fbpx

Na sen poświęcamy jedną trzecią życia. Z Edytą Marynowską, kierownik salonu Hästens, rozmawiamy o tym, co wpływa na nasz komfort. Czy dobry sen jest w dzisiejszych czasach luksusem?

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Archiwum Hästens Polska

 

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli w życiu każdego z nas.

Tak, zgadza się. Wygodne łóżko pozwala odpocząć i uzupełnić siły po ciężkim dniu. Z łatwością znajdziemy w nim wygodną pozycję, a towarzyszyć temu będzie uczucie odprężenia i relaksu. Właściwie dobrane łóżko zapewnia spokojny i nieprzerwany sen. Pozwala wypocząć i zregenerować siły.

Niska jakość snu znacząco wpływa na cały rytm naszego dnia. Budząc się po nieprzespanej nocy nie jesteśmy produktywni, brakuje energii i uważności. Odpowiednio dobrane łóżko wzmocni komfort snu, a tym samym jakość życia.

Czy to, na jakim łóżku śpimy ma znaczenie? Na co powinniśmy zwracać uwagę podejmując decyzję o zakupie łóżka?

Wygodne łóżko powinno być uszyte na miarę, tj. dobrane do konkretnej osoby.

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar materaca. Dla zapewnienia optymalnego komfortu powinno się do wzrostu osoby dodać co najmniej 20 cm, jednak jest to zazwyczaj nie mniej niż dwa metry wysokości.

Po drugie odpowiedni dobór twardości materaca zapewnia właściwą pozycję podczas snu. Dzięki temu kręgosłup odpoczywa i jest idealnie podparty. Łóżka Hästens dostępne są w czterech twardościach, ponadto mamy możliwość wykonania dwuosobowego materaca o różnych twardościach.

Po trzecie ważne jest to, czy chcemy zadowolić się prostym materacem na stelażu, czy wybierzemy bardziej zaawansowane systemy łóżek ramowych lub kontynentalnych.

Czy źle dobrany materac może nam wyrządzić krzywdę?

Źle dobrany materac utrudnia przyjęcie komfortowej pozycji, co może skutkować bólem kręgosłupa i prowadzić do różnych schorzeń. Często też nie wiemy, że śpimy na źle dobranym materacu – przyzwyczajamy się do tego. Jednak konsekwencje spania na niewłaściwym podłożu ujawniają się po latach.

 

Materiały, z których wykonany jest materac także odgrywają ważną rolę?

Popularne materace wykonane są zazwyczaj z materiałów syntetycznych. Lateks i wszelkiego rodzaju pianki sprawiają, że materac nie oddycha i zatrzymuje wilgoć, a my odczuwamy dyskomfort i pocimy się.

W Hästens używamy tylko naturalnych materiałów od sprawdzonych dostawców. Materiały używane w naszych łóżkach są trwałe, zapewniają odpowiedni komfort termiczny i cyrkulację powietrza, a także zachowują swoje parametry przez cały okres użytkowania.

 

Coraz bardziej świadomie dokonujemy zakupów. Co sprawia, że łóżka Hästens są tak wyjątkowe?

Na wyjątkowość naszych łóżek wpływa kilka rzeczy. Po pierwsze tworzymy łóżka szyte na miarę zgodnie z indywidualnymi wymaganiami. Po drugie są to kompletne systemy zaprojektowane tak, aby zapewnić maksimum komfortu. Czerpiemy z ponad 160-letniego doświadczenia i wiedzy mistrzów rzemiosła. Jakość jest dla nas najważniejsza. Produkujemy wyłącznie w Szwecji, dzięki czemu mamy pełną kontrolę jakości. Ponadto dajemy 25 lat gwarancji na nasze łóżka. Hästens to manufaktura łóżek, która należy do tej samej rodziny od sześciu pokoleń.

Wyjątkowym produktem w Państwa ofercie jest łóżko Vividus.

Chcieliśmy stworzyć najdoskonalsze łóżko świata. Efektem naszych wieloletnich poszukiwań i testów jest łóżko Vividus. Każdy detal doprowadziliśmy do perfekcji, czerpiąc z dobrodziejstw natury i doświadczeń kilku pokoleń rzemieślników.

Jesteśmy dumni z efektu. Vividus jest wizytówką naszej marki.

Cena Vividusa to 500 tysięcy złotych. Oferta łóżek Hästens jest szeroka – mamy jedenaście modeli. Łóżka kontynentalne można nabyć w cenie od 30 tysięcy złotych. Natomiast łóżka w systemie ramowym już od szesnastu tysięcy złotych.

Od dziesięciu lat marka Hästens jest w Polsce. Czy Polacy chętnie kupują ekskluzywne łóżka?

Nasi klienci decyzje podejmują rozsądnie i świadomie. Z roku na rok odwiedza nas coraz więcej osób. Część z nich zna już markę – jej historię oraz produkty. W salonie przybliżamy wyjątkowość łóżek, pokazujemy, z czego są wykonane i w jaki sposób realnie wpływa to na jakość życia.

Państwa oferta jest bardzo bogata. Jakie modele najchętniej kupują poznaniacy?

Najczęściej wybieranymi modelami są Marquis oraz Luxuria, choć jest też grupa poznaniaków, która zdecydowała się na topowy model 2000T. Ważne jest jednak to, że do tego typu zakupów poznaniacy podchodzą bardzo rozsądnie. Są świadomi tego, co kupują. I chcą się dobrze wyspać.