fbpx

Woda dostarczana przez Aquanet jest bezpieczna dla zdrowia, zawiera wysokie stężenia dwóch drogocennych dla organizmu człowieka pierwiastków – wapnia i magnezu, zwanych potocznie „pierwiastkami życia”. To one odpowiadają za utrzymanie prawidłowej gospodarki elektrolitycznej człowieka, uzupełniają braki w diecie i zmniejszają ryzyko zachorowalności na choroby układu krążenia.

Aquanet SA zalicza się do głównych firm z branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce. To największa w Wielkopolsce firma zajmująca się poborem, uzdatnianiem i dostarczaniem wody pitnej, odbiorem i oczyszczaniem ścieków, a także świadczeniem usług z zakresu branży wodno-ściekowej. W 2016 roku Aquanet SA wyprodukował 47,5 mln m³ wody, pozyskanej z 18 ujęć i uzdatnionej w 17 stacjach. Sieć wodociągowa ma ponad 2,3 tys. km długości.

Największa i najnowocześniejsza

Spółka zaopatruje w wodę blisko 800 tys. mieszkańców Poznania i okolicznych gmin (Luboń, Puszczykowo, Mosina, Swarzędz, Czerwonak, Suchy Las, Brodnica, Kórnik, Murowana Goślina, Rokietnica, Tarnowo Podgórne, Dopiewo, Komorniki i Kleszczewo). Posiada siedem oczyszczalni ścieków: Poznań, Koziegłowy, Mosina, Szlachęcin, Borówiec, Chludowo i Głuszyna. – W Mosinie pod Poznaniem znajduje się główna Stacja Uzdatniania Wody AQUANET SA – mówi Dorota Wiśniewska, rzecznik prasowy Aquanet. – Jest ona jedną z największych i najnowocześniejszych w Polsce stacji wodociągowych, która obecnie zaopatruje w wodę około 60 proc. mieszkańców aglomeracji poznańskiej. W styczniu 2015 roku z kra­nów odbiorców firmy popłynęła udoskonalona pod wzglę­dem jakości barwy, zapachu i smaku woda pitna. W Stacji Uzdatniania Wody Poznań działa jeden z niewielu w Polsce system biomonitoringu oparty o małże, który jest systemem wczesnego ostrzegania przed zanieczyszczeniem wód ujmowanych w przypadku awarii, katastrof i akcji terrorystycznych. Wpływa on na wzrost bezpieczeństwa ujmowania i uzdatniania wody wodociągowej.

Kranówka źródłem „pierwiastków życia”

Niedobory wapnia i magnezu w diecie można znacznie zniwelować pijąc wodę zawierającą minerały. Magnez bierze udział w ponad 300 procesach biochemicznych i dlatego decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo-mięśniowego. – Zapobiega chorobom nowotworowym, miażdżycy naczyń krwionośnych, zawałom i kamicy nerkowej, zaburzeniom ciąży i opóźnieniom rozwoju płodu, a także przeciwdziała stresom oraz likwiduje zaburzenia pracy serca i szkodliwe skutki działania alkoholu – wymienia Dorota Wiśniewska. – Wapń jest z kolei podstawowym składnikiem kości i zębów. Wpływa korzystnie na przemianę materii i jest niezbędny do utrzymywania normalnej pracy serca i prawidłowej aktywności układu mięśniowo-nerwowego. Ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych, zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Dla dostarczenia codziennej porcji wapń, którego nasz organizm potrzebuje, woda z kranu jest najprostszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto pić wodę z kranu?

O tym, że woda z kranu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia, przekonuje Aquanet od lat w swoich kampaniach reklamowych. Argumentów przemawiających za piciem wody z kranu jest wiele. Dlaczego więc warto pić poznańską kranówkę? Dobrym argumentem jest jej cena, która wynosi 4,78 zł za 1 m3 wody. Często trudno wyobrazić sobie, jaka to ilość, ale 1 m3 to 1000 litrów, czyli dla zobrazowania 4000 kubków herbaty, 1000 butelek wody czy 20 pralek z praniem. Kolejnym argumentem jest wysoka jakość poznańskiej kranówki. Nad jakością wody do picia czuwa Laboratorium Aquanetu, które posiada wszelkie możliwe certyfikaty badawcze oraz odpowiednio wykształcony i doświadczony personel.

Ponadto warto pić wodę z kranu bo: kurek jest zawsze w zasięgu ręki, kranówka zawiera wyższą zawartość wapnia i magnezu niż woda przegotowana (gotowanie powoduje wytrącanie ich w bezużyteczny dla ludzi kamień), picie wody z kranu to oszczędność pieniędzy na źródlanej lub mineralnej wodzie butelkowanej (przereklamowana, zawyżony zysk z produkcji), do wyprodukowania jednej butelki wody źródlanej czy mineralnej zużywa się 2 tysiące razy więcej energii niż przy nalewaniu jej z kranu, a do ich transportu potrzebne są dodatkowe hektolitry paliw płynnych. Poza tym butelki po wodach źródlanych czy mineralnych zanieczyszczają środowisko naturalne człowieka (plastiki, z których się je robi, są odpadem rozkładanym przez tysiące lat). Ponadto woda z kranu jest czysta mikrobiologicznie, gwarantowana jakościowo aż do kranu klienta (wody butelkowe zawierają często znaczną liczbę bakterii, gdyż normy bakteriologiczne obowiązują jedynie do 12 godzin po nalaniu wód do butelek; po tym czasie może być dowolnie wysoka liczebność bakterii w wodzie), oprócz niewielkiej ilości chloru wszystkie pozostałe składniki są pochodzenia naturalnego (wiele wód butelkowanych wzbogaca się sztucznymi składnikami mineralnymi).

Dla aktywnych

Poznańska kranówka jest także wskazana dla osób aktywnych fizycznie, gdyż to im w szczególności zaleca się picie wody z dużą zawartością mikroelementów przed, w trakcie i po znaczącym wysiłku fizycznym. O jej wyjątkowych walorach zdrowotnych i smakowych mogli się przekonać m.in. uczestnicy poznańskiego PKO Maratonu im. M. Frankiewicza, PKO Półmaratonu czy XLPL Ekiden. Auanet wsparł także Bieg dla Filipa oraz Bieg Na Tak. Po biegach wiele osób jednoznacznie stwierdzało, że woda jest pyszna i pili ją zanim to było modne.