fbpx

Kino przyciąga. Ma w sobie to coś, co sprawia, że z chęcią je odwiedzamy. Na czym polega magia kina? Z Adamem Czubem, specjalistą ds. marketingu Multikino Poznań rozmawiamy o tym, jak zmieniają się kina i czy cenimy sobie komfort podczas oglądania filmów.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Panie Adamie, to jak jest z tą magią kina?

Kino sprawia, że możemy oderwać się od codziennych spraw. Wyłączamy telefon i przenosimy się w świat filmu. Lubię obserwować naszych widzów na sali kinowej, gdy są cali pochłonięci fabułą, a ich twarze odzwierciedlają paletę rozmaitych emocji. Cieszymy się, że kino może dać im tak angażującą rozrywkę. Poza tym jako Multikino oprócz bogatego repertuaru oferujemy także sporo wydarzeń specjalnych. Widzowie mają niepowtarzalną okazję obejrzeć na dużym ekranie między innymi transmisje i retransmisje oper, teatrów, koncertów, wydarzeń sportowych, filmy z cyklu „Kino na Obcasach” czy filmy edukacyjne na seansach dla szkół. W związku z tym każdy znajdzie w Multikinie coś dla siebie – od sztuki wysokiej po komercyjną rozrywkę. Fani piłkarskich emocji mogą śledzić u nas rozgrywki Ligi Mistrzów UEFA, a miłośnicy muzyki na żywo, którym nie udało się dotrzeć na spotkanie z ulubionym artystą, wysłuchać w najlepszej jakości dźwięku koncertów, często uzupełnianych o materiały nagrane za kulisami. O popularności tego typu wydarzeń przemawiają liczby – transmisję live koncertu Eda Sheerana z Londynu obejrzało w Multikinie ponad dwadzieścia dziewięć tysięcy widzów.

 

Dawne, małe sale kinowe nadawały klimat miejscu?

Na pewno, choć widzowie cenią sobie także przestrzeń.  Poza tym większe sale mają odpowiednio większe ekrany. W tej chwili w poznańskich Multikinach mamy spory wybór sal o różnych wymiarach. Od sali na pięćset osób w Multikinie Poznań 51 po salę na czterdzieści cztery osoby w strefie Platinum w Multikinie Malta. W Multikinie Stary Browar liczebność miejsc na salach kształtuje się od pięćdziesięciu dziewięciu do dziewięćdziesięciu dziewięciu foteli.

 

Wraz z biegiem czasu kina zaczęły się zmieniać. Wprowadzono multipleksy, które zaczęły prezentować odbiorcy nową jakość.

Zgadza się. Klienci coraz bardziej zwracają uwagę na komfort i jakość – dlatego na znaczeniu zyskały np.  wygodne fotele, nowoczesne technologie gwarantujące wysoką jakość dźwięku i obrazu czy bogaty repertuar. A to właśnie oferujemy naszym widzom w Multikinie.

Co ciekawe, pierwszy w Polsce multipleks powstał w 1998 roku właśnie w Poznaniu. Mowa o Multikinie przy ulicy Królowej Jadwigi. Nasze kino działa od przeszło dwudziestu lat i po nim najbardziej widać zmiany, jakie zaszły w kinematografii. Przez ostatnie lata kina przeszły między innymi etap cyfryzacji, sale kinowe zostały również wyposażone w projektory, które dają możliwość wyświetlania filmów w jakości trójwymiarowej.

Kompleksowa obsługa klienta, nowe technologie pozwoliły w pełni zadbać o komfort gości. Najlepszym przykładem jest Multikino Stary Browar. Jakie udogodnienia wprowadzili Państwo na świeżo wyremontowane przestrzeni?

Multikino Stary Browar jako pierwsze kino w Polsce wyposażyło wszystkie swoje sale kinowe w najnowocześniejsze fotele – tzw. SUPERVIP, które na rynkach zachodnich zyskały ogromną popularność. Dzięki zaawansowanej technologii umożliwiają oglądanie seansów np. w pozycji półleżącej. Widz sam decyduje, jaka pozycja jest dla niego najwygodniejsza, używając do tego celu odpowiedniego przycisku przy fotelu. Od teraz seanse zabierają nowego wymiaru. Zapraszamy wszystkich do wypróbowania na własnej skórze SUPERVIP-ów i sprawdzenia, która pozycja sprawdza się najbardziej w sali kinowej.