabiegi masażu próżniowego ICOONE® oraz Endermologie wykorzystujące podciśnieniowe zassanie tkanki za pomocą odpowiednich głowic do ciała. Zabiegi te kierujemy do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. ICOONE® jest idealnym rozwiązaniem dla osób z problemami naczyniowymi i obrzękami.

Z niechcianym nadmiarem tkanki tłuszczowej możemy skutecznie zawalczyć za pomocą niskiej temperatury. Mam tu na myśli kriolipolizę, która wykorzystuje wrażliwość komórek tłuszczowych na niską temperaturę. Tkanka tłuszczowa jest trwale niszczona i ulega stopniowej eliminacji naturalnymi drogami przez układ limfatyczny.

Niewątpliwe warte uwagi są zabiegi mezoterapii igłowej dwutlenkiem węgla, czyli karboksyterapia. Jest to terapia medyczna o szerokim spektrum zastosowania, polegająca na śródskórnym lub podskórnym wprowadzeniu dwutlenku węgla za pomocą cienkich igieł. Karboksyterapia posiada szerokie spektrum zastosowania, ale do najbardziej spektakularnych należy redukcja rozstępów, blizn, cieni i worków pod oczami, cellulitu w stadium III, zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, łysienia. To bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda wykonywana na wysokiej jakości aparaturze. Metoda ta jest absolutnie kompatybilna z innymi zabiegami. Spektakularne efekty osiągniemy w terapii łączonej z masażem limfatycznym.

 

Czy w ciągu dwóch miesięcy możemy wysmuklić naszą sylwetkę, nadać jej odpowiedniego kształtu?

Oczywiście. Przy pomocy nowoczesnych urządzeń Hi-Tech jest to możliwe. Pamiętać trzeba o zbilansowanej diecie, piciu wody i aktywności fizycznej. Nasze klientki uzyskują spektakularne efekty, redukują się obwody ciała i spełniają marzenia o smukłej sylwetce w zaledwie dwa miesiące.

 

Wiele kobiet boryka się z problemem cellulitu. Czy jest jakiś magiczny sposób na jego zwalczenie?

Zabiegów na cellulit jest wiele na obecnym rynku. Szczególnie polecam Icoone, który likwiduje cellulit, zlokalizowany tłuszcz, luźną skórę, obrzęki limfatyczne oraz wszelkie objawy starzenia się skóry. Pragnę jednak podkreślić, iż bez odpowiedniej diety i ćwiczeń ich skuteczność będzie dużo mniejsza. Poza tym jeden czy dwa zabiegi nie zlikwidują cellulitu, trzeba się poddać całej serii. W moim gabinecie działamy holistycznie. Mamy kilkuletnie doświadczenie w tego typu zabiegach. Byliśmy jednym z pierwszych gabinetów na poznańskim rynku, który wprowadził Icoone i kriolipolizę.

Oprócz profesjonalnych porad w zakresie zdrowego i racjonalnego stylu życia, proponujemy terapie skojarzone, czyli oprócz działania na skórę działamy też podskórnie. Łączymy zabiegi, dzięki czemu uzyskujemy lepsze efekty, a co za tym idzie, spełniamy marzenia o pięknej sylwetce. Gdy korzysta się z naszych zabiegów modelujących sylwetkę nie jest potrzebne pareo na plażę, a białe spodnie nie są nam straszne.

 

Odwiedzając Państwa salon można skorzystać z bogatej oferty zabiegów dedykowanych modelowaniu sylwetki. Każdy może skorzystać z tego typu zabiegów? Są jakieś przeciwskazania?

Zgadza się. Dzięki technologiom, z których korzystamy, możemy zaproponować rozwiązanie problemu niechcianego cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz ujędrnić skórę. Zabiegi wykonujemy na sprzętach najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo i bezinwazyjność, do tego posiadają odpowiednie certyfikaty medyczne. U nas każdy pacjent przed zabiegiem musi odbyć wizytę kwalifikacyjną. Wizyta jest konieczna ze względu na wykluczenie oprócz standardowych przeciwwskazań do zabiegu także tych indywidualnych dotyczących pacjenta. W czasie wizyty jest przeprowadzany dokładny wywiad na temat zdrowia, przyjmowania leków, trybu życia pacjenta, aby wykluczyć i zminimalizować ewentualne niepożądane skutki zabiegu. Dodatkowo edukujemy naszych pacjentów, staramy się zaszczepić w nich zdrowe nawyki. Pamiętajmy, iż każda zmiana zaczyna się od małych kroków.

Zabiegi Icoone, kriolipoliza, fale radiowe wykonywane są na sprzętach najwyższej jakości, które gwarantują bezpieczeństwo.

 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę tuż po zabiegu modelowania sylwetki? Jak wtedy wygląda pielęgnacja skóry?

Dla podtrzymania osiągniętych efektów zazwyczaj zalecane są zabiegi przypominające. Specjalista również dobiera terapię domową przy użyciu indywidualnie dobranych specjalistycznych kosmetyków. Bardzo ważne jest przestrzeganie wytycznych zaleconych przez kosmetologa.