fbpx

Historia manufaktury Hästens sięga 1852 roku, kiedy to swój pierwszy zakład otworzył Pehr Adolf, młodzieniec z wielkim bagażem bolesnych doświadczeń, którego ojciec nauczył jak dążyć do perfekcji, pokonywać własne ograniczenia i iść niezłomnie do celu

Życie nie rozpieszczało Pehra. Jego dzieciństwo to nieustanne próby charakteru w obliczu coraz to nowych przeżyć, w trudnym środowisku. W dziewiętnastowiecznej Szwecji panowała bowiem straszna bieda, co przyczyniło się do śmierci matki Pehra, w Boże Narodzenie 1839 roku, kiedy chłopiec miał zaledwie 9 lat. Ojciec Pehra, Johan Janson, został sam z siedmiorgiem dzieci, pracując ciężko każdego dnia, by zapewnić byt rodzinie. Podjął on decyzję, by pozostać z dziećmi w Szwecji mimo że jedna trzecia populacji zdecydowała się wtedy na wyjazd do Stanów Zjednoczonych w poszukiwaniu lepszego życia. Mijały lata, dzieci dorastały, a Johan wpajał im tajniki wiedzy o handlu i rzemiośle. Pehr uważnie słuchał rad ojca i stale poszerzał swoją wiedzę, a kiedy przyszedł odpowiedni moment, postanowił się usamodzielnić. Podjął decyzję, by zostać rymarzem i w wieku 18 lat rozpoczął naukę tego niełatwego fachu.

Początek produkcji materacy

Ciężka praca i wysokie ambicje spowodowały, że cztery lata później – 22 marca 1852 roku – Pehr Adolf odebrał z rąk króla Szwecji tytuł Mistrza Rymarstwa. Pasja do koni dała Pehrowi impuls do działania. Jego zakład rymarski zaczął wytwarzać niespotykane siodła oraz uprzęże ze skór najlepszej jakości. W tamtych czasach konie były podstawowym środkiem lokomocji, z czasem przybywało więc klientów, a zakład zaczął cieszyć się uznaniem, ze względu na wysoką jakość wyrobów i precyzję wykonania. Pehr był mistrzem rymarstwa, ale i utalentowanym przedsiębiorcą, więc szybko zauważył, że końskie włosie idealnie nadaje się do tworzenia materacy. Zaczął angażować coraz więcej ludzi do pracy, przyciągając do siebie kolejnych pasjonatów, którzy podzielali jego wizję. Zapoczątkował produkcję ukierunkowaną na tworzenie materacy z końskiego włosia, wykorzystując unikalne właściwości tego materiału. Sukces zawodowy szedł w parze ze szczęściem w życiu prywatnym. Pehr ożenił się z miłością swojego życia, Elisabeth i miał z nią trojkę dzieci, wychowując je w zgodzie z wartościami, które przekazał mu ojciec. Historię Pehra znajdziemy w krwi płynącej już w szóstym pokoleniu, które zarządza fabryką.

Wyrabiane ręcznie

Hästens jest producentem niezwykle luksusowych łóżek i materacy. Wszystkie są tworzone ręcznie wyłącznie z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Ponad 160 lat tradycji i doświadczenia gwarantuje doskonałą jakość produktów. Łóżka Hästens powstają wyłącznie w jednej fabryce w Szwecji, co pozwala na pełną kontrolę całego cyklu produkcji. Każde z łóżek tworzone jest ręcznie z zastosowaniem technik doskonalonych przez kilka pokoleń rzemieślników.

Historia, tradycja, doświadczenie, materiały oraz zaangażowanie i pasja pracowników pozwalają tworzyć produkty dopasowane do oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

Hästens dopracował każdy aspekt konstrukcji, na który ma wpływ: miękkość i sprężystość, podparcie kręgosłupa, redukcja ucisku, cyrkulacja powietrza, odprowadzanie wilgoci, zapewnienie komfortu termicznego. Dzięki temu śpiąc w łóżku Hästens można w pełni zregenerować swoje ciało i umysł uzyskując w ten sposób znacznie więcej korzyści.

Najlepsze łóżka świata

W świecie zdominowanym przez pracę maszyn, łóżka Hästens cały czas wykonywane są ręcznie, na indywidualne zamówienie. Z każdym modelem wiąże się odrębna historia jego powstania. W oczach pracowników spotkanych w fabryce widać dumę, w rękach czuć kunszt rękodzieła, a z serca wypływa pasja tworzenia. Dlaczego? Ponieważ nieprzerwalnie od 1852 roku tworzą najlepsze łóżka świata.

Hästens kieruje się misją, aby zmienić sposób, w jaki ludzie myślą o śnie i jaki priorytet mu nadają, by zapewnić wyższą jakość życia. Każde łóżko jest budowane w Köping, w środkowej Szwecji z dumą i obsesją na punkcie jakości. Celem jest stworzenie najdoskonalszych i najbardziej luksusowych łóżek na świecie.