Wiosna budzi nas do życia. Stawiamy na kolory, które wyzwalają w nas energię. Pozwalają czuć się dobrze we własnej skórze. O trendach na wiosnę w modzie damskiej i sztuce doboru odpowiedniego ubioru rozmawiam z Kingą Roth-Perek, właścicielką marki modowej KASKADA.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Luminix Studio Krzysztof Ślachciak

Wraz z pierwszymi promieniami słońca każda kobieta chce się czuć i wyglądać dobrze. Na co warto zwrócić uwagę kompletując garderobę na zbliżającą się wiosnę?
Oprócz trendów nie należy zapominać o własnej wygodzie i samopoczuciu. Niezależnie od sezonu, moda to sztuka kompromisów – kluczem jest znalezienie odpowiedniej równowagi i sprawne łączenie nowinek modowych z rzeczami, w których po prostu czujemy się świetnie.

Przy wyborze ubrań warto postawić na kolorystyczną różnorodność, czy jednolite barwy?
W codziennej modzie dominuje eklektyczny styl boho, wraz z kwiecistymi, różnokolorowymi printami, a więc różnorodność jest jak najbardziej wskazana. Na oficjalne okazje uspokajamy paletę kolorów i proponujemy bardziej stonowane kompozycje.

Państwa najnowsza kolekcja to połączenie elegancji ze stylem casualowym. Znajdziemy w niej dopasowane fasony ubrań i zwiewne sukienki w stylu boho. Co stanowiło inspirację podczas tworzenia najnowszej kolekcji?
Obserwujemy światowe trendy i to, co dzieje się na pokazach, ale nie zapominamy o tym, żeby ubrania, jakie tworzymy były funkcjonalne i dobrze odzwierciedlały potrzeby i nastroje Polek. Dlatego w dużej mierze nasze kolekcje powstają w oparciu o codzienne rozmowy z kobietami – klientkami, przyjaciółkami, a także naszym własnym poczuciem stylu i tożsamości.

Czyli rozmowy z kobietami noszącymi Wasze ubrania również inspirują?
Oczywiście! Codzienny kontakt z naszymi klientkami sprawia, że znamy ich potrzeby i możemy odpowiednio reagować. Wiemy od nich, że bardzo cenią jakość naszej odzieży i to, że jest bardzo dopracowana pod kątem wygody noszenia.

Kobieta KASKADY nie boi się różnorodności. Od blisko dwudziestu lat ubierają Państwo Polki. Jakie kroje ubrań najchętniej są noszone?
Rzeczywiście nasza oferta jest bardzo zróżnicowana. Jednak niezależnie od chwilowych trendów i mód, zawsze staramy się, żeby krój naszej odzieży był bardzo wygodny. Ogromny nacisk kładziemy na to, żeby w Kaskadzie dobrze czuły się i świetnie wyglądały panie o dowolnej sylwetce i rozmiarze ubrania! Wiemy, że kobiety mają różne sylwetki i że każda z nich chce mieć w szafie ubrania, które dobrze leżą i są komfortowe. Takim podejściem Kaskada zaskarbiła sobie przywiązanie do marki wielu klientek, które nie mogły dotąd znaleźć odpowiedniej oferty.

Rocznie tworzą Państwo ponad 200 modeli ubrań. Każda kolekcja, którą wypuszczacie na rynek jest inna. Czego możemy się spodziewać po KASKADZIE w najbliższym czasie?
Wiemy, że wiele z naszych klientek to aktywne i dynamiczne kobiety. Pojawią się więc u nas pastelowe garnitury oraz zdecydowane marynarki w dodającym pewności siebie amarancie. Stawiamy też na koszule w różnych deseniach – od zwierzęcych poprzez inspirujące, roślinne nadruki. Do tego spodnie w energetycznych kolorach. Niezmiennie fascynują nas także dzianiny, stąd pojawią się miękkie, otulające sweterki w delikatnych barwach.