fbpx

Materiały szkolne i zabawki są w niektórych krajach kosztownymi artykułami, na które wiele rodzin nie może sobie pozwolić. Dla najbardziej potrzebujących dzieci z Ukrainy Centrum Handlowe Auchan Komorniki organizuje w dniach 14-15 października zbiórkę charytatywną. Dla najmłodszych gości akcji przewidziano drobne upominki i warsztaty kreatywne przybliżające kulturę i zwyczaje naszego sąsiada zza wschodniej granicy

Dzieci wróciły już do szkół po wakacyjnej przerwie, ale nie wszystkie są do tego powrotu odpowiednio przygotowane. Z myślą o maluchach z ubogich rodzin z Ukrainy zostanie zorganizowana zbiórka artykułów szkolnych, takich jak zeszyty, kredki, flamastry, bloki, farby, plastelina, piórniki, długopisy i inne, które ułatwią i uprzyjemnią codzienne życie. Każda najdrobniejsza rzecz może pomóc i wywołać moc uśmiechów. Organizatorzy podpowiadają, aby wykorzystać nieużywane rzeczy, które zalegają na półkach i w schowkach – wśród nich znajdzie się wiele wartościowych drobiazgów, które przydadzą się potrzebującym.

Mali goście będą mogli również odwiedzić strefę kreatywnych zabaw. Warsztaty mają za zadanie przybliżyć dzieciom bogatą kulturę i zwyczaje Ukrainy. W programie przewidziano tworzenie różnokolorowych lalek-motanek, ozdabianie drewnianych zabawek jaworowskich, które są częścią dawnych obrzędów ludowych oraz przygotowywanie ukraińskiej biżuterii czy ozdób ceramicznych. Nie zabraknie także tworzenia fantazyjnych, ludowych wycinanek, które są symbolem ukraińskiej sztuki dekoracji. Dla najbardziej zainteresowanych kulturą zza wschodniej granicy przygotowano warsztaty cyryliczne, które nie tylko nauczą podstaw alfabetu ukraińskiego, ale też wyjaśnią, czym jest hopak, kalina, badura oraz kim byli Kozacy. Dla wszystkich gości udostępniona będzie również wystawa fotografii ukazująca życie, architekturę i kulturę Ukrainy.

Charytatywna zbiórka dla dzieci z Ukrainy odbędzie się w dniach 14-15 października w Centrum Handlowym Auchan Komorniki przy ul. Głogowskiej 432 w Poznaniu. Strefy zbiórki prezentów i kreatywnych zabaw będą dostępne od godziny 11.00 do 18.00. Partnerem akcji jest Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Polska-Ukraina.