fbpx

Dobrze dobrana bielizna to sekret zadowolenia każdej kobiety. Z Anną Rubach-Hamelą, właścicielką salonów z bielizną i brafittingiem CHABUR rozmawiamy o tym, w czym tkwi sekret idealnej bielizny. Czy łatwo jest dobrać odpowiedni fason do kobiecej figury?

Rozmawia: Katarzyna Ziomek

Co to oznacza brafitting w praktyce?

Brafitting w praktyce to przede wszystkim pomaganie kobietom. Oczywiście brafitting to prawidłowe dopasowanie rozmiaru biustonosza do budowy ciała, a także do potrzeb kobiety, jednak moim zdaniem to przede wszystkim edukowanie, jak dbać o zdrowie piersi, bo przecież rozmiar to nie wszystko. Kobieta powinna wiedzieć, jaki jest jej biust, budowa ciała i co dla jej biustu jest najlepsze. Bardzo często jest to odmienne z jej wyobrażeniem, ale efekt końcowy jest bardzo zadowalający. Dlatego brafitting to nie tylko dobór rozmiaru biustonosza, ale niejednokrotnie ogromna metamorfoza wizualna.

Dlaczego zdecydowała się Pani na ten rodzaj usług?

Moja przygoda z bielizną zaczęła się od podpatrywania pracy mojej mamy, Danuty Wałęskiej-Rubach, która ponad 20 lat temu otworzyła jeden z pierwszych sklepów z bielizną marki Triumph. Od ośmiu lat w ofercie salonów CHABUR jest brafitting, czyli darmowa usługa profesjonalnego doboru biustonosza. Każda z pań obsługujących jest wykwalifikowaną brafitterką, także z zakresu bielizny dla Amazonek oraz protezowania Amazonek. Nasze salony współpracują z NFZ, jest możliwość refundowania protez. W tej chwili salony Chabur oferują przeróżne marki, które gwarantują brafittingowy zakres rozmiarów od A do brytyjskiej miseczki K i polskiej S, obwody od 60 cm do 115 cm pod biustem. Współpracujemy z najlepszymi markami, takimi jak np.: Panache, Freya, Elomi, Amoena, Bluebella, Gossard, Wonderbra, Nessa, Alles, Ewa Bien, Dalia, Nipplex i wiele innych.

Czy po skorzystaniu z Pani usług można powiedzieć „spektakularna zmiana”?

Chabur to miejsce, gdzie każda kobieta, również Amazonka, znajdzie idealną bieliznę dla siebie. Staramy się, aby każda z nich czuła się w naszych salonach wyjątkowo, by brafitting, czyli odpowiednie dopasowanie biustonosza, zmieniło nie tylko sylwetkę czy zniwelowało ból pleców, ale także, by odmieniło nastawienie do samej siebie. Bardzo często kobiety nie przykładają dużej uwagi do bielizny, wiele kobiet ma w swojej bieliźniarce tylko trzy kolory biustonoszy: czarny, biały i cielisty. Kobiety boją się koloru, boją się koronek czy też bardziej odważnej bielizny. Tłumaczą często, że po co im to, nie mają dla kogo itd., a my powtarzamy „dla samej siebie”. Warto spróbować i poczuć na własnej skórze, jak sama świadomość noszenia czerwonej bielizny zmienia kobietę i poczucie jej własnej wartości.

Jakie cechy powinien posiadać dobry ekspert od doboru bielizny?

Jak każda praca z ludźmi, także i ta wymaga dużej empatii. Wsłuchiwanie się w potrzeby kobiety, pokazanie jej nowych możliwości i chęć pomocy drugiej kobiecie to moim zdaniem są cechy brafitterki, która kocha to, co robi. Dobra brafitterka to prawie jak przyjaciółka lub psycholog – potrafi odmienić życie kobiety.

 

Dlaczego warto skorzystać z Pani usług, czym odróżniają się Pani salony od zwykłych sieciówek, które również oferują asortyment bieliźniany?

Różnica jest zasadnicza. Przede wszystkim w sieciówkach nie znajdziemy pomocy profesjonalnej wykwalifikowanej brafitterki, która pomoże dobrać rozmiar biustonosza do naszej budowy ciała i potrzeb. Rozmiary, jakie oferują sieciówki sa bardzo okrojone, skierowane do mniejszego biustu. I właśnie panie o mniejszym biuście najczęściej popełniają błąd i nie korzystają z usług brafitterki, ponieważ myślą, że nie warto, nie mam po co itd. Drogie panie, nieważne, jaki rozmiar biustu mamy, każda z nas powinna chociaż jeden raz wybrać się do salonu z bielizną, który oferuje profesjonalny brafitting. Jak już wspomniałam, brafitting to nie tylko rozmiar, to przede wszystkim zbiór zasad, jak prawidłowo dobrać rozmiar, szerokość fiszbin do naszej klatki piersiowej, w jakim miejscu powinny się one znajdować, aby były bezpieczne dla naszego zdrowia, to również zwrócenie uwagi na obwód, czyli centrum stabilizacji biustu. Profesjonalna brafitterka pokaże również, jak prawidłowo zakładać biustonosz, a także zwróci uwagę na zdrowie, pokazując, jak przeprowadzić samobadanie piersi.

Sprzedaż bielizny, organizowanie wyjątkowych spotkań dla kobiet, pokazy mody, spotkania dla Amazonek… skąd czerpie Pani siłę i pomysły?

Tak, to prawda. Zabrzmi to banalnie, ale bielizna to moja pasja. Osobiście staram się na wszystkie dostępne mi sposoby przybliżyć kobietom temat brafittingu i modelowania sylwetki dzięki dobrze dobranej bieliźnie. Pokazać, jak bielizna wbrew pozorom może odmieniać kobiety. Jednocześnie chcę, aby inne kobiety, podobnie jak ja, zakochały się w bieliźnie, nie traktowały zakupu biustonosza jako nieprzyjemnej, przymusowej kolejnej sprawy na liście do tzw. odhaczenia. Dobór biustonosza czy też innej bielizny to może być niezła zabawa i propozycja na wspólny wypad z przyjaciółką czy też na wieczór panieński. Takie eventy i babskie spotkania organizujemy w naszych salonach.

Pokazy i szkolenia to formy eventów, aby przybliżyć kobietom bieliznę modową. Producenci prześcigają się, by biustonosze były coraz to ciekawsze i wyszukane. Obecnie mamy także bardzo szeroką ofertę dodatków do bielizny, jak paski, kołnierzyki i biżuterię – to wszystko sprawia, że bielizna staje się częścią garderoby jak bluzka czy sukienka. Taka bielizna nas odmienia, powoduje, że stajemy się silniejsze i piękniejsze, a tego właśnie chcę dla każdej kobiety.

I na zakończenie – Pani ostatnia sesja była wyjątkowa, zainspirowana latami 20. XX w., z wykorzystaniem współczesnych modeli bielizny z naciskiem na słowo „kobiecość”. Czym kierowała się Pani wybierając tę tematykę?

W salonach Chabur bardzo często organizujemy tematyczne eventy i sesje. Nasze „żywe” witryny nieraz wygrywały w ogólnopolskich konkursach, z czego jestem bardzo dumna.

Pomysł na ostatnią sesję zrodził się przypadkowo. W lutym, miesiącu miłości, dzięki uprzejmości firmy eventowej C&C LOVE wynajem napisów okolicznościowych stworzyłam witrynę z podświetlanym napisem LOVE. Zrobiła ogromną furorę w Środzie Wielkopolskiej, miejscowości liczącej ok. dwadzieścia pięć tysięcy mieszkańców. Pomyślałam, że jest to piękna okoliczność na sesję. Jako Chabur współpracujemy na stałe z kilkoma modelkami-amatorkami i tak też do ostatniej sesji zaprosiłam Sandrę Szał, która nieraz gościła na witrynie salonu czy też brała udział w pokazie Chabur. Uroda Sandry podpowiedziała mi stylizację na lata 20. … i tak wspólnie udało nam się stworzyć te piękne zdjęcia. Oczywiście wielkie ukłony do naszej zaprzyjaźnionej fotografki Marty Krause, bez niej tych zdjęć by nie było, a także dziękuję za świetny make-up Magdalenie Wieczorek-Sroka z IRIS Salon Kosmetyczny i Ewelinie Frąckowiak z HAIR Fashion za pokazową stylizację fryzury.

Dziękujemy za rozmowę i zapraszamy nasze czytelniczki do inspiracji oraz skorzystania z usług profesjonalnego salonu bielizny CHABUR w Środzie Wielkopolskiej i Śremie.