fbpx

Czym się kierujemy w wyborze samochodu? Przede wszystkim jego parametrami, wytrzymałością oraz solidnością wykonania. Z Dawidem Jakubowskim, dyrektorem handlowym Jaguar Karlik, rozmawiamy o tym, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu wymarzonego auta.

Rozmawia: Piotr Chabzda

Zdjęcia: Archiwum marki Jaguar Karlik

 

Solidność, szybkość, innowacyjność, niezawodność to tylko kilka z cech, które przychodzą mi do głowy na myśl o marce Jaguar. Co jeszcze Pana zdaniem charakteryzuje samochody tej brytyjskiej marki?

Bardzo trafne spostrzeżenia. Marka Jaguar posiada bardzo bogatą historię i dziedzictwo. Wyróżnia się zaawansowaną konstrukcją aluminiową, designem łączącym dynamikę i typową brytyjską elegancję. Jest na pewno ciekawą alternatywą dla klientów, którzy poszukują w segmencie samochodów premium produktów innych niż oferta niemieckich marek.

 

Jaguar E-Pace to pierwszy w historii brytyjskiej marki crossover. Na jakie rozwiązania technologiczne możemy liczyć, decydując się na zakup tego auta?

Kupując model Jaguar E-Pace otrzymujemy doskonałe jednostki silnikowe Jaguar Ingenium, które dzięki niewielkim rozmiarom, niskiej masie są konkurencyjne pod względem spalania i emisji splin. E-Pace to także możliwość personalizacji ustawień twardości zawieszenia System Adapitve Dynamics, reflektory MATRIX LED, adaptacyjny tempomat z funkcją awaryjnego hamowania, utrzymywanie auta na pasie ruchu i wiele innych…

 

W ostatnich latach wiele marek zdecydowało się na wprowadzenie samochodów w kategorii SUV. Co wyróżnia ten model na tle innych dostępnych na rynku? 

Przede wszystkim perfekcja w prowadzeniu. Zarówno Jaguar F-Pace, jak i Jaguar E-Pace są wzorem w swoich klasach. Pomimo wysoko umieszczonego środka ciężkości samochody prowadzą się jak sportowe limuzyny. Zawansowany układ zawieszenia, tożsamy ze sportowym modelem Jaguara F-TYPE oraz napęd AWD przekładają się na precyzję układu kierowniczego oraz pewność prowadzenia w każdych warunkach. Zapraszam do naszego salonu Jaguar Karlik w Baranowie do osobistego sprawdzenia modeli SUV marki Jaguar podczas jazd testowych.